Lola Hardinajt çdo gjë i ka hije! Plot stil në fotografinë e fundit (Foto)

Lola Haradinaj tashmë është pjesë e pandashme e mediave rozë. Bashkëshortja e deputetit të AAK-së Daut Haradinajt cilësohet si një nga femrat shqiptare më me stil. Gjithnjë në hap me trendet e fundit, e kuruar dhe mjaftë modeste, kështu mund të përkufizohet ajo, shkruan Indeksojnë. Lola se është një femër me stil e dëshmon edhe […]

Luanës i duket vetja si “agjenti 007” (Foto)

Bukuroshja Luana Vjollca gjendet çdo javë pranë shikuesve përmes emisionit të saj “Shiko kush luan”. Vjollca është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, në të cilat shpesh publikon fotografi të ndryshme nga jeta e saj. Në emisionin e fundit, ajo është shfaqur mjaft provokuese, veshur me një kostum të zi, dhe me dekoltenë e hapur […]

Krasniqi thërret për bashkimin e të majtëve socialdemokrat

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka bërë thirrje për bashkim të të majtëve socialdemokrat. Siç ka thënë ai “është koha e fundit që të bashkohen, për të sjellë një frymë të re në politikën tonë, për të cilën kanë nevojë edhe shteti edhe qytetarët”. Krasniqi, pëmes një postimi në Facebook, ka […]

Sa i ëmbël: Shikoni sa shumë është rritur nipi i Shyhrete Behlulit!

Nuk ka shumë kohë që këngëtarja Shyhrete Behluli ka fituar epitetin gjyshe, por ky lajm e ka gëzuar shumë këngëtarën e cila arrin që gjithmonë në këngët e saj të prek tematika të shumta, shkruan GazetaPrishtina. Familja Salihu kanë vendosur që më të voglin e shtëpisë ta pagëzojnë me emrin Matin. Sigurisht që për ardhjen […]

A e mbani mend kohën kur Nora Istrefi dhe Geta Beqa pozonin nudo?

Sot janë mike shumë të afërta, madje ndajnë momente të bukura dhe trishtuese me njëra tjetren, shkruan GazetaPrishtina. Nora Istrefi dhe Geta Beqa janë shembulli më i mirë që miqësitë e forta zgjasin vite të tëra. Nuk thonë kot miku i mirë në ditë të vështirë, sepse ato të dyja vite më parë edhe kanë […]

DUA LIPA NË REKLAMËN E VESHJEVE SPORTIVE

Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, kohëve të fundit është parë mjaft e angazhuar edhe në reklama të veshjeve sportive. Së fundmi, Dua është shfaqur në reklamën më të re të atleteve të markës gjermane Adidas, të cilën gjë e ka bërë të ditur përmes rrjetit social Intagram. “Më ndiqni në vendin e parë”, ka shkruar […]

Sami Lushtaku tregon se sa i fuqishëm është në Drenicë /FOTO

Pasi largoi disa figurat kryesore të PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku e ka filluar një fushatë joformale për rifuqizimin e tij në krye të PDK-së në Drenicë.     Pasi mbrëmë takoi banorët e fshatit Polac në një odë të stërmbushur, Sami Lushtaku sonte ka shkuar në fshatin Vitak. “Takim i përzemërt i […]

LDK-PDK bëjnë koalicion në Istog

Lidhja Demokratike e Kosovës në Istog ka bërë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës për të bashkëqeverisur në katër vitet e ardhshme. Sipas burimeve të Indeksonline, nga koalicioni PDK do të marr tri drejtori. Bëhet fjalë për drejtorin e Arsimit, Shëndetësisë dhe një tjetër që akoma nuk dihet. Sonte po ashtu, Istogu zgjodhi kryesues të […]

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga drejt divorcit? (Video)

Atifete Jahjaga ka qenë presidente e Kosovës për pesë vite të plota, nga viti 2011 deri më 2016. Ajo ishte në krye të shtetit, gjersa për gjatë gjithë mandatit të saj ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave për angazhimet e shumta. Jo pak herë, Jahjaga është përfolur edhe për jetën e saj private. […]

Bëhen bashkë Shkurte Gashi dhe Dhurata Dora, ja pse

Të dy këngëtaret janë shumë të dashura për publikun. Shumë prej artistëve, që krahas anës profesionale janë miq të mirë në përditshmëri. Miqësi të mirë mes vete duket se kanë këngëtaret Shkurte Gashi dhe Dhurata Dora, të cilat kanë publikuar një foto së bashku. Ato dukeshin shumë bukur përkah njëra-tjetrës derisa ishin bërë gati për […]