Xhemi Shehu largohet nga mediat sociale por ja ku e gjejnë (Foto)

Xhemi Shehu është moderatorja e njohur shqiptare e cila ka vendosur që përfundimisht të largohet nga mediat sociale. Por duket se dikush ia ka “thyer” heshtjen. Bëhet fjalë për gazetaren shqiptare, Mira Kazhani e cila ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram”. “Shkon njeriu ne Gjermani dhe sheh dhjetra japonez, gjermane po […]

VV-ja del me analizë për strategjinë e zgjerimit të BE-së

Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar Stategjinë e Komisionit Evropian për Ballkanin Perëndimor duke deklaruar se Kosovës nuk i është dhënë asnjë afat kohor në perspektivën e zgjerimit evropian. Deklarata e plotë e VV-së: Strategjia e Komisionit Evropian e titulluar “Një perspektivë e besueshme zgjerimi për rritjen e angazhimit të BE-së me Ballkanin Perëdimor” shërben për të kuptuar rrugën […]

Dua Lipa ua tregon gishtin e mesëm meshkujve! Ja arsyeja (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka bërë një veprim “të turpshëm”. Por të gjithë këtë e ka bërë me një arsyje, të cilën e ka shpjeguar përmes një postimi në llogarinë e saj në “Instagram”. Aty e shohim teksa e drejton gishtin e mesëm, kur me duar lartë mund t’ia shohim tërsisht sytjenat e tejdukshme. […]

Imazhet më seksi të Angela Martinit (Foto)

Angela Martini, modelja e njohur shqiptare komentohet shumë për pamjen e saj seksi. E sidomos emri i saj u citua shumë nëpër media pas martesës së pa pritur me miliarderin romun, transmeton Indeksonline. Ajo publikon shumë imazhe në llogarinë e saj në “Instagram” ku e shohim shumë në formë dhe seksi. Ndryshe, ajo komentohet dhe […]

Luana Vjollca lë obligimet, shkon në pushime me njeriun e zemrës (Foto)

Luana Vjollca është njëra nga personazhet më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Por duket se ajo ka hequr dorë pak nga puna dhe është larguar me pushime, transmeton Indeksonline. Këtë herë atë e shohim me motrën e saj, Marinën në një vend malor. Këtë e ka bërë të ditur kjo e fundit përmes postimeve në […]

Buta në emisionin më të madh të hip hopit në Zvicër, me performancën të shkëlqyer (Video)

Buta është njëri nga yjet e Hip Hopit më të suksesshëm të momentit. Kurse së fundi ai ka marrë pjesë në një emision në Zvicër. Bëhet fjalë për emisionin më të shikuar të hip hopit, Virus Bounce Cypher në këtë shtet, ku përveç shumë mysafirëve të famshëm ka qenë i ftuar edhe Buta. Ky emision […]

Porosia e Nurës për Bekim Jasharin, rreth përplasjeve me Sami Lushtakun (Video)

Ka ca ditë që asamblistët e Partisë Demokratike të Kosovës po e bojkotojnë punën e Kuvendit Komunal të Skenderajt. Mbrëmë me një komunikatë, PDK e Skenderajt ka bërë të ditur se ka lëshuar seancën e 30 janarit, pasi nuk pajtohen me formën dhe procedurën e zgjedhjes së komiteteve të përhershme si organet të Kuvendit Komunal […]

Nesër mbahet seanca, këto janë pikat e rëndit të ditës

Nesër do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës duke filluar nga ora 10:00. Në këtë seancë pikat e rëndit të ditës të cilat do të diskutohen nga deputetët janë interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me vendimin e Qeverisë për rritje të pagave, shqyrtimi i projektligjit për mbrojtje nga rrezatimi dhe siguri bërthamore, debat […]

Shokon me deklaratën këngëtarja e njohur: Nuk e di a do të martohemi ndonjëherë (Foto)

Axhela Peristeri është këngëtarja e njohur shqiptare e cila fitoj çmimin e parë në festivalin “Kënga Magjike” . Kurse së fundi ishte e ftuar në “Wake Up” ku foli më shumë rreth karrierës por edhe privates së saj, transmeton Indeksonline. Anxhela si trip sportivë që është tha se nuk e di nëse ndonjëherë do të […]

Dafina Zeqiri po e lakmon Kylie Jenner! Ja për çka (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në “Instagram”. Ajo në njërën nga do ka lavdëruar miqtë e Kylie Jenner, e cila sapo lindi fëmijën e saj të parë transmeton Indeksonline. “Kylie ka miq të vërtetë, askush nuk tha një fjalë për të për 9 muaj. Këta miq […]