Performanca e parë e “For You” nga Rita Ora dhe Liam Payne (VIDEO)

Rita Ora mbrëmë ka qenë pjesë e emisionit të famshëm amerikan “The Tonight Show”, të udhëhequr nga Jimmy Fallon, shkruan KultPlus. Ajo së bashku me Liam Payne gjatë këtij emisioni kanë dhënë perforamncën e parë të këngës “For You”. Kjo këngë është pjesë e filmit Fifty Shades Freed, që do të vije brenda një muaji […]

FOTO/ Nuk e zë as fustani, motra e Albatritit ekspozon format bombastike

Biona Muçiqi u bë e njohur për publikun e gjerë si vajza e një familje artistësh, të cilët janë mjaft të dashur për publikun shqiptar. Biona është mjaft aktive në rrjetet sociale e cila nuk heziton të shpërndajë imazhe me ndjekësit që ka. E në këto të fundit të publikuara ajo duket e mahnitshme me […]

Modelja e njohur shqiptare bën ndryshim drastik

Modelja e njohur Oriola Marashi na ka treguar përmes një fotoje në Instagram, ndryshimin e fundit që ka bërë në pamjen e saj. Në fakt Oriola kryesisht përflitet për fotot e saj provokuese, por që kësaj radhe do të shikoni si duket ajo bionde dhe kaçurrelse. Modelja shkruan se ngjan si mbesa e Rubit, aktorja […]

Thaçi: Viza kurrë nuk më është refuzuar, do të jetë në Lutjet e Mëngjesit në Amerikë

Presidenti i Kosovës ka thënë se nuk i është refuzuar viza kurrë, dhe ka konfirmuar se do të jetë në lutjet e mëngjesit në Amerikë. Ai ka thënë se viza nuk i është refuzuar kurrë dhe në asnjë rrethanë. “Tash e 20 vite kam pranuar ftesën dhe edhe kësaj radhe kam ftesën dhe do të […]

Dan meraklia, blen veturë superluksoze! Ky është çmimi marramendës (Foto)

Këngëtari Ramadan Krasniqi – Dani ka dëshmuar ndër vite afeksionin për veturat. Ai nuk është kursyer në blerjen e makinave të shtrenjta dhe gjithmonë ka ngasur një të tillë. E duket se në vitin e ri, radha ka qenë për një makinë të re. Dani ka bërë ‘pazarin’ ditën e sotme për një Porche të […]

Getta Beqa dhe Luana Vjollca bashkë në palestër Lexo me shume: http://rtv21.tv/getta-beqa-dhe-luana-vjollca-bashke-ne-palester/ © RTV21.tv

Luana ka vendosur t’i marr disa instruksione së kampiones së botës Getta Beqa Dy bukuroshet e njohura Getta Beqa dhe Luana Vjollca janë shfaqur bashkë në palestër. Në fotografinë e fundit të postuar nga moderatorja Luana Vjollca, ajo ka bërë të ditur se ka vendosur t’i marr disa instruksione së kampiones së botës Getta Beqa. […]

Diona Fona ia u ngroh zemrat me këtë baladë dashurie (Video)

Është e re në tregun vendor muzikor, megjithatë ajo qysh me debutimin e saj arriti të pëlqehet nga publiku. Bëhet fjalë për këngëtaren Diona Fona, e cila shquhet për vokalin dhe stilin e saj unik, shkruan Indeksonline. Diona sot ka lansuar edhe projektin e saj më të ri muzikor që mban titullin “Ikim”. Kënga i […]

Nëna e Ledrit sot ka ditëlindjen! Ky është urimi i reperit (Foto)

Ledri Vula pa dyshim që është një nga reperët më të dashur dhe më të pëlqyer të audiencës. Ai është tejet aktiv me koncerte, ndërsa publiku asnjeherë nuk mungon, madje ai ka numrin më të madh të fansave, shkruan Indeksonline. Ledri përveç i talentuar, ai shpesh ka treguar që është një djalë mjaftë i kujdesshëm, […]

Policia e Kosovës mbetet pa helikopter edhe këtë vit, nuk ka para

Policia e Kosovës vazhdon të jetë njëri ndër institucione që më së shumti kanë nevojë pajisje me  helikopter por edhe për kundër kërkesave të shumta ata do të vazhdojnë të operojnë në mungesë të tyre. Edhe pse gjatë vitit 2017 ishte ishte përfolur nga qeveria e kaluar për blerjen e helikopterëve si nevojën urgjente, Policia […]

Fisi e heq NEWBORN-in, drejtoresha Ardiana Qorraj e dërgon rastin në Polici

Largimi i monumentit të pavarësisë së Kosovës, “NEWBORN”, për tu pastruar nga ngjyrat e përdorura, ka bërë që ky rast të lajmërohet tek organet e sigurisë. Indeksonline mëson se drejtoresha e Institutit për Mbrojtje e Trashëgimisë Kulturore, Ardiana Qorraj, ka paraqitur rastin në Policinë e Kosovës, pasi, sipas saj, autori i monumentit, deputeti Fisnik Ismaili […]