Sasën me flokë të çrregulluara nga mëngjesi, e surprizojnë me tortën e ditëlindjes në ‘O sa mirë’

Adriana Matoshi ka një karrierë të suksesshme në botën e filmit kosovar. Ajo ka luajtur shumë role të cilat u pëlqyen nga publiku, por popullaritetin më të madh e fitoi me rolin e Sasës në serialin vendor, ‘O sa mirë’. Aktorja u mirëprit nga stafi i këtij seriali dhe tani ‘O sa mirë’ i është […]

Limaj sulmon darkën te Pacolli

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kritikuar tubimin e krerëve të shtetit, për një darkë në natën e së dielës në Hajvali, në rezidencën e zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli. Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj, zëvendëskryeministrat e ministrat e qeverisë kosovare darkuan bashkë, në Hajvali, më 4 shkurt. Megjithatë, jo të gjithë pjesëtarët […]

Kosova bëhet me “polici” kulturore

Labërie Dakaj, Berat Hadri dhe Pajtim Zogaj u emëruan inspektorët e parë të trashëgimisë kulturore në Kosovë. Sapo morën detyrën nga ministri i kulturës Kujtim Gashi, u nisën në teren, ku do të bëjnë mbikëqyrjen e monumenteve, njofton Klan Kosova. Hadri thotë se pasi që të përfundojë hartimi i rregullores për trashëgimi, inspektorati do të ndëshkoj […]

Grimeri shqiptar i Kim Kardashianit, Mario: Po të jetoja në Shqipëri, do kandidoja për president (Video)

Grimeri i njohur shqiptar me famë botërore, Mario Dedivanovic, ka qenë i ftuar i radhës në emisionin “Xing” me Ermal Mamaqin. Ai ka rrëfyer shumëçka nga karriera e tij, duke treguar edhe për raportet që ka me Kimin. Një nga momentet më qesharake të emisionit, është ai kur Mamaqi e pyet se për çfarë është […]

Morena Taraku shfaqet tërheqëse me fotografitë e fundit (Foto)

Morena Taraku është njëra prej bukurosheve që udhëton më së shumti nëpër vende të ndryshme të botës. Kështu ka bërë ajo edhe sot. Derisa nuk kishte postuar foto në rrjetet sociale për disa ditë, ajo me në fund është shfaqur në njërin prej hoteleve të rrjetit Kempinski. Ky rrjet i hoteleve është në tërë botën por […]

Kosova mbetet pa udhëheqës, Thaçi, Veseli e Haradinaj shkelin ligjin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sot kanë bërë shkelje të rëndë të Ligjit mbi Protokollin e Shtetit. Të tre drejtuesit e vendit kanë udhëtuar për shtete të ndryshime të botës. E, Ligji për protokollin e shtetit parasheh që krerët e shtetit në të njëjtën kohë nuk […]

Luana Vjollces s’ka kush që ia kalon, fiziku i saj mendjen ua ‘trullon’ (Foto)

Moderatorja dhe këngëtarja e njohur, Luana Vjollca vazhdon të ketë vëmendjen e të gjithëve. Vjollca ka arritur të krijojë një simpati të madhe në publik, dhe kjo falë ëmbëlsisë që shfaq përmes ekranit televiziv. Ajo poashtu ka arritur të formësojë linja perfekte, dhe për këtë duket se po mburret edhe vetë ajo, shkruan Indeksonline. Përveç […]

Ingrit Gjoni provokon si kurrë më parë, pozon pa sytjena (Foto)

Ingrit Gjoni këto ditë ka realizuar një fotosesion të ri. Ndonëse ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë këngë të re, ajo është kthyer furishëm me një set fotografish- shkruan Indeksonline. Ajo është shfaqur pa sytjena, duke treguar më shumë se që duhet. Gjoni duket se nuk e ka më problem të tregojë të gjitha, […]

Haziri: Do të dëshmohet sa dëmshme ishte ideja për shfuqizimin e Speciales

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri është shprehur se sot kur BE lansoi strategjinë, të gjithë po rekomandojnë për përmbushjen e obligimeve për Specialen e demarkacionin. Haziri ka thënë se kjo po bëhet me qëllim që qytetarët të lëvizin lirshëm  pa viza dhe fuqizimi i shtetit tonë, transmeton Indeksonline. Ai ka shtuar se shumë shpejt  do […]

Ndodh, policia ngatërron veturën, i shqipton gjobë dhe i merr patentën gabimisht

Fiks Fare ka sjellë në vëmendje sorrollatjen e një qytetari nga Sukthi, i cili u penalizua padrejtësisht nga Policia e Qarkullimit Rrugor Lushnje. Për tre ditë me radhë Alvin Hajdini pezulloi punën, pasi iu mor patenta padrejtësisht.  Qytetari nuk figuronte në fotografinë e kapur nga radari, megjithëse në fletën e gjobës figuronte targa e makinës […]