Flet prokurorja e rastit që ndodhi sot në Klinë, 13 vjeçari vrau bashkëmoshatarin e tij

Gjatë fillimit të ditë së sotme, saktësisht në orën 10:20 një i mitur humbi jetën në fshatin Grabanicë të komunës së Klinës. Viktima në fjalë ishte i moshës 12 vjeçare dhe po vijonte mësimet në klasën e pestë. Personi thuhet të jetë qëlluar me armë zjarri nga familjari i tij gjithashtu i moshës së re. […]

Nora pozon me robdeshambër mbi krevat

Nora Istrefi numëron mbi 668 mijë ndjekës në Instagram, ku krahas njoftimeve për projektet e reja apo koncertet, publikon edhe fotografi nga përditshmëria e saj. Gjatë të dielës, këngëtarja e ka publikuar një fotografi, në të cilën ka pozuar me robdeshambër, e shtrirë mbi krevat. Ajo duket e rregulluar dhe mjaft bukur, ndërsa për një […]

KOMUNA E PRIZRENIT RREZIKON T’I HUMB 50 MILIONË EURO NGA NJË PADI

50 milionë euro rrezikon t’i humbë Komuna e Prizrenit si pasojë e moskryerjes së obligimeve në projektet e realizuara në 10 vjetët e fundit. Gjatë qeverisjes së Ramadan Mujës, 3500 subjekte të ndryshme e kanë paditur komunën për mosshlyerje të obligimeve, raporton KTV. Pjesa më e madhe e tyre i përkasin çështjeve juridike civile. Moskryerja […]

Bleona shfaqet joshëse qysh në mëngjes (Foto)

Bleona është duke shijuar totalisht jetën e saj. Ajo çdo ditë po shfaqet më e freskët dhe më joshëse. Me një fustan të shkurtër e me qenin e saj aq të lezetshëm, bukuroshja shqiptare ka pozuar në mes të Los Angelos-it, në Kaliforni. Kësaj foto të “nxehtë” ajo ia ka shtuar edhe një mbishkrim. “Jeta […]

Tre shqiptarë këtë vit në Eurovizion, ja kush janë ata (Video)

Eurovizioni i këtij viti do të jetë edhe më i veçantë se zakonisht për shqiptarët. Kjo sepse aty do të konkurrojnë jo një por tre të tillë. Ai i cili do të përfaqësoj Shqipërinë në këtë konkurs është Eugent Bushpepa me këngën e tij “Mallë”. Shqipëtari tjetër është, Ilir Meta i cili dje shënoi fitoren […]

Franceska udhëton për në Frankfurt! Ja hoteli luksoz ku po qëndron (Foto)

Modelja shqiptare dhe ish pjesëmarrësja e reality shou “Big Brother” është shumë aktive në rrjetet sociale. Së fundi ajo ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në “Instagram” ku e shohim duke u bërë gati për një udhëtim, transmeton Indeksonline. Franceska ka udhëtuar për në qytetin e Frankfurtit, ku edhe po qëndron në një […]

Hoxhaj: Lajmet e rrejshme për shkëmbim territoresh pjesë e kampanjës kundër Kosovës!

Në prag të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Serbia ka shtuar aktivitetet e kampanjës propaganduese kundër vendit tonë, gjë e cila po implementohet nga mediat serbe të kontrolluara nga qeveria e atjeshme. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj. Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj u shpreh […]

Haradinaj i del kundër idesë së Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për ndarje të Kosovës

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë kundër idesë për ndarje të Kosovës. Avni Arifi ka thënë se Kryeministri s’është pjesë e asnjë bisede apo marrëveshje për ndarjen e Kosovës. Ka thënë se është qëllimkeqe, e pavërtetë dhe çmenduri të thuhet se Haradinaj është pjesë e skenarëve të tilla. Sidoqoftë, në skenarin e […]

Thaçi tregon se Presidenti i Zvicrës viziton Kosovën në qershor

Presidenti i Zvicrës, Alain Berset, do të vizitojë Kosovën në muajin qershor. Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në faqen e tij në Facebook. Thaçi ka shkruar se e ka takuar homologun e tij gjatë udhëtimit nga Seuli drejt Munichut. “Fluturimin nga Seuli në Munih e bëra së bashku me […]