Berisha: Thaçi i pa qëndrueshëm, nuk është hera e parë që i ndryshon fjalët për Gjykatën Speciale

Deputeti i NISMA-s për Kosovëm , Zafir Berisha, thotë se nuk është për t’u çuditur fakti që presidenti Hashim Thaçi ka ndryshuar qëndrimin e tij për zhbërjen e Gjykatës Speciale, pasi sipas tij nuk është hera e parë që ai i ndryshon fjalët. “Thaçi është kthy në pikën zero, qaty ku ka qenë. Nuk është […]

Krasniqi: Nëse s’ka kusht për Serbinë në BE, përse duhet të ketë bisedime në Bruksel

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka reaguar rreth deklaratave të kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq, e cila ka thënë se Bashkimi Evropian nuk i ka vënë kusht Serbisë njohjen e Kosovës për anëtarësim në BE. Nëpërmjet një shkrimi, Krasniqi ka thënë se nëse është kështu, atëherë përse duhet të ketë bisedime në […]

Ka ditëlindjen e vajzës, prezantuesja shqiptare bën urimin prekës: Më fal që s’të doja në këtë jetë

Dajana Shabani prej pak vitesh është bërë nënë e një vajze bukuroshe si dhe po shijon martesën me bashkëshortin, të cilin ka preferuar ta mbajë larg kamerave. Njëkohësisht vijon karrierën dhe shfaqjen çdo mëngjes në ekran. Ditën e sotme, Marlina e vogël ka ditëlindjen, ndërsa Dajana nuk është kursyer të tregojë disa detaje dhe dilema […]

Zbulohet lidhja jashtëmartesore e Hysen Durmishit: E la shtatzënë punëtoren e Komunës [Foto]

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e la jashtë, por ish- drejtori i tij ka krijuar një lidhje dashurie me një zyrtare të Komunës së Prishtinës.Gjithmonë sipas portalit lajmi.net. Ish-drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, Hysen Durmishi, u la jashtë Komunës nga Shpend Ahmeti. Por, Durmishi një pjesë të “vetës” e la në Komunë. Ai […]

Prindi kosovar që tërhoqi vëmendjen sot në Prishtinë (Foto)

Ajri i ndotur e ka vështirësuar jetën e qytetarëve në Prishtinë. Jo vetëm komunikacioni dhe ajri me cilësisë tejet të dobët përbën problem për banorët e kryeqytetit kosovar. Vendimi për të bllokuar disa rrugë të Prishtinës po detyron qytetarët që të gjejnë alternativa për të kryer nevojat familjare. Një ide të bukur e ka gjetur […]

Yllka Kuqi tregon fytyrën natyrale! Duket kaq e ëmbël (Foto)

Ajo shquhet për natyralitetin dhe stilin unik që e karakterizon, madje ajo konsiderohet edhe si një nga këngëtaret më të kompletuara të estrdasës, shkruan Indeksonline. Yllka Kuqi gjithnjë bën kujdes të shtuar, ajo kujdeset tej mase para së të dal në skenë, por gjithmonë ia del me sukses, pasi që paraqitjen e saj gjithnjë marrin […]

Dj PM dhe Dj Dagz bashkëpunim me Lindonin

Dj PM dhe Dj DAGZ të cilët janë të njohur për publikun si dyshja që i “kallin” nejat shumë shpejtë do të vijnë me një bashkëpunim. Ata kësaj radhe do të vijnë me një projekt të përbashkët me këngëtarin shqiptar nga Maqedonia Lindon Berishën, shkruan Indeksonline. Ky bashkëpunim do të vije edhe me një klip, […]

Françeska Jaçe pozon në lift pa sytjena (Foto)

Është një nga modelet më të komentuara, por edhe më të kritikuara shqiptare. Jeta e saj luksoze dhe shëtitjet anëmbanë botës kështu shfaqet gjithnjë ish-banorja e Big Brother, Françeska Jaçe, shkruan Indeksonline. Françeska shquhet edhe për trupin e saj veçmas për gjoksin që nuk lë fotografi e paraqitje publike pa e ekspozuar. E tillë është […]

Samanta Karavella bashkëpunim me këtë këngëtar të njohur (Foto)

anë dy nga këngëtarët më të dashur, me aktiv dhe më të kërkuar të estradës. Bëhët fjalë për Samanta Karavellan dhe Ermal Fejzullahun, ku dyshja janë duke përgatitur diçka të përbashkët, shkruan Indeksonline. Këtë e ka bërë të ditur vet këngëtarja përmes një instastory ku shihet bashkë me Ermalin, ndërsa ka shkruar : Soon! Kjo […]

Pacolli: Puna për një Prishtinë të pastër nuk mbaron këtu

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli i është gëzuar përmisimit të nivelit të ajrit. Nga ana e tij, Pacolli ka falënderuar qytetarët për mirëkuptim lidhur me masat e ndërmarra për qarkullimin e veturave, shkruan Indeksonline. Ai poashtu ka thënë se puna për një Prishtinë të pastër nuk mbaron këtu, pasiqë jetesën në përputhje me […]