Monika Kryemadhi e mbylli mbarë 2017-ën: Fiton milionat në programin e Tch

Monika Kryemadhi dhe vajza e saj, Era morën dje pjesë në programin e njohur “100milionë”. Ndonëse shumë nuk ja kanë dalë t’i shkojnë pyetjeve deri në fund, kryetarja e LSI dhe Era ja dolënKësdhilulakpëer Mgarjkeettinugurntë 8 pyetjet e lojës. Mes emocioneve dhe lojës së vështirë, Monika Kryemadhi fitoi 7.5 milionë lekë të cilat do të shkojnë […]

Ledri me dhuratë për Vitin e Ri, publikon ‘1 janari’

Ledri sapo lansoi projektin e ri. AJo mban titullin ‘1 Janari’, shkruan arbresh.info. Reperi i cili ishte mjaft aktiv në vitin 2017 e nisi vitin e ri me një këngë. Me një tekst të shkruar nga vet ai e me muzikë nga Butrint Bucinca dhe Duja. Për më shumë dëgjoni prurjen e re të Ledri Vulës./

Shtatë të lënduar për festat e Vitit të Ri: Dy me amputime, një me plumb në qafë

Shtatë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë deri në orën 1:00 pas mesnate. Njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. “Prej orës 20:00 të mbrëmjes deri tani kanë qenë diku gjashtë raste me lëndime nga mjetet piroteknike. Dy prej tyre kanë qenë raste shumë të rënda, ku kemi pjesë të dorës që janë […]

Pesë aksidente nga ora 12 e natës deri në ora 03:00, mësoni se ku ndodhën!

Sfida më e madhe për Policinë e Kosovës përgjatë këtij viti ishte pikërisht numri i madh i aksidenteve, nga të cilat shumë persona humbën jetën. Por përderisa mbrëmë shumë festuan, pas orës 12 të natës në vend u shënuan pesë aksidente trafiku deri në ora 03:00. Nga këto pesë aksidente siç mëson Indeksonlie, njëri u […]

Njihuni me Ziza Pajaziti, vajza e klipit ‘Fajin ma la’

Ziza Pajaziti, modelja nga Prishtina. Ajo u bë e njohur me pjesëmarrjen e saj në klipin ‘Fajin ma la’, përcjell arbresh.info. Në emisionin n’ZOOM Ziza zbuloi shumë gjëra nga jeta e saj private. Ajo flet për famën që i siguroi ky videoklip i duetit të Milot Hasangjekaj dhe Florianit./arbresh.info/  

Hynë në fuqi ligji për kufizimin e vjetërsisë së automateve

Nga sot është paraparë të hynë në fuqi ligji për moshën e automjeteve dhe kriteri tjetër të ‘Euro-katër të standardit’. Zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci, ka thënë për KosovaPress se ligji për kufizimin në vjetërsisë së automateve deri në dhjetë vjet dhe kufizimi tjetër për emetimin e gazrave, që do të hynë në […]

Mjeku jep detaje për fëmijën e parë që lindi natën e Vitit të Ri

Në mesnatë ka lindur fëmija i parë në vitin 2018 në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Foshnja e porsalindur, i gjinisë mashkull, Ajn Azemi gëzon shëndet të plotë, me peshë prej 3.250 kg. Gjinekologia Fitnete Raci-Nuraj, theksoi se ka lindur pacientja e parë në vitin 2018, ndërsa kjo ishte shtatzënia e tretë e Fatmire Azemit […]