Momenti kur vetura godet dy vajza në Prishtinë (+16)

Ngasja e shpejt e veturave po vazhdon të jetë si fenomen shqetësues në Republikën e Kosovës. Si pasojë e tyre po ndodhin aksidente të shumta ku po pësojnë edhe me fatalitet qytetarët e vendit. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak ditësh në qytetin e Prishtinës. Aksidenti ndodhi në rrugën e Kolovicës ku […]

Emina Cunmulaj po e shijon çdo moment para se të sjell në jetë fëmijën e dytë (Foto)

Emine Cunmulaj ka kohë që nuk e kemi parë në ndonjë projekt të modës, por kjo nuk do të thotë që nuk është temë e mediave rozë shqiptare.  E gjithë kjo pasi që modelja shqiptare i është përkushtuar rritjes së vajzës Ella Faria. Por, bukuroshja shqiptare tashmë ka bërë të ditur se është në pritje […]

Bebe Rexha: Vdekje, kush dëshiron të bëhet Valentimi im

Shën Valentini njihet si dita e të dashuruarve dhe festohet më 14 Shkurt të vitit kalendarik. Por, edhe këtë vit Bebe Rexhën si duket do ta gjejë pa të dashur, megjithëse është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Bukuroshja ka lënë një mesazh ironik duke i këshilluar meshkujt se si duhet […]

Prej nesër rifillon qarkullim normal i veturave në Prishtinë

Prej nesër do të rifillojë qarkullimi normal i veturave pasi ndërpritet masa për ndalim të qarkullimit të automjeteve në Zonën Qendër. Komuna e Prishtinës ka njoftuar se prej orës 18:00, të enjten, ndërpritet masa për ndalimin e qarkullimit të veturave në Zonën Qendër,  duke thënë se ajri tani është më pak i ndotur dhe AQI (Indeksi […]

Tom Doshi flet për bisedën me Ramën në shkallët e Kuvendit: E pyeta për… (VIDEO)

Ndonëse jo më në një parti, Kryeministri Edi Rama dhe deputeti Tom Doshi duket se e ruajnë komunikimin mes tyre dhe kjo është parë sot jashtë sallës së parlamentit. Rama ka lënë parlamentin pas kaosit të krijuar, ndërsa deputetët e PD-së në kor lëshonin thirrje kundër tij. Kryeministri ka folur disa sekonda me deputetin Dosh. […]

Kush janë më të mirë në shtrat grekët apo shqiptarët? Ja si përgjigjet këngëtarja

Së fundmi Anxhela Peristeri ka qenë e ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan” ku i është dashur ti përgjigjet disa pyetjeve disi të sikletshme. Ashtu siç ka treguar edhe vetë Anxhela ajo ka jetuar për disa vite në Greqi një nga pyetje që iu drejtua këngëtares ishte se cilët janë më të mirë në shtrat […]

Zbulohen pamje nga shtëpia e re e Orindës dhe Turit (Foto)

Duket se Orinda dhe Turi janë ‘rehatuar’ mirë në shtëpinë e tyre të re. Kjo sepse së fundi kemi parë se kanë ftuar miq në shtëpinë e tyre, transmeton Indeksonline. Këtë e kanë bërë të ditur miqët e tyre të “Apartamentit 2XL” të cilët kanë publikuar fotografi në rrjetet sociale. “Te Turi për vizitë në […]

Diana Avdiu shquhet për thjeshtësi! Ja si duket sot (Foto)

Modelja dhe ish misi kosovar, Diana Avdiu është njëra nga femrat shqiptare që çmohet për thjeshtësinë e saj. Ajo ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram” ku e shohim teksa po shijon kafenë e mbasditës. Nga aty atë e shohim shumë e bukur edhe pse veshur thjeshtë. Ajo që bënë përshtypje janë […]

Katër vite nga rikthimi i Ledrit në skenë, ja të arriturat e reperit deri sot

Pasi kishte një pauze 2 vjeçare reperi Ledri Vula kishte vendosur që të rikthehet në skenën shqipe, më i fuqishëm se kurrë më parë, shkruan lajmi.net Pikërisht në këtë datë, katër vite më parë, reperi këtë rikthim e shënoi me publikimin e këngës së quajtur ‘100 probleme’. Një tekst që përshkroi realitetin e atëhershem të […]

Emina Cunmulaj kritikon modelet e “Instagramit”, u thotë fjalë të rënda (Foto)

Modelja e njohur në tërë botën me origjinë shqiptare, Emina Cunmulaj ka reaguar lidhur me të ashtu quajturat modelet e “Instagramit”. Këtë e ka bërë përmes një postimi ku ka i ka thumbuar me anën e një shkrimi. “Imagjino nëse ata fshijnë aplikacionin Instagram dhe BOOM! Nuk je e modele më” ka shkruar Emina në […]