Besi përshëndet “Ijen” e tij me një video qesharake (Foto)

Bes Kallaku është aktori i njohur shqiptar i cili ka kohë që është shumë prezent në media. Ndonëse nga fama e tij kanë trashëguar motrat dhe ndonjëherë prindërit, pa dyshim që personazhi më i njohur në familjes e Besit është bërë gjyshja e tij, Ija. Ajo mund të konsiderohet edhe si gjyshja më e “çmendur” […]

Dhurata Dora me imazhe të reja (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora ka publikuar një imazh të ri në llogarinë  e saj në “Instagram”. Aty shihet shumë në formë dhe e bukur teksa pozonte para kamerave, transmeton Indeksonline. Dhurata është njëra nga këngëtaret e cila shquhet për pamjen e saj të bukur dhe shumë në formë. Ndryshe, projekti i saj i […]

Haradinaj pas takimit me Xenin: Këngëtar i rrallë që interpretoi ndër vite perlat shqipe

Ramush Haradinaj po vazhdon të takoj personalitete të sferave të ndryshme politike, kulturore-artistike. Pasi takoi një numër të politikanësh dhe familjarë të dëshmorëve, rendi duket se i ka ardhur edhe doajenit të muzikës shqiptare, Shkelzen Jetishi. Ky i fundit, siç njihet më mirë si Xeni, ka pasur një takim të përzemërt me të parin e […]

Luana Vjollca tejet joshëse para syve Stresit, Gentës dhe Bujar Qamilit (Video)

Luana Vjollca është një ndër prezantueset më të bukura shqiptare të televizioneve.  Ajo me sukses po vazhdon të udhëheq shoun televiziv, “SHIKO KUSH LUAN”, ku po ka shumë personalitete të njohura. Disa prej skenave të emisionit të sotëm i ka publikuar në rrjetet sociale të Facebookut dhe Instagramit. Bukuroshja shihet tejet seksi edhe në veshje […]

Vrau të fejuarën për virgjërinë, shqiptari dënohet me 10 vite burg në Londër

Shqiptari Arben Rexha, 32 vjeç, i cili kishte vite që jetonte dhe punonte në Britani, është dënuar vetëm me 10 vjet burg nga gjykata qendrore në Londër, pasi vrau në 2016-en, të fejuarën e tij 25 vjeçare, Elidona Demiraj, pasi ai “ishte i obsesuar me virgjërin e saj”, u tha ne procesin gjyqësor. Rexha e […]

Djali nga Lezha: Burri i motrës më mori të fejuarën, tani unë dhe motra po…

Një histori e trishtë është rrëfyer nga një djalë i ri. Ai tregon se kunati i ka “rrëmbyer” të fejuarën dhe tani motër e vëlla janë zhytur në hidhërim dhe zhgënjim. Kjo është historia e rrëfyer për “ShkodraNews”. “Jam një djalë fatkeq nga Lezha. Jeta më ka dhënë një goditje shumë të fortë që nuk […]

“Na shqiptarët s’kemi dashuni njani me tjetrin…” (VIDEO)

At Zef Pllumi në një intervistë të rrallë televizive, vite më parë, përmbledhë mirë realitetin shqiptar. Kur gazetarja e pyet se prej nga i vjen e keqja shqiptarëve, ai bindshëm e pa menduar shumë thotë se shqiptarët janë faji i vetes. “E keqja neve na vjen prej vetvedit, prej njani tjetrit, prej shqiptarëve. Na s`kemi […]

Publikohen fotot, ja kush është ish-agjenti grek që ekzekutoi Devi Kasmin

Efthymiou Efthymious, 41-vjeç, lindur e banues Arta Greqi është personi që ekzekutoi mbrëmjen e së hënës Devi Kasmin. ”Shtetasi grek është vetëdeklaruar si ish-punonjës i forcave speciale të policisë greke nga viti 1992 deri në vitin 2012, kohë në të cilën ai është përjashtuar nga kjo strukturë, sepse është konstatuar si trafikant i lëndëve narkotike”, […]

NGA ENKELEJDA VELIU/ A THUA ËSHTË INAT PERSONAL ME PD?!

Harrova tju them… Kane bere dhe nje procke tjeter, keta. Votuan kunder, teksteve shkollore falas. Kur alternohen se bashku, pasuria dhe fodulleku, e sigurt qe pjesa njerezore merr fund. Keta vazhdojne te besojne, se ne ushqehemi me karkaleca dhe “fruta di mare” mengjes, dreke, darke dhe pothuaj harrojne, qe shumica prej nesh, as 30 mije […]