Edhe pse me baballarë të ndryshëm, vajzat e Teuta Krasniqit duken si binjake (Foto)

Teuta Krasniqi është një nga aktoret më të njohura dhe më të dashura të publikut. Ajo numëron një numër të madh rolesh si në teatër ashtu edhe në film. Ndërsa shquhet edhe për bukurinë që e karakterizon, por jo rrallë herë ka qenë edhe pjesë e mediave rozë për jetën personale. Teuta tani më gëzon […]

Sara Kapo poston këtë foto “HOT”, komenti i Ermal Mamaqit nuk pritej, shihni si ia kthen ajo (Foto)

Sara Kapo është vënë shpesh herë në qendër të vëmendjes sa herë që poston diçka në rrjetet sociale apo bën ndonjë reagim të caktuar. Vajza rebele e aktores Ema Andrea e cila këtë të shtunë ishte e ftuar në “Një kat më lart” me Ermal Peçin, vazhdon të komentohet për pozat dhe deklaratat provokuese. E një […]

Përfundon darka e krerëve të shtetit (Foto)

Ka përfunduar darka e zyrtarëve të lartë të Qeverisë, të cilët ishin mbledhur në një takim të përbashkët-por jo në objektin e Qeverisë së Kosovës. Pjesë e kësaj darke (pa kravata) apo joformale, ishin edhe Presidenti Hashim Thaçi si dhe Kryeparlamentari, Kadri Veseli. Darka në fjalë u mbajt në rezidencën e zv/kryeministri të parë të […]

Gjirokastra pas reshjeve

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin rrugor në disa zona të Gjirokastrës. Bashkia e qytetit njofton se rruga që të çon për tek Parku i Antigonesë, një ndër destinacionet më të rëndësishme dhe më të vizituara nga turistët në këtë bashki është e bllokuar plotësisht. Edhe Unaza e Gërhotit është e […]

Pas darkës në rezidencën e Pacollit, reagon ‘Vetëvendosje’

Ja çfarë thonë nga Lëvizja Vetëvendosje Në rezidencën e zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli sonte është mbajtur një darkë jo formale në të cilën kanë marrë pjesë kryeministri Ramush Haradinaj dhe i gjithë kabineti qeveritar, raporton “Zeri.info”. Këtë e ka konfirmuar për “Zeri.info”, këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Avni Arifi. Mirëpo, në media u raportua se në këtë […]

Metamorfoza” e Dafinës nga Rahoveci në emisionin e Suzanës (Video)

Këtë javë protagoniste e emisionit “Metamorfoza” ka qenë një grua e quajtur Dafina, me prejardhje nga komuna e Rahovecit. E pa kënaqur me dukjen e saj, Dafina kishte ishte drejtuar për në emisionin “Metamorfoza”, duke dashur të ndryshojë pamjen, për tu rifreskuar në një person më ndryshe. Fillimisht, gjithçka nisi me një vizitë te dentisti, […]

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbysen fshatrat përreth

Ujrat e lumit Vjosa kanë dalë në shtrati I tyre. Nga njoftimet e fundit që vijnë nga strukturat e emergjencave behet ditur se Lumi Vjosë ka hyrë në brendësi të fshatit Fitore. Ka kaluar argjinaturen e Mifolit. Është shtuar kështu numri i banesave të përmbytura nga uji. Aksi rrugor që lidh Novoslen me fshatin Fitore […]

Ja cili aktor i ‘O sa mirë’ thotë se ‘Xhesika’ nuk është aktore

Edon Berveniku i njohur si Citi në serialin “O sa mirë”, pëlqehet shumë nga publiku. Edhe pse më parë nuk kemi ditur shumë rreth tij, thashmë personazhin e Citit e njohin të gjithë, shkruan lajmi.net. Gjatë muajit dhjetor të vitit që kemi lënë pas, Citi ka qenë i ftuar në rubrikën “Kë zgjedh” të emisionit […]

Limaj dhe ministrat nga partia e tij, nuk janë në darkën e thirrur nga Pacolli

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministrat e kabinetit qeveritar nga radhët e Nismës për Kosovën nuk janë duke marrë pjesë në takimin që po zhvillohet në rezidencën e zëvendëskryeministrit Pacolli, në të cilën janë ftuar kabineti qeveritarë. Këtë e kanë konfirmuar për lajmi.net nga partia e Fatmir Limës, Nisma Socialdemokrate e Kosovës. Mungesa e ministrave nga […]