Makinat luksoze ju lënë pa fjalë, Noizy tani ju tregon dhe shtëpinë

Noizy është një nga emrat më të njohur të muzikës që njhet për shpenzime të ‘çmendura’ në blerjen e makinave. Deri më tani ai ka bërë të tijat tre Ferrari dhe ka treguar një vend parkimi ku krah tyre ka dhe të tjera makina luksozë. Reperi i njohur dhe njëkohësisht një nga emrat më të […]

Rikthet Stresi dhe paralajmëron surpriza

Reperi i njohur Stresi sapo ka paralajmër rikthimin me një këngë të re. Kënga e tij më e fundit që u publikua për festivalin ‘Kënga Magjike’ fitoi zemrën e publikut duke u vlerësuar me Çmimin e Internetit. Tashmë me anë të një postimi në rrejtët sociale ai njohton rikthim por mban surprizë për fansat bashkëpunëtorin. […]

Eni Koçi për vizitë te Genc Prelvukaj

Ndonëse nuk e kanë konfirmuar ende lidhjen dhe mundohen t’i ruhen sa më shumë paparacëve, Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj prej disa muajsh përfliten se janë bashkë dhe janë kthyer në një nga çiftet më të komentuara të showbizit shqiptar. Teksa Eni jeton në Tiranë, Genci shtëpinë e ka në Prishtinë dhe për çiftin distanca […]

Xhbanja dhe Sasa vijnë gjysmë të zhveshura nga shtrati

Arjola Demiri dhe Adriana Matoshi janë dy emrat që më së shumti po komentohen nga serialet vendore. Të dyja aktore me përvojë të gjatë në kinematografi, por roli i Xhbanes dhe Sasës i solli ato edhe më afër publikut, përcjell orainfo. ‘O sa mirë’ ishte seriali që krijoi kolegjialitetin dhe miqësinë mes këtyre dy aktoreve. […]

Almeda ka ardhur në këtë vend shqiptar, por a është me të ‘Çënari’?

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi ka ardhur nga Turqia për ta vizituar vendlindjen. Nëpërmjet publikimit të një Instastory ajo ka treguar se gjendet në Tiranë ndërsa bazuar në këtë postim shihet se është në shumë qejf dhe po kalon për mrekulli, shkruan lajmi.net Por ajo nuk ka zbuluar arsyen e vizitës as nuk ka treguar nëse […]

Rrugët e mbyllura në Prishtinë, qytetarët e mirëpresin e bizneset ankohen

Derisa qytetarët e kryeqytetit po shprehin të kënaqur me vendimin e komunës për ndaljen e qarkullimit të veturave në qendër të qytetit për shkak të ajrit të ndotur, disa pronarë të bizneseve po ankohen se ky vendim i ka dëmtuar ata. Sipas pronarit të qebaptores “Skenda”, Skënder Raifi, vendimi i komunës së Prishtinës për ndaljen […]

Haradinaj për Specialen: Mësim që të mos merren vendime të shpejtuara

Tërheqjes së inicativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale i ka dalë në mbështetje edhe shefi i Qeverisë, Ramush Haradinaj. “Për mua është e kuptueshme që Presidenti, në bazë të hierarkisë institucionale, se është i pari i vendit, edhe ta komunikojë një qëndrim që duhet të tërhiqet kjo iniciativë, ose duhet të ndalet më tutje kjo […]

Kthesa “historike” e Thaçit për mos-shfuqizimin e Gjykatës Speciale /Deklarata e plotë/VIDEO

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, që njihen edhe me termin Gjykata Speciale “nuk mund të shfuqizohen dhe as nuk do të shfuqizohet”, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Ky është qëndrim i shtetit të Kosovës”, ka thënë Thaçi, gjatë një konference për gazetarë në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së […]

Regjisori i “O Sa Mirë” ,Ard Islami publikon një bisedë private me “Sasën” në Viber

Në serialin ‘O sa mirë’ ka një karakter ekspresiv që nxehet shpejt, sidomos në debat me ‘Xhesikën’. Por duket se aktorja Adriana Matoshi, e njohur si ‘Sasa’ edhe në jetën e përditshme bëhet nërvoz shpejt. Këtë e ka vënë në pah një bisedë me regjisorin e serialit Ardi Islami i cili kur e fton për […]