Kida sa e bukur, duket shumë e lumtur (Foto)

Kida ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë këngë të re. Megjithatë, këngëtarja simpatike aktive është në mbrëmje të ndryshme muzikore gjithandej- shkruan Indeksonline. Ajo anash nuk lë as rrjetet sociale. E bukur dhe plot jetë duket në paraqitjen e fundit që ka bërë në llogarinë e saj në Instagram./Indeksonline/  

Deputetët nuk e respektojnë vendimin e Kryesisë për të mos udhëtuar jashtë vendit

Sipas një vendimi të marrë nga Kryesia e Kuvendit më 22 janar, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk mund ta lëshojnë vendin për udhëtime zyrtare, para datës 20 shkurt. Arsyeja e një vendimi të tillë nuk është bërë e ditur, por megjithatë që nga ajo ditë shumë deputetë kanë dal jashtë vendit për  udhëtime zyrtare. […]

Buta ft S4MM publikojnë këngën e re “Cash in/out” (Video)

Buta ft S4MM sapo lansaun bashkëpunimin e tyre më të ri. Kënga mban titullin “CAsh In/iut”, dhe është vizuelizuar edhe me videoklip- shkruan Indeksonline. Projekti në fjalë është shkruar nga vetë interpretuesit, dhe padyshim që ka rezultuar unik. Ky bashkëpunim pamëdyshje që pritet të pëlqehet në publik. /Indeksonline/

Mozzik me pamje të re, ndryshon drastikisht (Foto)

Reperi i njohur Mozzik ka qenë një ndër emrat më të përfolur në fillim të këtij viti. Largimi i tij bashkë me të vëllanë nga labeli “ON Records” bëri shumë bujë në media. Ai gjithashtu vazhdon të jetë shumë i ndjekur edhe në rrjetet sociale, në të cilat është çdo ditë aktiv. Shpesh, ai preferon […]

Ditëlindje romantike, Çiljeta festoi krah Albanit? (Foto)

Këngëtarja e njohur Çijeta Xhilaga ka festuar dje (e hënë) ditëlindjen e saj të 33-të. Me këtë rast ajo ka marrë plot urime të përzemërta nga rrethi i saj i ngushtë. Duket se në 33 vjetorin e saj, Çiljeta ka festuar në një mbrëmje mjaft romantike. Kështu së paku lë të dyshohet nga imazhet që […]

Getinjo: Nuk u bëj kunja e as nuk i shaj njerëzit që ishin familjar për mua

Reperi Getinjo dhe vëllai i tij Mozzik muaj më parë janë larguar nga labeli “On Records”. Largimi i tyre nga ky grup ngjalli shumë reagime nga të dyja palët, shkruan lajmi.net.Madje, lajmi.net së fundi ka marrë vesh se ish-menaxheri i tyre, Met Elshani ka paditur ata, por nuk ka pasur reagime nga dyshja. Së fundi, […]

Këto janë 3 fotografitë më seksi të Ronela Hajatit (FOTO)

Ronela Hajati është njëra ndër artistet më të pëlqyera të skenës, shkruan Gazeta Blic. Ndonëse duket vajzë e llastuar dhe rebele, Ronela di të jetë edhe serioze në paraqitjet e saj. Këngëtarja Hajati, është tejet aktive në rrjetet sociale e cila shpërndan imazhe të shumta me ndjekësit që ka. Në llogarinë ‘Instagram’, numëron mbi 200 mijë […]

Ndodh edhe kjo: Marina Vjollca shkon në ditëlindjen e ish të dashurës së burrit!

Nuk thonë kot që çudia zgjatë tre ditë, dhe po del të jetë shumë e vërtetë. Nëse më parë ishte çudi që ish të dashurat e një personazhi të takoheshin në një vend, sot edhe shkojnë në ditëlindjet e njëra tjetrës. PIkërisht Marina Vjollca që sot gëzon epitetin si gruaja e reperit Getoar Selimi ka […]

EKSKLUZIVE: Rrëfehet turku i ‘O sa mirë’, tregon se ku mund ta shihni së shpejti!

Rifat Smani është njëri ndër aktorët më të rinj dhe mjaft të talentuar që ka Kosova, shkruan Gazeta Blic. Për publikun u bë i njohur qysh nga seriali vendor ‘O sa mirë’, me rolin e turkut, serial ky që mbledh aktorët e shumë qyteteve shqiptare në një vend. Edhe pse është larguar, Smani vazhdon të […]

Serbia dëshiron përjashtimin e Kosovës nga negociatat, kërkon bisedime me Tiranën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, duke folur për Kosovën gjatë ditës së sotme, ka thënë që procesi i ndalimit të krijimit të “Shqipërisë së Madhe” duhet të fillojë në Kosovë. “Serbia nuk mund të lejojë që brenda kufijve të saj, të krijohet “Shqipëria e Madhe” , ne nuk mund t’i lëmë të tjerët të […]