Gabimet fatale në shtrat i bëjnë femrat, tre gjëra që duhet të kenë parasysh

Nuk jeni të kënaqur me jetën tuaj seksuale? Është momenti t’i bëni një autokritikë vetes, pasi ndonjëherë janë pikërisht femrat, ato që bëjnë gabime fatale në shtrat. Një seksologe amerikane, Yvonne K. Fulbright, ju vjen në ndihmë duke ju dhënë një listë, të gabimeve që nuk duhet të bëni në shtrat për të mbajtur të […]

Ja çka i bashkoi kësaj radhe tri këngëtaret tona të mëdha

Nexhmije Pagarusha është bilbil i Kosovës. Këtë të gjithë e kanë pranuar dhe madje edhe koleget e saj, shkruan “Kosovarja”. Së fundmi te Nexhmije Pagarusha kanë qenë dy këngëtaret tona të mirënjohura, Shkurte Fejza dhe Miranda Hashani. Sigurisht koleget kanë pirë dhe kafe bashkë. E këtë e mësuam përmes një fotografie që Miranda e kishte […]

Angela Martini vjen me poza seksi (Foto)

Angela Martini javë më parë kurorëzoi dashurinë e saj me martesë. Modelja shqiptare, dukshëm ka reduktuar paraqitjet e saj në rrjetet sociale- shkruan Indeksonline. Martini duket të jetë më shumë e përkushtuar në jetën e saj bashkëshortore. Së fundi, në Instagram ajo ka publikuar disa fotografi ku padyshim duket në formë dhe shumë seksi./Indeksonline/

Fisnik Ismajli kërcënohet në shtëpinë e tij

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismajli është kërcënuar pasi që në shtëpinë e tij ka pranuar një ‘porosi’ të pazakonshme. Në orët e mbrëmjes atij i ka arritur një fotografi nga një person i panjohur, ku në të njejtën shihet deputeti Ismajli, duke punuar në zyrën e tij. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se […]

Femrat joshen nga meshkujt që fizikisht duken të fortë

Studimi i hulumtuesve nga Universiteti Griffith në Queensland ka treguar se femrat joshen seksualisht nga meshkujt që fizikisht duken të fortë. Pas ekzaminimit të 150 femrave, hulumtuesit kanë mundur të konstatojnë se sa ‘seksi’ është një mashkull duke u bazuar në tri gjëra: sa duket i fortë fizikisht, sa është i gjatë dhe sa i […]

Të pasmet e Ronelës, ju lënë pa mend në paraqitjet e fundit

Ronela Hajati është një ndër artistet më të pëlqyera shqiptare, shkruan Gazeta Blic. Edhe pse duket vajzë e llastuar dhe rebele, Ronela di të jetë edhe serioze në paraqitjet e saj. Këngëtarja Hajati, është tejet aktive në rrjetet sociale e cila shpërndan imazhe të shumta me ndjekësit që ka. Në llogarinë ‘Instagram’, numëron mbi 200 […]

Ju ka munguar Morena? vjen tejet joshëse me këtë stil

Në projekte muzikore nuk është edhe aq aktive, madje që sa ka hyrë në tregun muzikor mund të themi që ka sjellë shumë pak hite, shkruan Gazeta Blic. Por, rrjetet sociale këngëtarja Taraku nuk lë anash, duke sjellë imazhe nga më të ndryshmet me poza tejet provokuese. Në këto të fundit nuk duket e tillë. Siç […]

Kush e bashkoj Flori Cocajn me Shqipe Kastratin?

Të dy këngëtar të mrekullueshëm, zëra briliant, të dy tashmë në një këngë që tingëllon aq këndshëm e që të bënë ta dëgjosh e ri dëgjosh shumë herë. Flori Cocaj e Shqipe Kastrati i kanë bashkuar forcat për të krijuar këngën me titull “Çka bane ti për mua”, këngë kjo që i ka të gjitha […]

Mendoni se Nora është e bukur? Si keni parë ende këto imazhe

Këngëtarja nga Prishtina është cilësuar çdoherë si seksbombë e skenës tonë muzikore, shkruan Gazeta Blic. Bëhet fjalë për Nora Istrefin e cila ka qenë çdo herë në formë, madje e tillë vazhdon të jetë edhe sot. Edhe pse nënë e një vajze Nora, ka arritur të mbajë në formë linjat trupore, për të cilat punon vazhdimisht. […]

I keni parë të gjitha, por jo edhe këtë modele seksi bullgare

Modelja nga Bullgaria tashmë ka pushtuar rrjetet sociale me paraqitjet ‘hot’ të saj, shkruan Gazeta Blic. Është fjala për Nikoleta Lozanova që shquhet për fizikun, format trupore bombastike të cilat e bëjnë të jetë pjesë e shtypit rozë. Ajo është aktive në rrjetet sociale, e cila publikon imazhe të llojllojshme, duke mos munguar fotografitë sensuale. Më […]