Kërkesa e Pacollit për Shpend Ahmetin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, i ka bërë thirrje Komunës së Prishtinës, për ta vendosur flamurin e Kosovës në rrethrrotullimin në hyrje të Prishtinës. “Këtë javë vendi ynë është nikoqir i shumë mysafirëve që vijnë për rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës”, ka shkruar Pacolli në Facebook. “Komuna e Prishtinës duhet […]

Marina Vjollca merr dedikimin më të ëmbël nga bashkëshorti i saj

Ata janë një nga çiftet më romantikë. Getoari dhe Marina kanë kaluar disa ditë pushimesh në një vend me borë nga më të preferuarat në Zvicër. Prej andej ata kanë dhuruar një kartolinë mjaft të bukur dashurie. Ai jo rrallëherë i bën dedikime mjaft romantike bashkëshortes së tij dhe këtë herë Getoari nuk ka zhgënjyer. […]

Ushtria Amerikane nderon Ramush Haradinajn (Foto/Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot ka vizituar edhe Ajovan. Pas arritjes në Ajova, kryeministrit Haradinaj i është bërë një pritje madhështore nga gjenerali Timothy Orr dhe Garda Nacionale, shkruan Indeksonline. Kështu, Haradinaj u dërgua me helikopter luftarak Black Hawk në bazën ushtarake të […]

Këngët e Ermal Metës flasin për fëmijërinë e vështirë dhe babanë e tij të dhunshëm

Vitin e kaluar Ermal Meta pushtoi audiencën e Sanremos me këngën “Vietato morire”, një këngë dedikuar nënës dhe të kaluarës së tij të hidhur. Edhe pse kënga fitoi çmimin e tretë ajo ishte ‘fituesja morale’ e festivalit. Ndërsa në vitin 2018, ai erdhi më fuqishëm se vitin e kaluar me këngën “Non mi avete fatto […]

Vdes edhe një kosovar në Siri

K.A. nga Pestova e Vushtrrisë është viktima e radhës nga Kosova në luftën e Sirisë. Kallxo.com mëson se organet e rendit janë njoftuar se kosovari është vrarë më 2 shkurt. Këto burime kanë bërë të ditur se vushtrriasi jetonte në Gjermani nga ku i ishte bashkuar luftëtarëve në Siri. Vrasja e vushtrriasit shënon vdekjen e […]

Qeveria i përgjigjet deklaratave të zv/kancelarit austriak: Kosova unike në territorin e saj

Zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache raportohet të ketë deklaruar se njohja e Kosovës është çështje e brendshme e Serbisë dhe nuk duhet presion ndaj shtetit serb duke shtuar se veriu i Kosovës duhet ta gëzojë të drejtën e vetëvendosjes. Në kuadër të kësaj deklarate,  i menjëhershëm ka qenë reagimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të […]

Afërdita e feston më herë ditën e të dashuruarve (Foto)

Afërdita Dreshaj po jeton një romancë të mirë dashurie. Modelja dhe këngëtarja në fjalë tash e sa vite është në lidhje me hokeistin qek, Jakub Kindl- shkruan Indeksonline. Çifti në fjalë duket të jenë shumë të dhënë pas njëri-tjetrit, dhe jo rrallë herë publikojnë edhe momente intime. Ndonëse ’14 shkurti’, dita e të dashuruarve është […]

Ndërhyn zëdhënësi i zëvendëskancelarit austriak: Nuk ka thënë se Kosova është Serbi

Gazeta serbe, Politiko, raportoi sot se zëvendëskancelari austriak Heinz-Christian Strache, që ketë thënë që Kosova është pjesë e Serbisë. Është zëdhënësi i tij, Martin Glier, që ka thënë se shefi i tij nuk ka thënë se asnjë moment “Kosova është Serbi”, shkruan Krone.at. “Austria e ka njohur Kosovën si një prej vendeve të para. Austria […]

Osman Azemi publikon një fotografi nga fëmijëria

Aktori i njohur i Stupcave, Osman Azemi, ka rikujtuar fëmijërinë e tij përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale. Në imazhin e postuar në Instagram, ku numëron mbi 46 mijë ndjekës, ai ka treguar se fotografia është realizuar në vitin 1985. (Foto: OsmanAzemiOfficial) Në fotografi, Osmani i vogël është i veshur me të bardha […]