Bleu bombë të telekomanduar për të vrarë prindërit për shkak të të dashurës

Një adoleshent bleu një bombë të telekomanduar nga larg për të vrarë prindërit e tij, pasi mamaja nuk miratoi të dashurën e tij të racës së bardhë. Gurtej Singh Randhawa, 19 vjeç, i cili ishte pranuar të studionte në universitetin e Liverpulit për mjekësi, kishte frikë se nëna e tij do të ndërhynte në marrëdhëniet […]

Sapo i zhgënjeu të gjithë meshkujt, Eliona Pitarka…

E njohur si aktorja seksi dhe provokuese e emisionit të humorit ‘Apartamenti 2XL’, Eliona Pitarka ka folur për herë të parë rreth jetës së saj private. Në një intervistë për ‘Mos i fol shoferit’ në taksinë e Rudina Dembacaj, ajo ka pranuar se po njihet me një djalë që e pret poshtë shtëpisë me cokollata. […]

Shikoni çfarë i ka bërë operacioni i fundit Genta Ismajlit (FOTO)

Këngëtaret tona rrallë për të mos thënë fare i shohim pa grim, ashtu siç janë në të vërtet. Ato gjithmonë janë të ngarkuara me makeup profesional, për tu dukur sa më bukur, ndonëse jo sa më natyrale, shkruan “Kosovarja”. Genta Ismajli në fillimet e saj ishte natyrale, e bukur dhe pa të meta, por gjatë […]

Refuzojnë rritjen e pagës

Cirk me punëtorët po vlerësohet rritja e pagave prej 4% që bëri qeveria për sektorin publik. Paralajmërohen edhe greva. Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës e quan skandal të paparashikuar. Kryetari i BSPK-së, Avni Ajdini, tregon për Tribuna Channel se si e shohin këtë rritje. Madje nuk i përjashtoi as grevat si mundësi, deri […]

Momenti intim mes dy këngëtarëve që ndezi publikun

Ceremonia e ndarjes së çmimeve muzikore ‘Brit Awards’ sjell çdo vit momente të sikletshme. I tillë ishte momenti intim mes Justin Timberlake dhe Kylie Minogue gjatë performancës së tyre në këtë mbrëmje të vitit 2003, shkruan Arbresh.info. Justin kishte prekur Kylie në të pasmet e saj seksi gjë që ndezi publikun dhe veprim që hyri […]

Elvana Gjata flet sonte për jetën e saj

Elvana Gjata njihet si një prej personazheve publike që shfaqet më së paku në emisione televizive. Këngëtarja nga Shqipëria është e ftuar për të marrë pjesë në sonte në emisionin “Xing me Ermalin” që nis në ora 9:00 në TvKlan, shkruan Arbresh.info. Ajo do të flasë gjerë e gjatë aty për gjithçka që ka të […]

Barbana publikon një fotografi kur ajo dhe Ergi ishin të vegjël

Është kthyer pas në kohë. Këngëtarja Barbana Dini ka hedhur një fotografi në Instagram, ku shihet bashkë me prindërit, motrën dhe vëllain e saj Ergin, shkruan lajmi.net Ky portret familjar ishte bërë në vitin 1994, vitin kur lindi Ergi. Ky kujtim i këngëtares u mbush me komente, ku ndjekësit e saj shprehnin mallin dhe dhimbjen […]

Kjo shqiptare poston video tejet provokative në Instagram (VIDEO)

Një nga femrat më të komentuara të vitit që lamë pas ishte balerina shqiptare Klaudia Pepa. Kjo për faktin se ajo u divorcua nga bashkëshorti i saj Albi Nako, ndërsa zgjodhi karrierën të cilën është duke e zhvilluar në shtetin e Italisë, aty edhe ku mori famë, shkruan Indeksonline. Klaudia shpesh kritikohet edhe për fotografi […]

Dua Lipa me 5 nominime në Brit Awards 2018 (Foto)

Këngëtarja kosovare tani më me famë botërore Dua Lipa nuk ka të ndalur. Sukseset e saj çdo ditë e më shumë po rriten. Së fundmi ajo është bërë jo vetëm pjesë e nominimeve në eventin e madh Brit Awards 2018, por ajo është nominuar në 5 kategori të ndryshme, shkruan Indeksonline. Këto janë kategoritë në […]