Zbulohet plani sekret i CIA-s dhe spiunazhit gjerman, për ndarjen e Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në vitin 1977

Është zbuluar dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe i shërbimit sekret gjerman (BND), i cili flet për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në rajon. Dokumenti i fshehtë i CIA-s i cilësuar “CONFIDENTIAL”, që është hartuar në Mynih në vitin 1977 ndërmjet agjentëve të agjencive CIA-s amerikane dhe BND-së gjermane parashikonte ndarjen e […]

Rrëfen Edona:U pallova me Arsimin sepse burri nuk më vinte në shtëpi….

Gjatë kësaj kohe, kur bëja rrugën për në shtëpi, shihja një burrë që më vinte nga pas dhe më ngacmonte. Nuk i kisha kthyer kurrë përgjigje, derisa një ditë më tha se nuk e meritoja jetën që bëja dhe se burri im ishte idiot që më linte mua vetëm .Dhe unë për një moment mendova […]

Rikthehet bora në Kosovë

Ditëve në vijim vranësirat do të shtohen, në fundjavë shi dhe borë. Ditëve të para të muajit shkurt do të kemi ndryshim të kushteve meteorologjike, ku nga Atlantiku një turbullirë do të depërtojë mbi Itali, e ditëve të fundjavës edhe mbi rajonin tonë, që do të sjellë mundësi për reshje shiu dhe bore. Ndërkohë depërtimi […]