Dj PM& Dj Dagz ft Lindon Berisha vijnë me këngë të re (Foto)

Dj PM& Dj Dagz së bashku me Lindon Berisha nesër do të lansojnë këngën e tyre më të re. Janë vetë artistët në fjalë ata të cilët kanë paralajmëruar për këtë bashkëpunim, shkruan Indeksonline. Kënga mban titullin “Hallall e ke”, dhe është vizuelizuar edhe me videoklip. Ky projekt pritet të publikohen nesër në orën 18:00, […]

Ja çfarë bënë Aurela Gaçe brenda 30 minutave (Foto)

Aurela Gaçe nuk është se po qëndron edhe shumë aktive me projektet muzikore. Artistja e muzikës rëndësi të veçantë i kushton edhe linjave të trupit, shkruan Indeksonline. Me paraqitjen e radhës ajo ka treguar se brenda 30 minutave kryen aktivitete të duhura. “160 shkalle ngjitje/zbritje. 30 min e gjen kohen njeriu”, ka shkruar Aurela mbi […]

Organet e rendit japin versionin se si ndodhi ngjarja në kryeqytet (Foto)

Policia e Kosovës ka dhënë versionin e saj për ngjarjen e ndodhur pasdite në kryeqytet, ku dy të rinj me veturën e tyre kishin rrezikuar jetën e kalimtarëve dhe të policëve. Për të neutralizuar të dyshuarit, policia ishte e detyruar të përdorë edhe armën zyrtare për t’i qëlluar gomat e veturës së dyshuar, transmeton Indeksonline […]

Kopja e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës dërgohet në bibliotekën e Kongresit në Amerikë

Një kopje e deklaratës së pavarësisë së Kosovës tashmë gjendet në bibliotekën e Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kopjen e deklaratës e kanë dorëzuar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli të cilët aktualisht gjenden në këtë shtet ku do të marrin pjesë në Lutjet e Mëngjesit. […]

Veseli fillon vizitën zyrtare në Kroaci, takon homologun e tij Jandrokoviq dhe kryeministrin Plenkoviq (Foto)

E plotësuar: Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të vizitës së tij zyrtare që po zhvillon në Kroaci, është pritur sot në takim nga Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq. Veseli dhe Kryeministri Plenkoviq diskutuan për raportet e shkëlqyera që dy shtetet tashmë kanë ndërtuar midis tyre dhe miqësinë e thellë midis […]

Teuta Selimi uron bashkëshortin për ditëlindje me një fotografi të ëmbël në Instagram (Foto)

Këngëtarja e njohur Teuta Selimi është shumë e pëlqyer nga publiku për zhanrin të cilin e këndon. Ajo është e martuar me Patriot Nezirin, i cili është një nga pjesëtarët e grupit “Humus”. Dyshja janë të martuar prej vitesh, dhe së bashku kanë dy fëmijë. Sot (e mërkurë), bashkëshorti i Teutës ka festuar ditëlindjen, gjersa […]

Big Mama tregon operimin e radhës që ka bërë (Foto)

Këngëtarja e njohur Big Mama, ka pësuar ndryshime të mëdha që nga koha kur është shfaqur për herë të parë në skenën e muzikës. Viteve të fundit, ajo ra në sy për humbjen e madhe në Peshë, ndërsa tregoi se një gjë të tillë e kishte arritur falë një operimi për ngushtimin lukthit. Në disa […]

Aida Doçi pyet “A m’ke harru” në baladën e re (Video)

Këngëtarja Aida Doçi ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri muzikor. “A m’ke harru” titullohet kënga e saj më e re, e cila është punuar nga Shkumbin Nebihu, në studion Bini Diez. Për vargjet e tekstit janë kujdesur Diamant Sinanaj dhe Bini, teksa trajton temën e dashurisë. Ana vizuale e projektit i […]

Zanfina me një pozë provokuese, vë në pah linjat (Foto)

Këngëtarja Zanfina Ismaili ka kohë që nuk ka sjell për fansat ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, ajo vazhdon të jetë shumë e ndjekur në rrjetet sociale, në të cilat shpesh ndan me fansat imazhe të ndryshme nga jeta e saj. Së fundmi, ajo ka realizuar një pozë mjaft provokuese, të cilën e ka publikuar […]