Xharra: Gjykata Speciale nuk mund të ndalet (Video)

Arbana Xharra, këshilltare e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka theksuar se Gjykata Speciale nuk mund të ndalet. Ajo në emisionin “Debat D”, të RTV Dukagjini ka theksuar se nuk ka arsye se pse duhet të shfuqizohet, përderisa sipas saj, kjo çështje është pranuar në vitin 2015. “Ka qenë shqetësues reagimi i ambasadës […]

Zbulohet një foto shokuese e Big Mamës, ja si dukej para se të bëhej e famshme

Këngëtarja nga Maqedonia të cilën e dojnë të gjithë shqiptarët për shkak të humorit që mban, së fundi i bëfasoi ata me ndryshimin në pamje. Të gjithë e mbajnë mend për pamjen simpatike që kishte edhe me disa kilogram më tepër, përcjell ORAinfo. Big Mama para se të fillonte karrierën e saj si këgngëtare ishte […]

Këto ishin të dashurat seksi të Getit, para se të martohej me Marinën (Foto)

Rep artisti nga Kosova, Getoar Selimi shquhet për lidhjet publike që ka pasur me fytyra të njohura të shoubizit shqiptar.  Tashmë siç duket Geti i ka dhënë fund romancave të tilla duke u martuar me prezantuesen nga Shqipëria, Marina Vjollca por para kësaj ai flitej se ka pasur një numër të madh të të dashurave […]

Përplasje ndërmjet Shpend Ahmetit dhe Blerand Stavilecit: Nuk ke lidhje, trus aty (Video)

Gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, që është mbajtur sot për cilësinë e ajrit, është zhvilluar një debat i ashpër mes kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kryetarit të grupit parlamentar të PDK-së, Blerand Stavileci. Derisa Ahmeti fliste, Stavileci i thotë se “nuk ke lidhje”, Ahmeti ia kthen “trus aty”, kurse Stavileci […]

Fjolla Morina bën publike koleksionin e ri të veshjeve

Fjolla Morina ka qenë shumë aktive gjatë muajve të fundit në muzikë. Ajo pati një paraqitje të mirë në festivalin “Kënga Magjike 2017”, ndonëse nuk arriti të kualifikohet në finale. Këngëtarja e njohur bën gjithmonë kujdes në përzgjedhjen e veshjeve për paraqitjet e saj, për të cilat konsultohet rregullisht me stilistin e saj, Mr.Rex. Por […]

Kuvendi Komunal i Prishtinës miratoi rezolutën për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka mbajtur sot mbledhje të jashtëzakonshme për cilësinë e ajrit në Prishtinë, gjatë të cilës me 34 vota për, 5 abstenime dhe asnjë votë kundër, janë aprovuar 18 rekomandime për përmirësimin e cilësisë së ajrit. Mbjellja e drunjve, ndalimi i shitjes së thëngjillit,  krijimi i një plani afatgjatë për mbrojtjen e […]

“Drejtoresha” Adelina kërcënon me largim “Arbnorin” prej kolegjit “O Sa Mirë” (Video)

Seriali “O Sa Mirë” po vazhdon të shfaqet me sukses në ekranet televizive. Tashmë është xhiruar edhe episodi i 1237 me radhë, video e shkurtër e së cilës është publikuar në YouTube. Plot skena humori dhe me drejtoreshë të rreptë në rol vjen Adelina Ismaili, e cila ka marr masa posa ka ardhur në detyrën […]

Veseli ndryshe nga Haradinaj thotë se demarkacioni duhet votuar (Video)

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka zgjedhur që ditën e parë të muajit të pavarësisë, tashmë që Kosova po i bënë 10 vjet shtet, ta nisë me studentë 19 vjeçar, të lindur në vitin e lirisë 1999. Veseli ka diskutuar me studentët për të arriturat e Republikës së Kosovës por edhe për sfidat e tashme dhe të […]

Klaudia Pepa vjen në Tiranë! Ja me kë drekon…

Balerina e njohur Klaudia Pepa është duke kaluar disa ditë në Tiranë. Ajo ka publikuar disa foto në rrjete sociale ku ka treguar se është duke kaluar disa ditë relaksuese. Gjithashtu ajo ka takuar edhe miq e kolegë të saj balerinë Graciano Taganin dhe Adel Lami me të cilët edhe ka drekuar. Klaudia ka qenë […]

Nora vjen me setër e serioze, këtë herë provokon pa u zbuluar

Nora Istrefi është njëra ndër këngëtaret më seksi të estradës. Shpesh komentohet për pamjen e saj, e më shumë se për karrierën profesionale. Ajo është tejet aktive në rrjetet sociale, e cila publikon imazhe të llojllojshme. Këto të fundit që ka sjellë, vërtetë duket tejet bukur, e cila nuk lë vend as për imagjinatë. Por, […]