Labinot Tahiri për prishjen e koalicionit: Çka të thotë Pacolli bëhet!

I pari i AKR-së, Behgjet Pacolli deklaroi mbrëmë se nuk është i kënaqur me partnerët e koalicionit qeverisës e në veçanti me kryeministrin, Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se qeveria e Haradinajt ka humbur dinamikën duke dështuar të adresojë çështjet kryesore me të cilat përballet vendi. Ministri i Jashtëm ka thënë se kësaj qeverie do […]

Godet këngëtarhja shqiptare, del me tanga në rrugë

Oriola u shfaq e veshur me tanga por ishte në shtëpi, ndërsa kjo këngëtare del në rrugë… Marashi është nder modelet me te njohura shqiptare dhe mund te themi ndër ato që kanë patur fat me të vërtetë. Pas suksesit si modele bukuroshja u bë pjesë e labelit OTR, ku pritet të “shpërthejë” me muzikën […]

Bes Kallaku në rrezik, por lumturia e Xhensilës e pajustifikueshme

Ata janë një nga çiftet më të dashur të publikut shqiptarë. Dashurinë e tyre disa vjeçare Besi dhe Xhensila e kurorëzuan në martesë verën që lamë pas dhe tashmë po shijojnë momente të lumtuar. Xhensila Myrtezaj i ka flimuar Besit një video mjaft humorristike, deh skishte si të ndodhte ndryshe duke njohur natyrën e tij. ‘Kur […]

Deputetët kërkojnë masa kundër ndotjes së ajrit (Përmbledhje)

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur të mërkurën një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen alarmante të ndotjes së ajrit në Prishtinë. Pas disa orësh diskutime, ajo është ndërprerë, për të vazhduar të enjten. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar sot bashkëpunimin e gjitha institucioneve përgjegjëse që të nisin punë konkrete të cilat do të […]

KEK’u thotë se janë investuar shumë para në termocentrale për ta eliminuar ndotjen e ajrit

Brenda 3 vjetëve, në dy termocentralet e vendit janë investuar 57 milionë euro në eliminimin e ndotësve të ajrit. Por sërish nuk janë plotësuar të gjithë parametrat e kërkuar të emetimit të ndotjes së ajrit, raporton KTV. Grimcat e pluhurit po vazhdojnë të shkarkohen në ambient më shumë se sa normat e lejuara në Kosovën B. […]

Konfirmohet aktakuza ndaj Ramiz Kelmendit për vjedhje rryme në vlerë prej mbi 22 mijë euro

Deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi pritet të përballet me drejtësinë pasi është konfirmuar aktakuza e ngritur ndaj tij për vjedhje rryme që ka ndodhur në vitin 2011 në një prej pikave të kompanisë së tij “Elkos”. Megjithatë, Kelmendi është befasuar me rastin dhe aktakuzën e ka quajtur të pabazë. Ai i ka thënë KTV-së se […]

Sot me autobus udhëtoi edhe këngëtarja e famshme

Ajo kontribuoi në ruajtjen e ambientit, shkoi me 4-ësh në punë Që nga sot qarkullimi i automjeteve është ndaluar në qendër të Prishtinës, por Prishtina vazhdon të kryesojë në botë për ajrin më të ndotur. Për të kontribuuar në ruajtjen e ambientit sot edhe këngëtarja e njohur Adelina Emini ka udhëtuar me autobus. Madje ajo […]

Ky është postimi më i ulët i Fisnik Ismailit, thotë se Arbana Xharrën e rrahu burri i saj

Deputeti Fisnik Ismaili, pas përçarjeve në VV dhe pozicionimit të tij pro grupit anti-Kurti ka marrë shumë sharje, fyerje e kërcënime, por është bërë ‘djalë’ i mirë dhe nuk ka përdorur gjuhën e tij të zakonshme vulgare e shpifëse për t’iu përgjigjur. Por gjuha e tij ka degraduar në momentet kur ka vendosur t’ia kthejë […]

Kush është gruaja e parë shqiptare në Kosovë që vozitë autobus? (Foto)

Kohët e fundit lajmet për shoferet e para të autobusëve si në Skandinavi ashtu edhe në Zvicër, janë bërë të njohura për ne, e sidomos fakti se janë shqiptare na bënë të ndihemi edhe më krenar me to. Jo vetëm në Evropë, tani edhe në Kosovë femrat po shënojnë historinë në këtë fushë. Hava Muhaxheri […]

Dy shqiptare në top 15 në Amerikë

Dy këngëtare shqiptare janë në top 15 të këngëve në Top-listën prestigjioze “Hot 100” të “Billboardit”. Dua Lipa është e teta, ndërsa tani në vendin e 12 është Bebe Rexha. Në javën e fundit, Lipa ruajti pozitën e saj me “New Rules”,teksa “Meant to Be” e Bebe Rexhës u ngjit për pesë pozita, transmeton Albinfo.ch. […]