Fatmir Spahiu: Thirrjet dhe sms-të e ‘Viber’ kanë me na kërcit herdo-kurdo (Foto)

Aktori i njohur i serialit “Kafeneja jonë”, Fatmir Spahiu, jo rrallë herë bën për të qeshur fansat me batutat e tij. Ai është shumë i ndjekur në rrjetet sociale, në të cilat është çdo ditë aktiv. Së fundmi, ai ka komentuar mbi njohjen e programit “Viber” për kodin telefonik të Kosovës, ku si pasojë të […]

Premierë: Elinel sjell “Funeralin” (Video)

Reperi i njohur Elinel ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, “Funerali”. Ditë më parë, a kishte shpalosur detajet ekskluzive të këngës së tij më të re, gjatë një bisede për Telegrafin. “Kënga ime e re ‘Funerali’ është stil më vetvete, nuk është ndonjë projekt që mundem me e krahasu me punët e […]

Samanta me një pozë provokuese nga vetura (Foto)

Këngëtarja Samanta Karavella shumë shpejt do të sjellë një bashkëpunim të ri me këngëtarin Ermal Fejzullahu. Ajo këto ditë ka përfunduar xhirimet e klipit, në të cilin do të shfaqet si gjithmonë mjaft atraktive dhe me stil. Në rrjetin social Instagram, ajo ka ndarë së fundmi me fansat një fotografi, ku shfaqet mjaft tërheqëse, e […]

Reagon Qeveria: Bashkimi Evropian po e trajton Kosovën në mënyrë asimetrike

Qeveria e Kosovës shpreh pakënaqësi lidhur me Strategjinë për Zgjerim të BE-së për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të publikuar sot nga Komisioni Evropian, duke thënë se Republika e Kosovës trajtohet në mënyrë asimetrike, pa qartësi për të ardhmen e saj evropiane, duke renditur vetëm kushtet dhe jo stacionin e Kosovës. Në deklaratën e Qeverisë […]

Getoar Selimi nuk kursehet aspak! Një orë e tij kushton 32 mijë euro

Reperi Getoar Selimi është njëri ndër artistët më të kërkuar shqiptar. Krahas lodhjes që ka vazhdimisht në koncerte dhe mbrëmje muzikore, reperi qëndron mirë edhe nga ana financiare, shkruan lajmi.net. Në shumë raste, kemi parë që Geti vishet me marka prej më të shtrenjtave, çmimet e të cilave janë marramendëse. Një faqe që në rrjete […]

Shtyhet zhvendosja e Ministrisë së Kulturës në Prizren

Edhe për një kohë, Ministria e Kulturës nuk do të zhvendoset në Prizren. Një pjesë e kësaj ministrie ishte planifikuar që gjatë këtij muaji të kalojë me zyra në qytetin historik të Prizrenit. Kuvendi komunal i kësaj komune, që tani udhëhiqet nga Vetëvendosje, ka thënë se nuk kanë pranuar asnjë kërkesë nga institucionet qendrore. Kryetari […]

Rexhep Selimi: Nuk e di se çfarë po ndodh në Vetëvendosje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë ende nuk ka arritur ta kuptojë se çfarë po ndodh në partinë e tij. “Akoma nuk ia kam arritur ta kuptojë saktësisht se çfarë po ndodh në VV, kjo është një përgjigje shumë e sinqertë”, ka thënë Selimi në “Debat D” në RTV Dukagjini. Ai ka theksuar […]

Mimoza Shkodra iu ka mashtuar me pamjen, shokuese si duket në të vërtetë

Mimoza Shkodra është njëra ndër këngëtaret që përfolet për pamjen joshëse që ka. Ajo arriti ta bëjë për vete mashkullin më ‘Don Zhuan’ të estradës, Seldin. Por edhe kjo këngëtare nuk i shpëton tendencës për t’u dukur sa më mirë edhe nëse duhet përdorë mjetet më artificiale për të arritur ‘perfeksionin’, përcjell ORAinfo. Mimoza me […]

Çfarë sekreti po fsheh Gent Fatali në klipin e ri?

Reperi Gent Fatali së fundmi ka lansuar këngën e tij të re. ‘Sa jena t’ri’ quhet projekti muzikor që ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e tij, pas sukseseve që kishte me projektet paraprake, shkruan lajmi.net Kënga që nuk ka shumë ditë që është lansuar, ka filluar t’a merr pëlqimin e publikut, pasi po […]

Cili e ka më të mirë trëndafilin Ledri apo Butrinti?

Ledri Vula është njëri ndër reperët tanë i cili vërtet është shumë i pëlqyer dhe mjaft aktiv në muzikë, në anën tjetër është edhe këngëtari i ri Butrint Imeri i cili po ngjitet mirë në karrierë, shkruan “Kosovarja”. Të dy janë të pashëm dhe shumë të pëlqyer nga fansat e tyre. Madje ata përveç që […]