Marina Vjollca rrëmben vëmendjen me dukjen e saj atraktive në imazhin e fundit (Foto)

Moderatorja e njohur Marina Vjollca vazhdon të shquhet si një ndër figurat më joshë joshëse të ekranit. Ajo është mjaft aktive dhe e ndjekur edhe në rrjetet sociale, në të cilat shpesh ndan me fansat imazhe nga jeta e saj e përditshme. Së fundmi, ajo ka publikuar një fotografi në llogarinë personale në Instagram, ku […]

1 vit nga rrënimi i murit në veri

Sot është bërë një vit nga nënshkrimi i marrëveshjes për rrënimin e murit në pjesën veriore, ndërsa nesër (5 shkurt) bëhen një vit nga rrënimi i këtij muri. Muri në veri të Ibrit ishte ndërtuar gjatë dhjetorit të vitit 2016 nga autoritetet lokale të Mitrovicës së veriut. Por, sipas Prishtinës zyrtare, ndërtimi i këtij muri […]

Gold AG ka dy fjalë për reperët tjerë

Gold AG i ‘dissirati’ shumë kolegë të tij reperë Reperi Gold AG njihet për shoqërinë që e ka me shumë fytyra publike, jashtë skenës. Ndër ta, janë edhe ish-komandantët e UÇK-së, Ramush e Daut Haradinaj, shkruan lajmi.net Goldi dje në rrjetet sociale ka publikuar fotografi me ta, e sot ka hedhur një video ku shihet […]

Qeveria tregon se kur do të vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Me 16 janar pritej të fillonte raundi i ri i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, por vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare serbe “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviq, bëri që këto bisedime të ndërpriten ende pa filluar. Pas vrasjes së tij, drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë, i cili edhe […]

Vesa shfaqet pa grim, këtë pamje ka fytyra e saj

E ka konfirmuar moti që po jeton në Zelandë të Re. E nga atje, këngëtarja Vesa Luma ka publikuar një imazh ku është shfaqur pa make-up. Vesa kishte përdorë disa filtera në foto dhe dukej shumë bukur. Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që këngëtarja del pa grim, duke treguar bukurinë natyrale! Behind […]

Sëmuret ‘Pajtesa’ e serialit “Çka ka shpija”, kështu e jep lajmin ajo…

Fiona Gllavica është tashmë ndër aktoret më të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Së fundmi ajo është bërë e njohur për rolin e saj si Pajtesa tek seriali vendor “çka ka shpija”. Pajtesa në serial luan një vajzë nga fshati dhe e cila nuk di si të sillet në qytet, por në jetën reale […]

Një ditë para procedimit të Demarkacionit në Kuvend, Qeveria e vendit mblidhet në Hajvali

Zyrtarët më të lartë të Qeverisë së Kosovës do të zhvillojnë një takim të përbashkët, në natën e së dielës. Por, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, dhe vartësit e tij, nuk do të mblidhen në vendin e tyre të punës, në ndërtesën e Qeverisë. Kryeministri, zëvendëskryeministrat e ministrat e qeverisë kosovare do të darkojnë bashkë, […]

Hoxhaj i kundërpërgjigjet Daçiqit: S’ka pajtim pa njohjen e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj deklaratave të mbrëmshme të ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili tha se nuk ka shanse që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës. Hoxhaj deklaroi se diskursi politik destruktiv nga ana e liderëve të Serbisë në rënd të parë, e vë në rrezik dialogun e […]

Merita Spahiu feston ditëlindjen, Albatriti e uron me fjalë të sinqerta zemre (Foto)

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, merita Spahiu ka festuar sot (e diel) ditëlindjen. Me këtë rast, ajo ka marrë urime të shumta nga miqtë, kolegët dhe familjarët e saj. Një nga urimet më të veçanta, këngëtarja e ka marrë nga djali i saj, këngëtari Albatrit Muqiqi. Ky i fundit, ka publikuar një fotografi në […]

“Thyhen gotat” për Seldi Qalliun (Video)

Këngëtari Seldi Qalliu ka prezantuar për fansat projektin e tij më të ri muzikor. “Thyhen Gotat” titullohet kënga e tij më e re, e cila është një këngë ritmike, në sensin e baladës. Muzika është punuar nga Alsked Rrenja, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar Endrit Mumajesi, i njohur si Muma. Kënga është publikuar […]