Shpetim Desku gruan e ka bionde, por duhet t’ia shihni edhe zeshkanen

Publiku fillimisht e njohu si humorist, me rolin e “Molerit” tek emisioni “Përrallë me tupan”. Roli i tij u bë mjaftë popullor, madje edhe sot e kësaj dite Deskun e thërrasin “Moler”, shkrua. “Kosovarja”. I aftë në humor e i aftë në prezantim, pasi së fundi po e drejton suksesshëm shoun e tij, “N’Kosovë Show”, […]

“Thaçi po punon kundër shtetësisë së Kosovës, si Serbia e Rusia”

Me interesa të Serbisë e Rusisë, që punojnë kundër shtetësisë së Kosovës e ka krahasuar deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, angazhimin e të parit të vendit Hashim Thaçi për të zhbërë Gjykatën Speciale. Ajo ka thënë se prej punës së përditshme në Kuvend po sheh se koalicioni qeverisës jo vetëm se nuk është ndalur por […]

Gazeta zvicerane “Blick”, shkruan për pushimet e shtrenjta të Haradinajt dhe varfërinë në Kosovë

Gazeta zvicerane “Blick”, ka shkruar për pushimet luksoze të kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, në Shën Moritz të Zvicrës. Në artikull shkruan se si Haradinaj qysh në fillim të marrjes së mandatit si kryeministër, ia rriti vetës pagën, edhe pse këtë gjë e kishin kundërshtuar shoqëria civile, duke marrë parasysh varfërinë në Kosovë. Më tej […]

Marina pozon për Fadil Berishën, vështirë ta njihni

Një ndër femrat më të njohura të ekranit shqiptar është moderatorja Marina Vjollca. Emri i saj u bë shumë i lakuar në mediet rozë nga momenti kur u bë e ditur se ajo ishte lidhur me reperin Getoar Selimi, shkruan lajmi.net. Çifti kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë gjatë muajit shtator, në një dasmë […]

Sinani niset për New York, por shikoni çfarë i ndodh

Me zërin e tij ai arriti të bëjë për vete mijëra fansa. Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur Sinan Vllasaliu i cili me muzikën e tij argëtoi shumë gjenerata, transmeton Gazeta Express. Si një këngëtar ende aktiv në muzikë, Sinanin e shohim shpesh në udhëtime të shumta. Së fundmi Sinani ka udhëtuar për Neë York, […]

Butrint Imeri në lidhje me moderatoren Kiara Tito?

Këngëtari Butrint Imeri është pa dyshim një ndër këngëtarët më tërheqës të estradës. Ai është shumë i pëlqyer nga gjinia femërore, gjersa jo pak herë u ka kënduar vajzave në këngët e tij, shkruan Telegrafi. “Bella” është një ndër këngët e tij verore më të suksesshme, e cila pa diskutim është shndërruar në hit. E […]

Xeni reagon ndaj një lajmi të rremë për vdekjen e bashkëshortes

Disa raportime në rrjetet sociale, nga portale ‘fake’, lidhur me vdekjen e bashkëshortes së Shkëlzen Jetishit, po dalin të jenë të pavërteta. Këngëtari ka përdorur rrjetin social për të treguar të vërtetën në lidhje me lajmin që u përfol. “Familjare, miq,dashamire ,shoke…po qarkullon ne nji portal se kam pase nji fatkeqesi…..por s’eshte e vërtetë …rrini […]

Në këto 3 fotografi, Shkëndije Mujaj e tepron me gjoksin dhe të pasmet e mëdha (FOTO)

Njihet si njëra ndër këngëtaret e cila ka një histori interesante qysh në fëmijëri, shkruan Gazeta Blic. Është fjala për bukuroshen nga Peja, Shkëndije Mujaj e cila ju çmend me format trupore bombastike, e që nuk përton ti vë në pah. Ajo është aktive edhe në rrjete sociale ku publikon imazhe të llojllojshme por këto më […]

Vajza e Lutfi Hazirit provokon keq, ja sa e nxehtë duket (FOTO)

Vajzat e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri tashmë janë bërë qendër e mediave rozë, shkruan Gazeta Blic. Ishte kjo Kenga Haziri e cila komentohej për çdo imazh të saj e së fundmi vajza tjetër Lotina është ajo e cila ka rrëmbyer syrin e mediave duke u komentuar për paraqitjet e zjarrta të saj. Ndonëse e re, […]