Temperatura deri në -10, ja deri në cilën ditë do kemi këtë mot

Fushat me presion të ulët atmosferik të cilat kanë ardhur nga viset polare do të jenë të qëndrueshme deri ditën e enjte, duke mbajtur këtë situatë meteorologjike me mot kryesisht të vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të borës. Temperaturat minimale do të lëvizin nga -7 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e […]

Institucionet vënë nën kontroll ndikimin e ISIS-it në Kosovë

Vitet e fundit bota u përball me ekstremizëm e radikalizëm, ku shumë shtete morën masa për të sfiduar këtë dukuri. Një nga to është edhe Kosova pasi shumë kosovarë iu bashkëngjitën luftës përkrah ISIS-it. Mirëpo, me punën e institucioneve dhe të OJQ-ve, ky problem duket se është vënë nën kontroll. Njohës të sigurisë, vlerësojnë se […]

Marina me video nga shtrati, zbulon ambientin ku po qëndron ajo dhe Geti

Marina Vjollca është moderatorja shumë e dashur për publikun. Emri i saj është shumë i lakuar në mediet rozë, për shumë aspekte, shkruan lajmi.net. Marina është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat publikon imazhe nga përditshmëria. Mbrëmë në orët e vona, moderatorja publikoi një video nga shtrati duke zbuluar ambientin luksoz ku po […]

Dafina prezanton dhomën e këpucëve, ja sa shumë ka

Emri i Dafina Zeqirit është shumë i pëlqyer për publikun. Këngëtarja po jeton dhe vepron në Amerikë, por përmes rrjeteve sociale ajo vazhdimisht i mbanë të informuar fansat rreth të rejave nga ajo, shkruan lajmi.net. Në Insta-Story, këngëtarja ka publikuar një video në të cilën shfaqet nga dhoma e gardërobës së saj. Prapa Dafinës janë […]

R-Jan e ‘dissirat’ Feron me këtë këngë

Reperi R-Jan ka lansuar këngën e re. Fjala është për projektin muzikor ‘Bang Bang’ që në dëgjim të parë duket si ‘diss’ për reperin Fero, përkatësisht këngën ‘Gang Gang’, shkruan lajmi.net Kënga është shkruar nga vet reperi kurse muzika është bërë nga Coco. ‘Bang Bang’ është finalizuar edhe me një klip interesant dhe për ta […]

Xhensila merr dhuratën e parë të bebit: Do doja nënë e një vajze!

Në programin “Dua të të bëj të lumtur” e ftuar surprizë për Bes Kallakun ishte edhe bashkëshortja e tij, këngëtarja e dashur Xhensila Myrtezaj. Kohët e fundit në media kanë qarkulluar lajme që Xhensila dhe Besi janë në pritje të një fëmije… Pa dashur të bëjë komente mbi këto lajme, Arbana Osmani solli në studio […]

Ronela Hajati: Puno dhe mbyll gojën…

Këngëtarja Ronela Hajati është ndër artistet më të kërkuara të estradës. Ajo është përdoruese e rregullt e rrjeteve sociale në të cilat publikon imazhe nga përditshmëria e saj, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo ka postuar një fotografi në të cilën dukej shumë elegante, ndërsa ia shtoi edhe një mbishkrim domethënës. “Sa padrejtesi behen per mireqenien […]

Erenestina Gjergji: Më lejoni ta mbaj për vete dhimbjen e nanës

Erenestina është një prej atyre grave që tronditë fort me poezinë e saj. Poezia është e brishtë, por mes rreshtash dalin lotët e lexuesit, dhe kjo mjafton. Viti 2017 ishte viti i frytshëm i Erenestinës, një studiuese e thuktë e cila në këtë intervistë për KultPlus na shpjegon shumë, kësaj radhe me fjalët e jo […]