Pas largimit të Mozzik dhe Getinjos, ky reper bëhet pjesë e “On Records”

Në javët që kemi lënë pas, kishte bërë bujë mediale largimi i Mozzik dhe Getinjos nga labeli “On Records”. Akuzat në drejtim të dy palëve ishin ato që e bënë këtë largim shumë të komentuar, shkruan lajmi.net. Por, menaxheri i këtij grupi nuk është ndalur me kaq dhe tashmë përmes rrjeteve sociale ka prezantuar anëtarin […]

Lori dhe Sara dalin jashtë parashikimeve, publikojnë foto ‘siç i ka bërë nëna’

Motrat Hoxha këtë herë kanë dalë jashtë parashikimeve. Lori Hoxha dhe Sara thuajse asnjëherë nuk publikojnë në rrejtet sociale foto ‘origjinale’, pra pa filtra dhe make-up. Por këtë herë trashëgimtaret e Top Medias kanë guxuar dhe shfaqen krejtësisht të pa lyera duke u marrë me gatim ëmbëlsirash. ‘Pa make up, ndonjëherë, por pa sheqer kurrë.’-shkruan […]

Nga pamalli !

Zize Liza Pepshi As ndërmend nuk e kam të kujtoj, Dritën apo errësirën e shekujve Akkullnajat e ngrira nëpër fije floku Hiq, ama bash hiq, As ndërmënd nuk e kam, Të mbajë petkun, Që kurrë në trup, nuk i ra Mëngjesi dhe mbrëmja edhe ashtu vinë Vjen edhe viti, Dekada e shekulli , Të gjitha […]

Kur performanca e Norës e çon “peshë” studion e Luanës! Pamje nga atmosfera

‘Nora Istrefi këngëtarja prishtinase e cila tashmë ka krijuar identitetin e saj në muzikë dhe në stil e paraqitje, duket se ka thyer kufijtë dhe pëlqehet shumë edhe nëpër vende të tjera jo vetëm në Kosovë, shkruan “Kosovarja”. Së fundmi Nora ishte pjesë e emisionit të Luana Vjollcës “Shiko kush luan”, i cili mbahet cdo […]

Donika Kadaj deputetja që “pagoi” më së shtrenjti rezistencën në kuvend

Burgosjet e fundit të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, përfunduan me një vit e gjatë muaj burgim me kusht. Para një viti, Gjykata Themelore pati shpallur aktakuzë për deputet, Donika Kada Bujupin, Pal Lekaj, Besa Baftiu dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Por duket se ky proces ka […]

Aksident në Prishtinë (Foto)

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident te ‘Rrethi i Spitalit’, ku është përfshirë një veturë dhe një kombi, shkruan Periskopi. Në disa fotografi të dërguara nga një lexues i Periskopit, shihet se vetura e tipit ‘Opel Cadet’ ka qenë me targa të Serbisë. Raportohet se nuk ka të lënduar nga ky aksident, por vetëm […]

E turpshme: Degradon Kadri Dogani, i ofendon rëndë Shqiptaret që jetojnë në Kosovë, nuk lë gjë të zezë pa thënë Komenti juaj?

E turpshme: Degradon Kadri Dogani, i ofendon rëndë Shqiptaret që jetojnë në Kosovë, nuk lë gjë të zezë pa thënë Komenti juaj?E turpshme:

Shqiptari që vrau gruan me thikë, dënohet me 10 vjet burg: Nuk ishte e virgjër

10 vjet burg ka vendosur të dënojë një gjykatë britanike 32-vjeçarin shqiptar Arben Rexha, i gjetur fajtor për vrasjen me thikë të gruas së tij Elidona Demiraj 25 vjeçare. Rexha e vrau të venë në shtëpinë e tyre në veri të Londrës. Arsyeja e vrasjes ishte edhe më e rëndë. Tre muaj para vdekjes tragjike […]

Liani në gjurmët e prindërve, ja ç’bën djali i Vesës dhe Big Bastës

Djali i çiftit të këngëtarëve Vesa Luma dhe Big Basta do të ecë në gjurmët e prindërve të tij. Një gjë e tillë lë të kuptohet në një video të publikuar nga Vesa në rrjetet sociale. Në të shfaqet Liani, i cili ndodhet pranë një pianoje duke shtypur tastet. Prej pak kohësh Luma dhe Basta […]

Pajtesa e ‘Çka ka shpija’ një super femër, shikoni si provokon (Foto)

Fiona Gllavica e njohur si ‘Pajtesa’, është ndër personazhet më të pëlqyera. Në serialin më të pëlqyer vendor ‘Çka ka shpija’, ka rolin si nusja e Hamdi tupit, e cila me të folurën karakteristike ka mbledhur një numër të madh të fansave, shkruan Gazeta Blic Edhe pse në serial Pajtesa duket tejet e thjeshtë, në […]