Adrola Dushi shkëlqen me bukurinë e saj (Foto)

Adrola Dushi përherë di të shkëlqejë. Ish- Missi, shquhet për bukurinë e saj natyrale dhe jo rastësisht është ndër femrat më të hijshme  shqiptare, shkruan Indeksonline. Adrola aktualisht po zhvillon karrierën e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo poashtu është edhe nënë e një djali, pas të cilit duket të jetë shumë e […]

Luana Vjollca pushimet dimërore i kalon në Zvicër (Foto)

Luana Vjollca më në fund duket se i ka dhënë vetes pak pushim. Këngëtarja dhe moderatorja e njohur, aktualisht ndodhet në Saint Moritz në Zvicër, shkruan Indeksonline. Nga atje ajo ka publikuar një fotografi në Instagram. E veshur me shumë stil, ajo duket për bukuri. “Më në fund pushimet e dimrit edhe për  mua”, ka […]

Kosova dhe Serbia, të shtrënguara të arrijnë marrëveshje brenda një viti

Me Strategjinë e re të zgjerimit, Komisioni Evropian u ka vënë kusht të pashmangshëm Kosovës dhe Serbisë, arritjen e një marrëveshjeje për normalizimin e raporteve, në mënyrë që të dyja shtetet të ecin drejt proceseve integruese. Një marrëveshje e tillë, është parashikuar të arrihet gjatë vitit 2019. Kjo fazë e dialogut, në Prishtinë po shihet si pjesa finale […]

Policia në Prishtinë gjuan me armë në drejtim të një veture

Policia është detyruar që të shtijë me armë zjarri në gomat e një veture për ta ndalur atë. Ngjarja ka ndodhur sonte në Prishtinë në lagjen Kodra e Trimave. Gomat e veturës së dy të rinjve janë shpërthyer nga plumbat e armëve të policisë pasi ata nuk iu kanë bindur urdhrave të policisë. Zëdhënësja e […]

Ingrit Gjoni pozon pa të brendshme (Foto)

Fansat po ia ndjejnë mungesën sa i përket muzikës. Por, këngëtarja Ingrit Gjoni është shumë aktive në rrjetet sociale, madje po provokon përmes fotografive. Ajo në Instagram ka hedhur një foto, ku shihet se i ka nxjerrë këmbët seksi. Në fakt, veshja e saj ishte aq provokative, saqë dukej sikur se në pjesën e poshtme […]

Samanta Karavella provokon me një pozë seksi nga makina (Foto)

Këngëtarja Samanta Karavella shumë shpejt do të sjellë një bashkëpunim të ri me këngëtarin Ermal Fejzullahu. Ajo këto ditë ka përfunduar xhirimet e klipit, në të cilin do të shfaqet si gjithmonë mjaft atraktive dhe me stil. Në rrjetin social Instagram, ajo ka ndarë së fundmi me fansat një fotografi, ku shfaqet mjaft tërheqëse, e […]

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

Gjatë ditëve në vijim do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa lokacione të Kosovës, njofton KEDS. Komunikata e plotë: Prishtina Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar 1. Më 09.02.2018 në TS […]

Bebe Rexha: Kur e shkruaj një këngë me zemër, ndihem e sigurt se do të pritet mirë

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare ka kohë që nuk ka sjell ndonjë këngë të re, por kjo nuk do të thotë që nuk po punon në këtë drejtim. Në fakt, biondina ka lënë një mesazh në llogarinë personale në Twitter, duke lënë të kuptohet se […]

“Kur u ndanë” Aida me Besartin (Video)

Këngëtarët Besart Halimi dhe Aida Doçi kanë sjell një duet shumë të veçantë pak para festës së Shën Valentinit”. “Kur u ndamë” titullohet kënga e tyre e re, e cila trajton temën e dashurisë së humbur. Muzika dhe teksti janë punuar nga Ilir Berani, gjersa orkestrimi është bërë në studion e Florent Boshnjakut. Klipi i […]

Thaçi e Haradinaj me pasaporta shqiptare, ndërsa kosovarët pa viza

Në këtë fillimvit janë bërë 8 vjet që kur për herë të fundit BE-ja ka liberalizuar vizat për një shtet të Ballkanit Perëndimor, raporton KTV. Atë kohë, të gjitha vendet, pos Kosovës, nisën lëvizjen e lirë brenda Zonës Schengen. Kjo, vazhdon të jetë e pamundur për qytetarët e Kosovës, por jo edhe për politikanët që […]