Në Finlandë fëmijët flenë në kuti kartoni: Kur ta mësoni pse do ta praktikoni edhe ju

Në Finlandë të gjithë fëmijët flenë në kuti kartoni në muajt e parë të jetës. Çdo nënë e re merr një kuti kartoni nga qeveria në të cilën ajo mund të vendosë për të fjetur fëmijën. Mund të duket çmenduri, por jo, kjo është një çështje shumë serioze, dhe këtë e bëjnë për t’i mbrojtur […]

Nënë e bijë në ‘garë’, cila e ka gjoksin më të madh?

Si e ëma ashtu edhe bija janë shumë të komentuara në media. Përveç sukseseve të arritura, Albërie Hadërgjonaj dhe vajza e saj Anxhelina komentohen shpesh edhe për paraqitjet e tyre skenike. Së fundmi emri i Albëries u përmend shpesh në media shkak i disa provokimeve që bënke me gjoks nëpër rrjete sociale. E tani radhën […]

Bleona me pozë provokuese sapo zgjohet në mëngjes

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti është më se aktive kohëve të fundit në rrjetet sociale. Ajo ndan me fansat imazhe të ndryshme nga përditshmëria e saj, teksa jo të rralla janë rastet kur publikon ndonjë fotografi nga provokuese. Së fundmi, ajo ka pozuar në shtratin e saj, veshur me këmishë nate, gjersa ka vënë në […]

Afrona dhe Blero në ashensorë, vetëm në rroba banjoje…

Janë çifti më i përfolur në mediet rozë. Jeta e tyre private u komentua shumë që nga fillimi i tyre, ndërkaq tani raportet e tyre janë përforcuar shumë pas disa ngritjeve dhe rënieve që kanë pasur në çift. Edhe pse ende nuk jetojnë bashkë, udhëtojnë çdo javë vetëm e vetëm që ta shohin njëri tjetrin. […]

Butrint Imeri tregon se cila është e vërteta e lidhjes me prezantuesen shqiptare

Muajin që lamë pas pushtoi mediat e rrjetet sociale lajmi se Butrint Imeri është lidhur me moderatoren Kiara Tito, lajm të cilin Kiara e mohoi pak ditë më vonë duke u shprehur se me Butrintin ka vetëm miqësi. Nuk kaloi shumë kohë dhe thashethemet rinisën kur dyshja u fotografuan nga Indeksonline së bashku në një […]

Agnesa Vuthaj nuse? Bukuroshja shfaqet në veshje tradicionale (Foto)

Agnesa Vuthajn e shohim shpesh në rrjete sociale në rolin e bloggeres teksa sonte e pamë tek 50 pyetjet e Prive. Në veshje të brendeve të ndryshme, shpesh të shtrenjta, ish-Missi ja del të duket gjithmonë shumë bukur. Por, kush do thoshte se do vinte dita ta shohim Agnesën në veshje tradicionale? Kuriozitetin na e […]

Shikoni çfarë u ka bërë buzëve Bleron Zeqiri

Së fundi janë shuar disi lajmet për peshën e Bleronës. Po flitet më pak, por jo se ka ndryshuar diçka në këtë pikë, shkruan “Kosovarja”. Ndërkohë, për emisionin e saj thuajse asnjëherë nuk thuhet asnjë fjalë. Pra, nëse ka diçka që e ka bërë Bleronën të përfolur, janë thjesht disa kilogram më shumë në trupin […]

Genta zbulon emrin e “partnerit” të saj

Geta Ismajli është këngëtarja e njohur shqiptare e cila ka vite në skenë. Së fundi ajo ka marrë pjesë në emisionin “Shiko Kush Luan” transmeton Indeksonline. Aty në njërën nga lojërat ka zbuluar edhe emrin e një partneri të saj. “Hasan” ka thënë këngëtarja, ndonëse kjo mund të jetë një strategji të fitoj pikën në […]