Sabri Fejzullahu falenderon 12 mijë ndjekësit e tij (Foto)

Sabri Fejzullahu është një nga këngëtarët më të dashur dhe më të pëlqyer të publikut shqiptar. Këngët e tij janë të pavdekshme, ndërsa pavarësisht moshës ai ende është tejet aktiv si me projekte muzikore ashtu edhe me koncerte si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Por Sabriu është bërë tejet aktiv edhe në rrjete sociale, veçmas […]

Labinot Tahiri “i bie pishman”, tërheq nënshkrimin për shfuqizim të Speciales

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri siç duket i ka rënë pishman që kishte nënshkruar ligjin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kjo pasi që ai tashmë ka tërhequr nënshkrimin e tij. Këtë e ka bërë të ditur vetë Tahiri përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se nuk bënë pjesë në kalkulimet politike dhe se […]

BE: Kosova e Serbia të gjejnë zgjidhje deri më 2019

Serbia dhe Mali i Zi janë të vetmet vende të Ballkanit Perëndimor, të cilat në Strategjinë e Komisionit Evropian do të marrin afat të qartë kalendarik për pranim të mundshëm në BE në vitin 2025, ndërsa datat e integrimit evropian të vendeve të tjera të rajonit nuk do të përmenden. Kështu thuhet në versionin përfundimtar […]

Sonte në “Përballje”: Kur do të bëhet Kosova me ushtri?

Sonte në emisionin “Përballje” do të diskutohet për ushtrinë e ardhshme të Kosovës. Kur do të bëhet transformimi i FSK-së në ushtri të Kosovës, a mund të ndodhë këtë vit? A jemi vonë me këtë proces Kush është skeptik për këtë? A do të ketë kushtëzime nga Lista Serbe për Ushtrinë e Kosovës. Për këto […]

Motrat Vjollca shkëlqejnë në paraqitjen më të fundit (Foto)

Motrat Luana Vjollca dhe Marina Vjollca, shkëlqyen së fundmi në një aheng me yje tjera. Dy motrat ishin mbledhur në një festë bashkë me shumë yje tjera. Bëhet fjalë për Elvana Gjatën, e cila festoi ditëlindjen e saj në një festë të madhe të përbashkët në mesin e yjeve tjera. Dhe, aty janë shfaqur dy […]

Kur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në Dubai

Kur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në DubaiKur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në DubaiKur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në DubaiKur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në DubaiKur Vali Corleone tregonte për “shitjen” e femrave të estradës në […]

Zbulohet finalisti i parë i emisionit të fundit të Luana Vjollcës (Foto)

Mbrëmë përmes një instastory prezantuesja Luana Vjollca paralajmëroi se më datë 10 të këtij muaji do ta përmbyll emisionin e saj të shumë pëlqyer “Shiko Kush Luan”, një lajm aspak i mirë për adhuruesit e këtij emisioni dhe fansat e saj, shkruan Indeksonline. Ndërsa emisioni i fundit do të jetë finalja e garuesve më të […]

Adriana Matoshi feston ditëlindjen dhe befasohet nga aktorët e “O Sa Mirë” në sheshin e xhirimeve

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, është emocionuar shumë me rastin e ditëlindje së saj. Tashmë 38 vjeçarja ka qëndrua rnë setin e xhirimeve, ku nuk ishte një ditë e zakonshme. Ajo është befasuar nga kolegët e saj dhe ekipi i serialit “O Sa Mirë”. Në një video të publikuar në profilin e Arta Nitajt […]

Armik i shtetit? Aktivistja 21-vjeçe të cilën Kina e konsideron si “kërcënim” (Foto)

Nëse qeveria kineze ia arrin qëllimit, karriera politike e 21-vjeçare Agnes Chow mund të përfundojë para se t’ia fillojë, shkruan Guardian. Kjo vajzë që e quan veten “studente”, Kina e konsideron si kërcënim për politikat e këtij vendi, sa që ia kanë ndaluar të kandidojë në Këshillin e Hong Kongut, transmeton Telegrafi. Arsye për kundërshtimin […]