Shikoni sa të dashuruar duken Marina dhe Geti!

Janë një çiftet më të dashura të showbizzit dhe diçka vihet re në çdo dalje të tyre. Këtë herë ka qenë bukuroshja Marina Vjollca, e cila ka publikuar në rrjete sociale një foto në makinë së bashku me bashkëshortin e saj reperin Getoar Selimi. Si gjithnjë çifti dukej mjaft i afërt me njëri-tjetrin. Sa i […]

“Contour Global” e blenë tokën për termocentral për 10 euro

Kompania Contour Global do të shpenzojë vetëm 10 euro për blerjen e tokës së nevojshme për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’. Kjo shumë është paracaktuar në një nga kontratat e nënshkruara në mes të qeverisë së Kosovës dhe kompanisë amerikane “Contour Global”, e cila është publikuar nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik. Sipas marrëveshjes për […]

Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram

Valbona Bajraktari vazhdon të publikoi foto të nxehta në rrjetet sociale Modelja nga Peja, e njohur edhe ndryshe si “Katilja” së fundmi ka postuar dy foto jashtëzakonisht seksi në “instastory”, shkruan Albaninenshwobiz.com Në këto foto modelja ka të veshur një fustan i cili ia qet në pah linjat super të tonifikuara. Në njërën nga fotot […]

Daçiq: Nëse Perëndimi pret që ta njohim Kosovën më 2018 – është përrallë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Kosova nuk mund të zë ulëse në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Kjo sipas tij varet krejt nga pozicioni i Serbisë, shkruan Informer, përcjell Klan Kosova. Ai ka thënë se qëndrimet e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisionerit për Zgjerim, […]

Shikoni sa të dashuruar duken Marina dhe Geti!

Janë një çiftet më të dashura të showbizzit dhe diçka vihet re në çdo dalje të tyre. Këtë herë ka qenë bukuroshja Marina Vjollca, e cila ka publikuar në rrjete sociale një foto në makinë së bashku me bashkëshortin e saj reperin Getoar Selimi. Si gjithnjë çifti dukej mjaft i afërt me njëri-tjetrin. Sa i […]

Mario e bën ‘si burrat’, i respekton shqiptarët deri në detajin e fundit

Grimeri shqiptar që njëherësh është edhe grimeri personal i Kim Kardashian, së fundi ka ardhur në Tiranë, dhe në qëndrimin e tij po duket se është duke ia kaluar mjaft bukur. Madje ai po provon edhe gjërat tradicionale shqiptare. Në një foto që ai ka postuar në llogarinë e tij në rrjetin social instagram, shihet […]

Dëshmitari: Truproja i Hashim Thaçit m’i kërkoi 65 mijë euro

Në gjykimin e ish-zyrtarëve të Akreditimit, Basri Muja e Ferdije Zhushi, si dhe Armend Mujës, u lexua dëshmia e dëshmitarit Driton Ajeti. Gjatë këtij shqyrtimi gjyqësor kishte qenë e planifikuar që si dëshmitar i radhës të dëgjohej Agon Demjahaj por pasi që i njëjti nuk u paraqit në Gjykatë, trupi gjykues vazhdoi me leximin e […]

Ushtari kanadez, pas 24 vjet kërkimi, e gjen djaloshin boshnjak që e kishte takuar gjatë luftës

Falë rrjeteve sociale dhe mundit të gazetarëve, një ushtarë kanadez, i cili luftoi në Visoko të Bosnjë e Hercegovinës në vitin 1994, ia ka dalë që pas 24 viteve të gjejë djalin që e ka njoftuar në atë qytet. Lidhja e vetme që ka pasur ka qenë fotografia që Justin Frye e ka shkrepur në […]