Kush janë më të mirë në shtrat, shqiptarët apo grekët? Anxhela Peristeri pëlqen…

Pas një periudhe të gjatë në Greqi, këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri është rikthyer dy vitet e fundit në Shqipëri. Anxhela e cila prej vitesh ka jetuar në Greqi është pyetur gjatë emisionit “Shiko kush luan” se cilët janë më të mirë në shtrat, shqiptarët apo  grekët. “Qyqja, po shqiptarët mi!” është përgjigjur ajo me humor.

Dy poetët e mëdhenj kosovarë në një fotografi (FOTO)

Azem Shkreli nga Peja dhe Ali Podrimja nga Gjakova janë përfaqësuesit më të mirë kosovarë sa i përket artit poetik, shkruan KultPlus. Këta dy poetë shënuan kthesën e parë drejt hapjes dhe modernizimit të poezisë shqipe. Arti i tyre i veçantë poetik, tashmë ka depërtuar edhe në nivel ndërkombëtar, pasi që poezitë e tyre janë […]