Pacolli: Albin Kurti nuk është ‘baba’ i Vetëvendosjes (Video)

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Fitore Pacolli ka thënë se të pakënaqurit që janë larguar nga VV-ja, janë pak në krahasim më numrin e aktivistëve që janë pjesë e kësaj lëvizje. “Ne po vazhdojmë çdo ditë punën tonë dhe se kemi aktivitete të përditshme. Ata ndoshta mund të duken se janë shumë, sepse janë figura […]

Brenda shtëpisë luksoze të Gjyste Vulajt: Këngëtarja surprizon djalin për ditëlindje

Gjyste Vulaj mbetet një nga këngëtaret më të dashura për publikun edhe pas kaq shumë vitesh pjesë e tregut muzikor dhe e showbizit. Sot në shtëpinë e Gjystes ka festë pasi djali i saj, Besart mbush 5 vjeç. Këngëtarja e ka surprizuar të voglin duke i organizuar një festë në shtëpi. Me këtë rast Gjystja […]

Vetëm miq? Komenti i fundit i Faton Shoshit në foton e Bleonës ka nxitur dyshime

Shoqëria më e re në showbizz është ajo mes Faton Shoshit dhe Bleona Qeretit. Të dy janë parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit. Madje edhe drekojnë, darkojnë apo edhe argëtohen mbrëmjeve bashkë. Kaq mjafton për të nisur dyshimet se mes këngëtares dhe menaxherit kishte diçka më shumë sesa shoqëri. Dhe si të mos mjaftonin këto, […]

Vajza në foto me Sabriun, sot këngëtare shumë e njohur

Këngëtari Sabri Fejzullahu prej dekadave është në skenë. Përgjatë këtyre viteve ai ndërtoi një karrierë të bujshme muzikore, duke u bërë kështu idoli i shumë personave Sabriu u bë frymëzim për shumë këngëtarë të rinj, të cilët karrierën e tij e ndoqën qysh nga vegjëlia. Kështu edhe këngëtarja tashmë e njohur, Dhurata Dora ishte simpatizuese […]

Aplikacioni që bën konvertimin e shpejt nga +377 dhe +386 në +383

Nga dje Kosova mund të përdor kodin telefonik 383. Tani shqetësimi i të gjithë shfrytëzuesve është si t’i konvertojnë numrat e telefonit të kontakteve nga +377, +386, +381 në prefiksin e ri, të ardhshëm të Kosovës +383, shkruan Gazeta Monitor. Ata, të cilat i kanë me qindra e mijëra kontakte, ky konvertim paraqet një sfidë, […]

Blero nën hetim nga Prokuroria, çfarë ka ndodhur?

Këngëtari i hitit “Kthehu ti”, Blero Muharremi siç bëjnë të ditur mediat kosovare është nën hetim nga Prokuroria. Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Atdhe Dema. “Po ky person është nënhetime, jam në seancë dhe nuk mundem të flas më tepër”, ka thënë prokurori Dema, por pa zbuluar se për çfarë po hetohet këngëtari. Javën […]

Qeveria u përgjigjet raportimeve se Steven Schook është përgjegjës për vrasjen e dëshmitarëve në rastin Haradinaj

Qeveria e Kosovës është deklaruar rreth raportimeve të sotme të mediave serbe, ku citohen pjesë nga libri i Martin Heipertz. Ky zyrtar, siç raporton shtypi serb, ka pohuar se Steven Schook është përgjegjës për vrasjen e një dëshmitari në rastin Haradinaj. Kabineti i kryeministrit këtë e quan propagandë të moçme të Heipertz. Mediat serbe, gjatë […]

Pajaziti: Për demarkacionin duhet të ketë koncensus politik

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti, ka theksuar se çështja e Gjykatës Speciale tashmë është mbyllur. Ai në një prononcim për Telegrafin ka theksuar se deklarimet e Veselit, Haradinajt dhe Thaçit, e kanë mbyllur këtë temë. “Unë mendoj se kryetari i PDK-së dhe i Kuvendit të Kosovës ka qenë i pari që ka […]