Deputetët e Nismës presin izën e Limajt për votimin e Demarkacionit

Shala, tha se momentalisht NISMA mban qëndrim të njëjtë sikurse në vitin 2015 për demarkacionin, por ai shtoi se të hënën presin të kenë takim me liderin e Nismës, Fatmir Limaj, për të parë se a do të ndryshojnë vendim për votën e tyre. “Deri më tani e kemi qëndrimin e njëjtë që e kemi […]

Këngëtari shqiptar e konfirmon se është martuar, tregon unazën

Ka disa ditë që u përfol për jetën e tij private. Madje, u tha se këngëtari Enis Bytyqi i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar me të dashurën e tij, shkruan lajmi.net E këtë gjë, këngëtari sot e konfirmoi përmes një fotografie të hedhur në Instagram. Në foto shihet se ai kishte unazën e […]

Haradinaj viziton familjen e dëshmorëve Përparim dhe Adrian Krasniqi

Kryeministri Ramush Hardinaj e ka vizituar Xhafer Krasniqin, babai i Përparimit dhe axha i Adrian Krasniqit, me të cilin kujtuan Adrianin, Përparimin, Zahirin, Ilirin, Luanin e plot djem trima që ranë për atdhe. “Sot, pata nderin të jem në vizitë te baca Xhafer, babai i Përparimit dhe axha i Adrian Krasniqit. Me bacen Xhafer, kujtuam […]

Larg angazhimeve në muzikë, ja ku po pushon Leonora

Këngëtarja Leonora Jakupi ndryshe njihet edhe si diva e estradës shqiptare. Këngët e saj priten shumë mirë nga publiku i moshave të ndryshme, shkruan lajmi.net. Edhe pse janë shumë të angazhuar në muzikë, artistët tanë gjejnë kohë edhe të relaksohen larg skenës. Në llogarinë e saj në Instagram, Leonora ka postuar një fotografi në të […]

Zeka i reagon Hotit për demarkacionin: PDK e LDK duhet të kërkojnë falje

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka ka reaguar ndaj një deklarate të Avdullah Hotit të LDK-së, i cili sot ka thënë se nëse kalon demarkacioni i vitit 2015, duhet të kërkohet përgjegjësi për vonesën 3 vjeçare. Sipas Zekës, ata që duhet të kërkojnë falje para qytetarëve, janë LDK-ja dhe PDK-ja. Ai në një postim në […]

Mihrije Braha e bën fytyrën “akull” pa asnjë rudhë (Foto)

Mihrije Braha është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Pavarësisht viteve ajo ende po arrinë t’i mbijetoj konkurrencës, madje ajo është tejet aktive me koncerte e emisione televizive, shkruan Indeksonline. Mihrija madje atyre iu bën konkurrencë edhe me dukje, ajo përkujdeset tej mase për linjat e saj trupore, ndërsa shpesh është pyetur pse ajo […]

Genta Cana rikthehet fuqishëm në ekranin televiziv (Video)

Genta Cana është një nga prezantueset më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut, madje ajo është nga të rrallat femra që udhëheq një emision sportiv, shkruan Indeksonline. Por për disa muaj të gjithëve na ka munguar biondina bukuroshe që shquhet për linjat e saj trupore dhe gjithnjë komentohet për dukjen e saj plot […]