Faton Shoshi: Ndarja nga Era i përket të shkuarës. Një yll i ri do të lindë

Pamela Aliaj-Shumë zhurmë është bërë lart e poshtë për ndarjen e menaxherit të këngëtarit të njohur kosovar, Ledri Vula me Era Istrefin, në atë kohë edhe menaxheri i saj. Por pas kësaj ndarjeje, Faton Shoshi nuk ka ndërmend të ndalet. Në një intervistë ekskluzive për “Bluetooth” të “Gazeta Shqiptare”, Fatoni na tregon se është duke […]

VIDEO/ Enca ngre temperaturat

Këngëtarja Enca Haxhia është artiste shumë e suksesshme shqiptare. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, përmes të cilave i mban të informuar fansat rreth aktiviteteve  që ajo bën, shkruan lajmi.net.   Në postimin e fundit, këngëtarja i ka uruar të gjithë për ditë të mbarë, por kishte zgjedhur një fotografi tejmase provokuese. Në fotografinë e […]

Si reagoj babai i Adelina Tahirit kur e kuptoj se ajo po martohej me Sergej Samsonenko?

Këngëtarja bukuroshe Adelina Tahiri i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me biznesmenin Sergej Samsonenko, i cili është thuajse i të njëjtës moshë me babain e këngëtares, shkruan “Kosovarja”. Pavarësisht hendekut në moshë, nacionalitetit dhe kundërthënieve, Adelina tashmë është bërë edhe zyrtarisht gruaja e Sergejt, duke lënë kështu shumë njerëz të habitur për këtë […]

Abuzimet seksuale, reagon Bebe Rexha

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha i është bashkuar fushatës së femrave, e cila po përkrahet edhe prej meshkujve, kundër abuzimeve seksuale ndaj grave. Këtë e ka bërë Rexha duke publikuar një mesazh në llogaritë personale të rrjeteve sociale.   “Nëse do të më thërrisni bushtër, më thirrni bushtër e keqe”, ka shkruar ndër […]

Sara Kapo: Si më futën në burg se…

Renato Mekolli dhe Sara Kapo ishin të ftuar në emisionin “Why not”. Ata kanë treguar se janë dy ndër personazhet më të drejtpërdrejtë dhe pa komplekse të shoëbiz-it shqiptar. Roza i ka pyetur se a kanë përfunduar ndonjëherë në rajonin e policisë dhe të dy nuk kanë nguruar të tregojnë situatat e sikletshme në të […]

Foto mjaft provokuese, stërmbesa e Skënderbeut trondit Instagram-in

Sophie Castriota është stërmbesa e heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skëndërbeu, e cila është përfolur shpesh në media. Ajo është një vajzë e talentuar dhe mjaft e angazhuar në projekte muzikore. Por, ajo tërheq gjithashtu vëmendjen edhe për pamjen e saj.   Sophie i pëlqen të eksperimentojë më look-un dhe rrallë herë qëndron gjatë me një […]

Kjo është serbja Bojana, fansja super hot e Cristiano Ronaldos

Modelja serbe Bojana Krzmanoviç, ka përfunduar shpesh në kopertinat e ‘Sport Illustrated’, por jetën e saj private e ka mbajtur gjithmonë të fshehtë. 25 vjeçarja nga Beogradi nuk është përfolur asnjëherë për histori rozë, me njerëz të njohur, por duket se edhe ajo e ka një dobësi. Krzmanoviç duket se është e marrosur pas yllit […]

Shikoni sa rrezëllitëse duket Ami pak muaj para lindjes!

Moderatorja Amarda Toska ka publikuar në rrjete sociale foto ku shfaqet në një event në kryeqytet. Ami është në pritje të fëmijës së saj të dytë, ndërkohë që në këtë foto që ka publikuar në rrjete sociale duket më rrezëllitëse dhe në formë se asnjëherë. Pas vogëlushit Joel, i cili tashmë është në klasën e […]

Ronaldo bën shaka me një fëmijë: “Messi është i keq”

“Messi është i keq”, kështu i thotë Ronaldo në formë shakaje një fëmijës para gjithë lojtarëve të Realit në tunel para ndeshjes me Deportivon. Cristiano Ronaldo vazhdon të “ngacmohet” për Lionel Messin. Tani këtë e ka bërë një fëmijë para ndeshjes me Deportivon, ku Real Madridi fitoi 7:1. Në tunel, dëgjohet një fëmijë duke folur […]

Televizioni kroat e pyet Haradinajn a i tutet Gjykatës Speciale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka përvojë me gjykime, kur është pyetur sot nëse ka frikë se mund të ndodhet në listën e të akuzuarve të Gjykatës Speciale. Në një intervistë me televizionin kombëtar të Kroacisë – HRT, kryeministri i Kosovës deklaroi se “nuk e ka dert” shkuarjen në Gjykatën Speciale, nëse […]