Shkurte Fejza dhe Kastriot Tusha publikojnë projektin e ri (Foto)

Bylbyli i muzikës popullore dhe patriotike, Shkurte Fejza dhe këngëtari e tenori i njohur, Kastriot Tusha kanë publikuar projektin e tyre të ri. “Një Zemër” mbanë emrin ky projekt, i cili është publikuar në kanalin “Youtube” para pak orësh. Ky bashkëpunim është mirëpritur nga fansat e dyshes dhe kjo mund të vërehet nga komentet në […]

Policia deklarohet për dy femrat-magjistare që u kapën para një shtëpie në Prizren [Video]

Organet e sigurisë janë duke zhvilluar hetime lidhur me rastin e dy femrave të cilat dyshohen se mirren me magji në qytetin e Prizrenit. Në publikimin e disa pamjeve dy femrat bëjnë disa veprime të çuditshme pranë një shtëpie. Ato shihen teksa derdhin një material në tokë dhe në rezën e derës (miell ose krip). […]

Këngëtari Redon Makashi jep më në fund lajmin e madh

Këngëtari i dashur i skenës, Redon Makashi ka qenë sot i ftuar në programin “Pasditja ime”. Në një bisedë me gazetarin Eraldo Rexho, kantautori veç projekteve në muzikë ka folur edhe për jetën e tij private. I pyetur se kur do të martohet Makashi ka thënë se edhe prindërit ja kërkojnë një gjë të tillë […]

Gjyste Vulaj martohet pas kaq vitesh, shikoni ‘dasmën’ ku janë edhe fëmijët e saj

Gjyste Vulaj karakterizohet me ‘skandalet’ e saj, të cilët edhe e mbajnë në media. Është këngëtarja që më së shumti ekspozon trupin e saj të gjatë dhe tejet provokues. E tituj të tillë për Gjysten si femër janë komplimentet më të dëshiruara nga ajo, përcjell ORAinfo. Këngëtarja nga Ulqini ka vendosur që 20 vjetorin e […]

Çka ndodhi me to? Adelina dhe Leonora shfaqen me plisa së bashku

Janë dy këngëtaret që edhe pse nuk flasin mes vete, emrat e tyre shpesh i shohim së bashku në media. Ishte zënka mes tyre që bëri bujë në publik ku edhe i bëri të paraqiten si dy ‘armike’ të përbetuara, përcjell ORAinfo. Ato mund të kenë shumë diferenca por është diçka që gjithmonë i bashkon, […]

Ekskluzive: Ja pse Haradinajt i duhen 72 nënshkrime para se të merr vizën amerikane

Më 6 janar 2018 lajmi.net raportoi se kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj iu refuzua viza për SHBA ku pritej të merrte pjesë më 11 janar në ngjarjen e organizuar nga Komandanti i Gardës Nacionale në Iowa, Timothy E. Orr.   Mirëpo, kryeministri nuk u dorëzua. Ai ka aplikuar përsëri për vizë dhe tani po pret […]

Gold AG tregon muskujt nga palestra

Reperi Gold Ag është shumë aktiv me projekte muzikore. Por, krahas këtyre angazhimeve me këngë dhe koncerte ai i kushton rëndësi edhe fizikut. Përmes disa videove që reperi ka postuar në llogarinë e tij në Instagram, ai tregoi se si po kujdeset për trupin. Së fundi, ai ka publikuar duetin “Urime Ditelindjen”, me Burak Vehapin, […]

Përpjekja e dështuar e Thaçit, Veselit dhe Haradinajt për shfuqizimin e Speciales

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka thënë se populli i Kosovës nuk e përkrahë iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai në një postim në Twitter ka përgëzuar qytetarët dhe të gjithë ata që po shprehen publikisht kundër iniciativës për shfuqizimin e Speciales. “Populli i Kosovës nuk e përkrah iniciativën për […]