Bëmë mama të të ngjaj, ja si këndon vajza 14 muajshe e Aurela Gaçes

Padyshim që Aurela Gaçe është këngëtarja më energjike dhe më e dashur për publikun shqiptar. Nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale, ajo shpesh nga tregon sesa shumë i kanë ngjarë dy vajzat e saj. Së fundmi ajo ka publikuar një video në “Instagram”, ku tregon talentin e vogëlushes Abigail, e cila edhe pse vetëm 14-muajshe dëgjohet […]

Do të habiteni: Ky është emri i vërtetë i Brunos

Bruno ka dalë prej vitesh në skenë, por a e dinit që hyrjen në muzikë e bëri përmes “X Factor Albania”. Aty për herë të parë preku një skenë të vërtetë E, në këtë kompeticion, ai u paraqit me emrin e vërtet, Qazim. Po, këngëtari i hitit “Mirmëngjes dashni”, nuk quhet realisht Bruno, por Qazim, […]

Ndryshimi drastik i Tunës, ka shtuar peshë e nuk duket bukur (Foto)

Radhitet prej vitesh si njëra nga këngëtaret më seksi të skenës muzikore shqiptare. Bëhet fjalë për Altuna Sejdiun, të cilën në çdo paraqitje të saj e kemi parë të kuruar në çdo detaj e gjithmonë trendi e në hap me kohën. Por duket se të bërit nënë ka bërë që Tuna t’i përkushtohet në maksimum […]

Kuvendi para dilemës – ratifikimin e Demarkacionit për liberalizimin e vizave

Java e ardhshme mund të jetë vendimtare për Kosovën, nëse do të arrijë të zë afatin e fundit për t’u përfshirë në agjendën evropiane, duke ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, si kriteri i fundit i Bashkimit Evropian për heqjen e vizave. Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, pritet të vizitojë Prishtinën […]

Geta Beqa publikon imazh provokues nga palestra

Geta Beqa gjatë vitit të kaluar u bë kampione botërore në fitnes. Ajo edhe më tutje po vazhdon të jetë e pasionuar pas ushtrimeve dhe fitnesit. Duke pasur linja perfekte, bukuroshja shqiptare së fundi në Instagram ka publikuar disa imazhe provokuese ku në pah duket fiziku dhe të pasmet e saj ‘bombastike’. Ndryshe, Geta ka […]

Lori Hoxha ju tregon fiksimin e saj më të fundit, do ta adhuroni

Lori Hoxha është një nga femrat e njohura shqiptare që kurohet deri në detajin më të fundit. Veshjet e saj të zgjedhura me shumë shijë dhe prë më tepër kanë çmime të kripura, me përjashtim të ndonjë rasti të rrallë. Lori na ka treguar fiksimin e fundit dhe ka të bëjë me thonjtë. Nëse do të […]

Vuçiq: Serbia e gatshme për kompromis me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se nuk do ta “fusë kokën në rërë siç kanë bërë tjerët” kur është fjala për Kosovën, raportojnë mediat serbe. Ai ka shtuar se është i gatshëm për kompromis, por ka porositur se nëse dikush mendon që Serbia do t’i jep të gjitha dhe të mbetet pa asgjë, […]

Këngëtari Ardian Bujupi sjell këngën e re që ua dedikon supermodeleve (Video)

Këngëtari i njohur Ardian Bujupi vazhdon të jetë një ndër emrat më aktivë në muzikë. Së fundmi, ai ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, me titullin “Supermodels”. Kënga e re është në anglisht dhe është punuar nga Avaxus, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar Endrit Mumajesi, i njohur si Muma. “Supermodels” […]

Edhe Agnesa hynë në duart e Arbërit, ja si duket (Foto)

Agnesa Vuthaj, ish misi kosovar duket se ka pëlqyer ta ndërroj pak bashkëpunëtorët e saj, transmeton Indeksonline. Këtë e ka bërë të ditur vet grimeri Arbër Bytyqi, përmes disa imazheve të publikuara në llogarinë në “Instagram”. Aty shihej Agnesa e grimuar nga Arbëri dhe dukej shumë e bukur. “E mrekullueshmja” kishte shkruar Arbëri. Ndryshe, Agnesa […]