Gold Ag ia thotë këngës me çifiteli në kullën e Lahi Brahimajt! Në krye të oxhakut edhe Ramush Haradinaj (Video

Mbrëmë në kullën e ish deputetit të AAK-së Lahi Brahimajt pati festë. Për ditëlindjen e tij ai mblodhi në fshatin e tij Shqiponjë ku edhe jeton, miqtë, dashirët e familjarët. Ndërsa në mesin e tyre pati edhe emra të njohur të politikës, përfshirë kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajn e deputetin Daut Haradinaj. E […]

Arifi: Kjo është darka e dytë pa protokoll

Duke komentuar darkën e sonte të kabinetit Qeveritar, Avni Arifi këshilltar politik i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka deklaruar për Telegrafin, se ky takim është darka e dytë e tillë pa protokoll që po mbahet. Sipas tij herën e parë nikoqir ka qenë kryeministri Haradinaj e tash zv.kryeministri Behxhet Pacolli. “Darkë pa krevat, pa protokoll e […]

Rudina Magjistari sfidon të ftohtin…shikoni çfarë bën!

Moderatorja Rudina Magjistari ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën shfaqet e shtrirë në borë duke sfiduar kështu temperaturat e ulëta. Ndonëse e ka publikuar këtë të dielë, kjo foto daton në pushimet e pak kohëve më parë të moderatores. Në këto pushime dimërore Rudina ka qenë së bashku me partnerin e […]

Zv.drejtori largohet nga Top Channel? Ja e vërteta!

Ditë më parë në mediat online ka qarkulluar lajmi se zv.drejtori i Top Channel Erion Ylli ishte larguar nga ky pozicion dhe gjithashtu nga televizioni. Megjithatë burime për Gazetën Express kanë bërë të ditur se një lajm i tillë nuk është i vërtetë dhe se Ylli vijon të jetë në postin e tij, tashmë pas […]

Këngëtarja me famë botërore vishet nga stilistja shqiptare!

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja me famë ndërkombëtare Oceana performoi për herë të parë në vendin tonë disa nga hitet e saj. Përveç thjeshtësisë që e karakterizonte në komunikim këngëtarja e hitit “Cry Cry” ka zgjedhur të vishet nga një stiliste shqiptare. Ka qenë pikërisht Stela Sallaku ajo e cila ka ideuar veshjen me […]

Deputetja e AAK-së i përgjigjet Labinot Tahirit, lidhur me kërkesën ndaj Haradinajt: Kryeministri s’ka me votu!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Time Kadriaj megjithëse e ka cilësuar si të arsyeshme kërkesën e deputetit nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri ndaj Kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me demarkacionin, ajo mohon se kjo çështje është në dorë të shefit të ekzekutivit. Sipas deputetës Kadrijaj, janë deputetët ata të cilët sipas […]

Vjehrra befason Mihrie Brahën live në emision

Mihrie Braha dhe Naim Abazi janë të ftuarit e kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show. Këngëtarët u befasuan kur në program u shfaqën prindërit e Naim Abazit. Vjehrrit e këngëtares zgjodhën fjalët më të mira për dyshen. Ndërkohë për të parë reagimin e Mihries, shikojeni videon në vazhdim. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara […]

Ja çfarë po diskutohet në takimin e krerëve të vendit (Foto)

Zyrtarë të lartë nga Qeveria e Kosovës janë duke zhvilluar një takim të përbashkët në Hajvali. Por në takimin në fjalë pjesëmarrës nuk janë edhe kabineti i zv/kryeministrit të vendit, Fatmir Limaj. Ky takim sotëm në mes krerëve të vendit bëri bujë të madhe mediatike. Madje sipas disa raportimeve thuhet se është arritur edhe pajtueshmëria […]

DUA LIPA POZON NUDO

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa për herë të parë ka pozuar nudo. Artistja nga Prishtina ka publikuar një foto në rrjetin social Instagram ku shihet gjysmë-lakuriq, raporton Insajderi. Lipa është njëra nga këngëtaret më të dëgjuara në botë të muzikës pop momentalisht. Ajo është krijuese e hiteve “Be The One” dhe “New Rules”. /Insajderi.com […]