Ekskluzive: Ky është vrasësi i Ivanoviqit që mori 40 mijë euro, sipas gazetarit nga Serbia (Video+Foto)

Stefan Cvetkoviq, gazetar nga Serbia, ka publikuar disa fotografi për të cilat beson se ishin të personave të përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Cvetkoviq deklaroi se sipas hulumtimit të përbashkët me gazetarë shqiptarë nga Kosova, personi në foto kishte ardhur në Kosovë me 12 janar dhe kishte përshkuar rrugën afër zyrave të Ivanoviqit rreth […]

Publikohet fotografi kur Dafina Zeqiri dukej krejtësisht ndryshe, pa operacione plastike

Kur flasim për një super vokal dhe fansa të zjarrtë të muzikës së saj, padyshim që prapa kësaj qëndron këngëtarja Dafina Zeqiri Ajo ka një karrierë të bujshme profesionale duke na sjellë hite të shumta e mjaft të pëlqyera. Përveç zërit karakteristik, Daffy shquhet edhe për stilin e veçantë që e bënë të dallohet nga […]

Adelina Tahiri tregon si i shërbehen mëngjeset nga bashkëshorti (Foto)

Adelina tashmë është e martuar dhe po shijon jetën më bashkëshortin, martesa e saj me avokatin maqedonas nuk u prit mirë nga një masë e madhe e adhuruesve të saj, shkruan Kosovarja. Por Adelina nuk ka qarë kokën shumë për këto pjesë, pasi është duke shijuar në maksimum këtë përvojë të re të jetës. Për […]

Cilësia e ajrit në Prishtinë, një ditë pasi filloi qarkullimi i veturave

Cilësia e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë dukshëm me mirë krahasuar me javë më parë, kur kryeqyteti i Kosovës bënte pjesë në qytetet me cilësinë e ajirt më të ndotur në botë. Nga matja e fundit që është bërë në orën 20:00 nga Qendra për matjen e cilësisë së ajrit e vendosur nga Ambasada […]

Tash e 1 vit, Shpend Ahmeti nuk po i sjell në Prishtinë edhe 21 autobusët e rinj

Të stërmbushur kanë qenë autobusët e “Trafikut Urban”, gjatë dy ditëve të ndalimit të qarkullimit të automjeteve në zonën qendër të kryeqytetit, si masë për përmirësimin e cilësisë së ajrit. Pas subvencionimit nga qeveria, kjo ndërmarrje ofroi transport falas për qytetarët në tri linjat e saj, me 30 autobusët e rinj, që në kryeqytet erdhën […]

Bes Kallaku ikën në Itali, por i mungon shumë diçka nga Shqipëria!

Aktori Bes Kallaku ka publikuar në rrjete sociale një video në të cilën tregon se ndodhet në një restorant në Itali. Në këtë video me humor ai shprehet se Italia mund t’i ketë të gjitha por i mungojnë domatet zemër kau. Në vend të tyre italianët kanë “pomodorinit” të cilat ai nuk i pëlqen. Video […]

Ish-gjyqtari i EULEX-it që i quante kafshë të akuzuarit, bëhet gjyqtar në Speciale

Ish-gjyqtari polak i Misionit Eulex Darius Siellicki , mbi të cilin u hodhën akuza të rënda nga ish-kryetari i trupit gjykues të EULEX’it Malcolm Simmons ndër të tjera edhe për dënimin e grupit Drenica II me qëllim të avancimit të tij në pozitë, tashmë është shpërblyer pasi sipas burimeve të RTK’së Siellicki ka siguruar pozitën […]

Befason Bleona! Shfaqet përkrah avokatit të Donald Trump

Bleona Qereti është një nga artistet që nuk mund t’i ikë vëmendjes së medieve. Këngëtarja është shumë aktive në rrjete sociale përmes të cilave paraqitet nga vendet e ndryshme, shkruan lajmi.net. Nuk janë të rralla rastet kur Bleona fotografohet përkrah personaliteteve të njohura që kanë bërë emër në botë. Së fundi, ajo ka postuar një […]