Eneda Tarifa i bashkohet trendit të rrjeteve sociale për të sfiduar të ftohtin

Këngëtarja e njohur shqiptare, Eneda Tarifa ka gjetur një moment relaksi për jetën e saj duke sfiduar temperaturat e larta. Ajo ka shkuar në Leprush të Shkodrës ku ka rënë dëbora e parë për këtë vit. Ndryshe nga fotografitë që jemi mësuar të shohim, këtë vit ka nisur trendi ku vajzat dalin të zhveshura në […]

Ylli i madh i hip hopit anglez të shtunën pushton Prishtinën (Foto)

Londra thërret! Në Prishtinë të shtunën do të mbahet një prej mbrëmjeve më të mëdha të hip hopit të këtij dimri. Në Zone tashmë është bërë e zakonshme që të performojnë yjet ndërkombëtare. Kësaj radhe është Dj JoJo ai që do të performojë në një nga klubet më të mëdha në vend. DJ JoJo konsiderohet […]

Morena Taraku udhëton me familje drejt këtij shteti (Foto)

Morena Taraku është një femrat më të komentuara shqiptare. Linjat e saj trupore, por edhe jeta e shtrenjtë e kanë bërë atë të qëndroi në krye të mediave rozë, shkruan Indeksonline. Morena shquhet për vizitat e saj jashtë vendit, por kësaj radhe ajo nuk ka udhëtuar e vetme. Ish-missi bashkë me babain e saj, regjisorin […]

Engjëllusha si kurrë më parë, ekspozon këmbët (Foto)

Duke qenë së është vajza e njërës prej këngëtareve më të dashura të publikut Shyhrete Behluli, edhe vajza e saj Engjëllusha mori famë qysh në daljen e parë të saj para publikut. Mirëpo tani Engjëllusha është duke krijuar emër e famë edhe me projekte të saj solo, shkruan Indeksonline. Engjëllusha shquhet edhe për linjat e […]

Nuk do ta besoni se çfarë iu ka bërë duarve Adelina!

Adelina Ismaili është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes publike, shkruan “Kosovarja”. Ani pse jo me këngë, ajo është kthyer kësaj radhe në aktrim, madje në njëri ndër serialet televizive më të pëlqyera “O sa mirë”. Adelina në këtë serial televiziv vendor e luan rolin e drejtoreshës së shkollës, ku aty e ka nën kontroll […]

Ja çka thotë Arta Bajrami për ‘katunarët’

Ndotja e ajrit ka disa javë që është bërë temë shumë e diskutuar. E me të po merren edhe shumë fytyra publike, të cilët nuk i kanë kursyer as shakatë që po bëhen këto ditë me këtë çështje, shkruan lajmi.net Një nga to është Arta Bajrami. Këngëtarja ka hedhur një shkrim në Instastory ku shihet […]

Enca pranon dhuratë një unazë prej diamanti

Këngëtarja Enca Haxhia sot ka pranuar një dhuratë të çmuar. Dikush i ka blerë asaj një unazë diamanti dhe këtë e ka bërë të ditur vetë Enca në Snapchat, shkruan lajmi.net Pas publikimit të kësaj fotografie fansat janë vënë në dyshime në mos ajo ka gjetur mashkullin e zemrës ani pse në media akoma nuk […]

Ja çfarë i ka ndodhur së fundmi Roanit djalit të Majkut dhe Majlindës

Roan djali i këngëtarit Kastriot Rexha – Majk dhe ish të dashurës së tij Majlinda Zeka, e ka gati të bëhet një vjeç, shkruan “Kosovarja”. Por, edhe pse ai po i bën një vjet, duket se akulli mes zemrave të prindërve të tij ende nuk është shkrirë. Ata të dy vazhdojnë të jenë të ndarë […]

Më fal që nuk të doja…’ Moderatorja shqiptare i kërkon ndjesë publike vajzës

Moderatorja e emisionit të mëgjesit teksa festonte një ditë të veçantë në jetën e saj ka befasuar me deklaratën drejtuar vajzës. Dajana Shabani ka emocionuar live me urimin që ka bërë për të bijën. Vajza e moderatores festonte ditëlindjen dhe para të gjithëve Dajana ka treguar se si deri në muajin e katërt nuk e […]