5 deri në 10 vjet burg për Rozana Radin dhe Fiori Dardhën? Ja ç’ndodhi brenda studios së emisionit ‘’Boom’’

Për festat e fundvitit shumë personazhe të Ora News janë përfshirë në një kamera të fshehtë ku u janë krijuar atyre situata mjaft komike, por edhe që i kanë vënë në siklet. Kështu emisioni “Why not” ka inskenuar një situatë ku pretendohet se ambasada italiane ka hedhur ne gjyq emisionin “BOOM” ku Fiori Dardha dhe […]

Video+18/ ‘Ty të zhvirgjëroj nga pas, ik se të q*va ropt’, ja si shpërthen Fabjana në një VIDEO live

Mjaftoi që të shfaqej një herë në emisonin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit dhe menjëherë fama e saj mori “dhenë”. Por bashkë me famën ajo tashmë duhet të përballet edhe më pasojat e saj. Pas zhurmës që bëri në “Zonën e Lirë”, duket se Fabjana ngjalli kuriozitetin e shumë kujt dhe disa prej tyre […]

E fejuara e Bleros publikon çaste intime me të

Pjesë e pandashme e mediave rozë është edhe modelja shqiptare, Afrona Dika. Falë lidhjes së saj me këngëtarin, Blero ajo ka arritur të bëhet edhe më e njohur, shkruan arbresh.info. Afrona momentalisht është duke qëndruar në Prishtinë, këtë gjë e ka bërë të ditur vetë ajo në Instastory duke treguar venndodhjen e saj. Por pranë vetës […]

Dy shqiptarë arratisen në mënyrë spektakolare nga një burg

Dy shqiptarë dhe një gjeorgjian kanë mundur të arratisen ditën e djeshme nga Departamenti i Transferimeve, Komisariati i Petro Ralli ne Greqi. Siç bëhet e ditur, ata kanë mundur që thyejnë kangjellat e qelisë së paraburgimit, dhe më pas kanë zbritur me çarçaf nga kati i dytë. Edhe pse alarmi i sigurisë ka rënë menjëherë, dy […]

“Nëse Kosova e shfuqizon Specialen, arrestimet i kryen KFOR’i dhe EULEX’i”

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se Gjykata Speciale nuk është ligj që të shfuqizohet. Ai ka theksuar se duhet të analizohet me vëmendje se çfarë mbetet nga Specialja, pasi  Kosova mund të ketë ‘përplasje’ me përfaqësuesit ndërkombëtarë pas ngritjes së aktakuzave të para. “Edhe nëse ligji, le të themi, […]

Fisnik Ismaili afër dorëheqjes: Këto janë të këqijat që m’i bëri Vetëvendosje

Vetëvendosjen shumë shpejt mund ta lërë edhe deputeti Fisnik Ismaili. Ai në një shkrim të gjatë në Facebook ka treguar se është afër dorëheqjes. Por, me këtë rast Ismaili ka numëruar edhe disa të këqija që, siç ka thënë ai, ia ka bërë Vetëvendosje. Ai është ankuar se edhe ka humbur financiarisht për shkak të […]

Estrada në ‘këmbë’ për të ndihmuar të shërohet Donjeta Isufi, nesër koncert në Drenas!

Shumë emra të njohur të skenës muzikore bashkohen nesër për të ndihmuar në shërimin e Donjeta Isufit e cila vuan sëmundja Dg.hepatitis chronica causa in OBS. Gatishmërinë për të ndihmuar Donjetën e morën këngëtar të shumtë drenicas si Skender Hasi, Leonora Jakupi, Kosovare Hasi, Kosovare Gashi, Arton Ceravadiku, e po ashtu edhe të tjerë këngëtar të […]