Bashkëshortja e Alban Mehmetit tejet joshëse në ditëlindjen e saj (Foto)

Duke qenë bashkëshortja e një këngëtari sigurisht që merr vëmendje mediatike. Bashkëshortja e Alban Mehmetit dje ka pasur ditëlindjen, ajo ka mbushur 30 vjeç, ndërsa këngëtari i bëri asaj një urim special në orët e mëngjesit, shkruan Indeksonline. Por sigurisht nuk mbaroi me kaq, ajo mbrëmë ka dalur ta festoi ditëlindjën, ndërsa ka postuar një […]

Lumi B po e pret trenin për gyrbet? (Foto)

Lumi B është një nga reperët më të dashur dhe më së suksshëm kosovarë. Këngët e tij janë thuajse të gjitha hite, ndërsa njihet edhe për bashkëpunimet e shumta, shkruan Indeksonline. Lumi është tejet aktiv edhe në rrjete sociale. Ai në rrjetin e tij social Instagram ka postuar një fotografi, teksa mbishkrimi i tij është […]

Elvana Gjata në ditëlindjen e saj i bën një dhuratë të çmueshme fansave të saj (Foto)

Elvana Gjata është një nga këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Ajo tashmë ka nisur të ndërtoi karrierë në Amerikë, ndërsa pati një bashkëpunim edhe me Dj. Guetta që rezultoi mjaftë i sukssshëm për hapat e parë në industrinë muzikore botërore, shkruan Indeksonline. Por Elvana shpesh ka treguar që nuk e ka harruar vendlindjen, madje kohëve […]

Prokurori kërkon rritjen e dënimit për aktivistët e VV-së

Prokurori Abdurrahim Islami ka kërkuar dënim më të lartë për aktivistët e Vetëvendosjes, Adea Batusha, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Frashër Krasniqi, për sulmin në Kuvend. Është siguruar ankesa e prokurorit të rastit, Abdurrahim Islami, kundër aktgjykimit të shkallës së parë përmes të cilit dënoi 4 aktivistët e VV- së në total prej 21 vjetësh […]

Ekskluzive: Turqia i dërgon ministrit Tahiri një listë për ekstradimin e disa “gylenistëve”

Turqia nuk po heq dorë nga kërkesa që Kosova të ekstradojë personat e dyshuar se kanë qenë anëtar të organizatës FETO, të Fetullah Gylen, të cilën autoritetet turke e konsiderojnë si organizatë terroriste. Lidhur me këtë çështje, lajmi.net merr vesh së ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marr një listë nga Turqia për ekstradimin e […]

Kosova tentoi ta shfuqizojë, e Zvicra i dhuroi 200 mijë franga ndihmë për Specialen

Zvicra nuk e mbështet shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nismë të cilën e ndërmorrën para disa ditësh liderët e vendit, por që dështoi, pavarësisht se 43 deputetë mblodhën nënshkrime për një gjë të tillë. Kësaj gjykate, shteti zviceran ia ka dhuruar një fond mbështetës në shumë prej 200 mijë frangash, shkruan në një tekst autorial Pierre […]

Fotografitë provokuese të Marinës, ekspozon gjoksin më shumë se që duhet

Nusja nga Kosova është mjaft e përfolur në shtypin rozë. Është fjala për Marina Vjollcën e cila në shtator të vitit të kaluar i dha fund beqarisë duke u martuar me reperin kosovar, Getoar Selimi. Tashmë, mund të themi që janë ndër çiftet më të pëlqyera të estradës. Përveç tjerash, Marina njihet edhe si prezantuese […]

Nora Istrefi performon në emisionin e Luana Vjollcës, vë në pah linjat seksi (Video)

Këngëtarja Nora Istrefi tashmë ka krijuar identitetin e saj në muzikë dhe në stil e paraqitje, duket se ka thyer kufijtë dhe pëlqehet shumë edhe nëpër vende të tjera jo vetëm në Kosovë. Së fundmi Nora ishte pjesë e emisionit të Luana Vjollcës “Shiko kush luan”, i cili mbahet cdo të shtunë në TopChannel në […]

Afërdita dhe motra e saj Jehona e ‘ndezin’ rrjetin me këtë foto

Modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj është goxha aktive në rrjete sociale. Përmes llogarive në rrjetet që posedon, Afërdita vazhdimisht sjell pjesë nga përditshmëria e saj, shkruan lajmi.net. Në bazë të këtyre fotografive vërehet se ajo ka një raport shumë të mirë me motrën e saj, Jehonën me të cilën shihet pothuajse çdo herë bashkë. Së […]