Vedati i Stupcave bëhet për ‘spital’, ja cila është gjendja e tij (Foto)

Aktorët e mirënjohur kosovar duket se nuk janë në gjendje të mirë ‘shëndetësore’. Është Vedat Bajrami ai i cili ka bërë një paraqitje ‘shqetësuse’ në llogarinë e tij në Instagram, shkruan Indeksonline. “Qe dy dit pa nxemje qyteti, jena merdhi, Msusi spo dihet apo pshton”, ka shkruar krahas fotografisë derisa krahas tij duket edhe ‘mësuesi’. […]

Diana Avdiu e mrekullueshme në këtë fotografi (Foto)

Diana Avdiu është ish misi kosovar e cila ka kohë që e ka dorëzuar këtë çmim. Ajo së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram” në të cilën e shohim shumë të bukur dhe me stil. Image result for diana avdiu Ndryshe, Diana nuk është parë së fundi me projekte te […]

Kallashi shikohet para pasqyre, por ju shikojeni nga mbrapa si i dridh të pasmet!

Profesioni i saj i parë ka qenë vallëzimi punë kjo që siç duket më nuk vazhdon ta bëjë, behet fjale për Donjeta Kosumi. Duket se konkurrenca nga modelet apo valltaret e tjera kanë nxitur Kallashin që të provokoi keq fansat e saj me një vallëzim te nxehte, shkruan Gazeta Blic E ndodhur përpara pasqyrës Kallashi u […]

Kjo nuk pritej! Klaudia Pepa ka diçka për t’i thënë Elvana Gjatës!

Balerina e njohur Klaudia Pepa aktualisht është duke vijuara karrierën e saj në Itali. Por duket se ajo ndjek me mjaft vëmendje edhe karrierat e artistëve të tjera shqiptare. Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto të këngëtares Elvana Gjata në të cilën i fton ndjekësi e saj të dëgjojnë versionin akustik […]

Ju kujtohet Lyra e ‘O sa mirë’, ja sa joshëse duket tani?

Ema Uka padyshim që me rolin e saj prej një vajze të llastuar prishtinase ka arritur të mbledh shumë fansa e të pëlqehet tejet mase. Ajo ishte pjesë e serialit ‘O sa mirë’ për disa sezone, e cila kishte një rol shumë të veçantë dhe ishte favorite për shumë nga ndjekësit e serialit Ndonëse u […]

Respektojeni semaforin, këto janë dënimet me ligjin e ri

Nga 1 janari ka hyrë në fuqi ligji i ri për kundërvajtje në trafik. Sipas këtij ligji, që Indeksonline kishte raportuar në dhjetor, Policia e Kosovës tani do të shqiptoi gjobat për personat fizik deri në 500 euro ndërsa për personat juridik deri në 1 000 euro, dhe jo si në të kaluarën, ku Policia […]

Do të botohen dëshmitë e të mbijetuarve nga burgjet dhe kampet komuniste në Shqipëri

Instituti i Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit (ISKK) lajmëron botimin për së shpejti vëllimi IV i kolanës memuaristike “Zërat e Kujtesës”, dëshmitë e të mbijetuarve nga burgjet dhe kampet komuniste të internimit. Është një seri e gjatë bisedash të gjata të filmuara që kanë zhvilluar Agron Tufa dhe Luljeta Lleshanaku, të cilat po […]

Shumica e këngëtarëve në Kosovë, të pandërgjegjshëm ndaj shtetit

Këngëtarët janë pjesë e industrisë që zhvillon më shumë aktivitete në sezone të caktuara, e që njëherësh kanë obligime ndaj shtetit për të hyrat që realizojnë. Por, përkundër kësaj, ka prej tyre që nuk deklarojnë të hyrat, posaçërisht gjatë verës kur ka më shumë mbrëmje muzikore. Në anën tjetër është ATK që i ka nën […]

“Dardan Molliqaj insistonte se Astriti u vetëvra”

Janë shtuar akuzat teksa kanë vazhduar përplasjet e forta ndërmjet individëve të ndryshëm brenda Lëvizjes Vetëvendosje. Aktivisti Valdrin Ahmeti në një postim të gjatë pas dorëheqjeve të fundit ka thënë se ish-sekretari organizativ, Dardan Molliqaj që nga fillimi e ka mbrojtur idenë që Astrit Dehari u vetëvra në burg. “Biseduam (me Molliqajn) gjatë edhe për […]