Ndarjet e mëdha për demarkacionin!

Përdersia nesër Kryesia do ta procedojë demarakcionin në Kuvend, te partitë politike ka mungesë uniteti. Deputetët e partive parlamentare po vazhdojnë të shpërfaqin qëndrimet e ndryshme sa i përket çështjes së shenjëzimit të kufirit me Malin e Zi. Armend Zemaj i LDK-së ka thënë për rtv21 se nëse demarakcioni nuk ratifikohet vendi do të shkojë […]

A po tenton Thaçi t’i bashkojë dy krahët e PDK’së në Drenicë?

Ish-Kryetari i PDK’së, Hashim Thaçi i ka takuar ish-bashkëpartiakët, të cilat kohëve të fundit janë ndarë në Degën e Skenderajt. Presidenti ka takuar kryetarin e pavarur të Skenderajt, Bekim Jashari e Nuredin Lushtaku, i cili po kundërshtohet nga Sami Lushtaku. Aty, ka qenë edhe Ramiz Lladrovci, i cili është në krahun e Veselit. Hashim Thaçi […]

Ledri Vula poston fotografi, po vëmendjen e merr dikush tjetër (Foto)

Ledri Vula është një nga reperët më të dashur më të suksesshëm dhe pa dyshim më unik shqiptar. Ledri jo vetëm reper me famë, por njihet edhe si një nga meshkujt më të pashëm gjithashtu. Reperi është tejet aktiv edhe në rrjete sociale, ai së fundmi ka postuar një fotografi në rrjetin e tij social […]

Getta Beqa tregon më shumë se muskujt (Foto)

Getta Beqa pa dyshim që është një femrat me trupin më të formësuar shqiptare, këtë e dëshmon edhe titulli që mban “Kampione e botës në fitness”. Megjithatë për të arritur këtu ku është ajo shpesh ka treguar që punon shumë, madje ditën e nis në palestër. Getta në rrjetin e saj social Instagram ka postuar […]

Gold AG në odë me Ramush Haradinajn, ja si e quan kryeministrin (Foto)

Reperi Gold AG, njihet si person shumë i afërt jo vetëm me kolegët e tij artistë por edhe me shumë politikanë. Më të veçantit duket se i ka vëllëzërit Haradinaj, pasi shpesh është parë në shoqëri me ta, sidomos me deputetin Daut Haradinajn. Gold AG  ka takuar kryeministrin Ramush Haradinajn, të cilin e ka quajtur […]

Shkenda Dubova tregon linjat sexy (Foto)

Këngëtarja nga Gjilani është tejet e pranishme në shtypin rozë. Bëhet fjalë për artisten Shkenda Dubova, e cila komentohet për çdo paraqitje të saj, të cilat padyshim që i ka shumë ‘hot’. Shkenda është aktive edhe në rrjetet sociale ku publikon imazhe të shumta, duke mos munguar ato seksi dhe provokuese. Kjo e fundit e tillë është gjersa ekspozon […]

Këngëtaret shqiptare shfaqin të pasmet bombastike (Foto)

Artistet shqiptare shumë shpesh i kemi parë të jenë konkurrente me njëra tjetrën, por kjo nuk vlen te Fibi dhe Eva Ndoja. Që të dy këngëtaret tanimë janë të njohura, të pëlqyera, të kërkuara por padyshim komentohen edhe për format trupore bombastike. Fibi ka të pasme tejet të mëdha e cila nuk përton ti vë […]

Këngëtarja shqiptare shfaqet pa grim, duket edhe më bukur (Foto)

Gjithsesi, duke i parë gjithmonë vajzat e njohura me makeup, kemi kuriozitet të dimë sesi duken ato pa tualet. Këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri ka publikuar në Instagram një foto pa frim dhe pa filtra. Ajo duket shumë bukur, dhe ngjan si një adoleshente. Anxhela mos bëj më grim!  

Haradinaj me staf sonte për darkë te Pacolli, anëtari i Qeverisë jep detaje

E gjithë Qeveria Haradinaj, përfshirë vetë kryeministrin Ramush Haradinaj, ministrat dhe zëvendësministrat do të darkojnë sonte në shtëpinë e ministrit të Jashtëm të Kosovës dhe biznesmenit, Behgjet Pacollit. Për Periskopin, lajmin e ka konfirmuar anëtari i kabinetit qeveritar, njëherit shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime Prishtinë-Beograd, Avni Arifi. Arifi tha se “darka do të […]

Emina Cunmulaj publikon një portret të ëmbël familjar, duke pozuar me barkun e rrumbullakosur (Foto

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, e cila prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është duke shijuar shtatzëninë e dytë të saj. Ndërkohë, ajo është nënë e një vajze të quajtur Ella Faria, teksa ende nuk ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë. Emina është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet […]