Vasili: Rama ka nevojë për psikiatër

‘Kryeministri ka nevojë për psikiatër’, kështu ka deklaruar kreu i grupit parlamentar të LSI-së,Petrit Vasili,pas kërkesës që Rama ju bariu drejtorëve të shëndetësisë. Me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se Rama nuk e ka idenë se Shëndetësia prodhon shërbim shëndetësor, dhe se energjinë e ka në dorë Ministria e energjetikës. Ja postimi […]

Burri e rrahu për 25 vite, gruaja nga Elbasani ka një mesazh prekës për të birin

Një histori e dhimbshme ajo e Hajries nga Elbasani e cila është dhunuar për 25 vite nga bashkëshorti i saj. Gruaja ka humbur dy fëmijë binjakë dhe po rrit e vetme dy djemtë e saj ndërsa në rubrikën “Ka një mesazh për ty” kishte thirrur djalin e saj të vogël Ismailin. Ajo ka treguar: Pasi […]

Luana Vjollca me një lajm aspak të mirë për fansat e saj (Foto)

Luana Vjollca është një nga prezantueset më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut shqiptar. Ajo së fundmi erdhi me emisionin e saj më të ri “Shiko Kush Luan” e cila çdo të shtunë përmes mysafirëve të saj solli argëtim, lojë e spektakël. Mirëpo duket që këtij emisioni shumë shpejtë do të vije fundi. […]

Si bashkëshortja njëjtë edhe reja e Fatmir Limajt, shfaqen si kurrë me parë, pamjet nuk duan koment!

Për Zëvendëskryeministrin e Kosovës Fatmir Limaj, jashtë politikës rrallë flitet për jetën private, por ai disa herë ka prezantuar anëtaret e familjes në rrjetet sociale dhe janë përfolur mjaft ne mediat roze. Pjesë e këtyre rrjeteve ishte edhe bashkëshortja bukuroshe e tij Arlinda Balaj, e cila së fundmi duket se ka hequr dorë dhe ka […]

Yllka Kuqi me këngë të re

Kohëve të fundit është shëndrruar në emrat më të përfolur. Këngëtrja Yllka Kuqi është komentuar shumë këto kohë për shkak të fillimit të ekspozimit të hirëve trupore. Mirëpo, edhe projektet e saj muzikore po ashtu janë vlerësuar nga ana publikut. Yllka në Instastory ka publikuar një fotografi ku tregoi se po e incizonte këngën e […]

Ceka fjalë prekëse për bashkëshortin e ndjerë, ja si e kujton

Fikrije Ukelli-Ceka, kuzhinierja e njohur, autore e dy librave për gatime ishte e ftuar në edicionin më të ri të emisionit LEMzA në Tribuna Channel. Ajo gjatë emisionit shpalosi shumë histori interesante të cilat publiku i dëgjonte për herë të parë, pasi që Lemza e solli atë ndryshe nga që jemi mësuar ta shohim. Ceka […]

Gjithçka brenda ditëlindjes së Elvana Gjatës

Për ditëlindje, Elvana Gjata mendoi të bënte diçka ndryshe. Në mendje kishte një koncert të thjeshtë për të promovuar këngët e albumit të ri, me pak njerëz, xhiruar thjesht, gjithçka thjesht. Nga kjo ide foshnjore, u realizua koncerti i mbrëmshëm, që ishte vërtet intim dhe i thjeshtë, por edhe spektakolar në mënyrën e tij. Mbajtur […]

Sqarohet fatura “50 centë” në hyrje të stacionit, flet drejtori Çitaku

Çmimi për hyrjen në plato të stacionit të autobusëve ka qenë dhe vazhdon të jetë 10 cent. Kështu ka deklaruar për Indeksonline drejtori i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, Ylber Çitaku, duke thënë se nuk ka rritje në 50 cent. Sipas tij, një gjë e tillë nuk mund të ndodh. “Jo një gjë nuk është […]

ASAMBLISTI E QUAN ANALFABET, LLADROVCI E “KËRCËNON”: MOS GUXO MË, SE TË BJEN FORT SHPINËS

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pasur një debat të ashpër me asamblistin e Kuvendit Komunal, Xhavit Drenorin, në seancën e Kuvendit të mbajtur më 29 janar. Teksa fliste për punët e parealizuara të qeverisjes komunale, asamblisti i Vizionit për Drenasin, Xhavit Drenori e ka quajtur analfabet kryetarin Lladrovci. Kaq mjaftoi për të […]