Xhanëm’ e Butrint Imerit dhe ‘A të kujtohet’ e Noizyt vijnë në ‘cover’ nga Andi

Xhanëm’ është një nga hitet e Butrint Imerit. E ndërsa ‘A të kujtohet’ është kënga e Noizyt që u pëlqye shumë nga publiku, shkruan lajmi.net Të dy këto këngë janë sjell në versionin ‘Cover’ nga këngëtari Andi Qereti. Në kanalin e tij zyrtar Andi i ka sjellë të dy këngët në një xhirim, duke i […]

Momente qesharake nga prapaskenat e Teta Gjylit! Do të shkriheni së qeshuri (Video)

Osman Azemi është një nga aktorët më të dashur dhe më të pëlqyer. Me rolin e tij “Teta Xhyli” ai u bë një nga humoristët më të kërkuar të publikut, shkruan Indeksonline. Në një video të postuar në rrjetin e tij social Instagram ai ka ndarë me ndjekësit e tij momente nga prapaskenat e gjirimit […]

Momenti i rrëzimit të aeroplanit rus nga kryengritësit sirianë

Një aeroplan i tipit SUkhoi 25 është rrëzuar sot në Siri, zonë kjo që kontrollohet nga rebelët. Njoftohet se piloti i aeroplanit është rrëzuar para se të qëllohej. Tashmë kanë dalë edhe disa pamje që tregojnë si u rrëzua aeroplani rus. Trupat qeveritare siriane patën nisur një operacion rreth rajonit Idlib në dhjetor të vitit […]

Aurela Hoxha na e tregon një “talent” që e posedon

Modelja Aurela Hoxha është emër shumë i komentuar në mediet rozë. Ajo vazhdimisht publikon imazhe të reja në rrjete sociale me të cilat në shumë raste shfaqet edhe provokuese, shkruan lajmi.net. Përveç se është e zonja në profesionin që ka, modeling, Aurela ka treguar se ka edhe një tjetër talent. Në Insta-Story ajo ka publikuar […]

Dorëzohet Benardi, dedikim dashurie nga shtrati për Xhenin

Publikimet me kuptime dashurie nuk kanë munguar asnjëherë nga ish banorja e Big Brother, Xheni Mhillaj. Pasi i dha fund lidhjes me Benardin, ajo nuk ka reshtur së publikuar thënje dashurie apo provokime që shkonin në adresë të ish partnerit të saj. Por tashmë që Xheni u kthye në Tiranë, mos vallë dhe Benardit iu […]

Kryeministri i Malit të Zi flet për vizitën në Kosovë, tregon nëse do të diskutohet pë demarkacionin

Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq ka thënë për RTK se demarkacioni nuk është në agjendën e tij gjatë vizitës në Kosovë por se do ta diskutojë këtë temë nëse e hap kryeministri ynë. Ditë më parë edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se temë e diskutimit në takim me homologun Markoviq […]

Këngëtari kosovar këngë për Agnesa Vuthajn! Ky është reagimi i saj..

Këngëtari i njohur Mentor Haziri së shpejti do të publikojë projektin e tij më të ri muzikor të titulluar “When I hear your name”. Kjo këngë, e cila në përkthimin e saj në shqip thotë “Kur e dëgjoj emrin tënd”, është punuar me një ekip të madh njerëzish, ndërsa sjell në klip një nga ikonat […]

Mashtrimet ordinere të Haradinajt” dhe pasojat e rënda për Kosovën!

Përpos, mashtrimeve ordinere që ka bërë për Kosovën ,ky njeri e ka larguar Kosovën larg Bashkimit Evropian duke e sjellur në mënyrë jo demokratike ,veprimet e tij skandaloze të deritanishme qojnë deri ne prishjen e marrëdhënieve me aleatët tanë si Shtete e Bashkuara të Amerikës dhe vende tjera perëndimore” ka thënë Kelmendi. Raportuesi për Prishtinën […]

U kritikua për kilogramët e tepërt pas lindjes, Ryva Kajtazi ka një përgjigje të ‘fuqishme’…

Këngëtarja më e dashur dhe simpatike për të gjithë ne padyshim që është Ryva Kajtazi. Ajo që një kohë të gjatë ishte larguar nga skena muzikore dhe nga mediat rozë, që nga lindja e vajzës. E pas kësaj Ryva u kritikua edhe për mbipeshën e madje më shumë u komentua gjatë kësaj kohe, ku përmes […]

Pritet të shkojë në Kuvend, por demarkacioni s’i ka votat e kërkuara për ratifikim

Nuk ka mbetur shumë kohë në dispozicion të liderëve të vendit që t’i vënë fundin çështjes së demarkacionit me Malin e Zi, për t’i hapur rrugë liberalizimit të vizave. Para se projektligji të mbërrijë në Kuvend, e që pritet të bëhet javën e ardhshme, partneri i koalicionit qeverisëse, PDK-ja, ka kërkuar konsensus të partive, raporton […]