Albin Kurti me emra të rinj në Kryesi të partisë

Largimi i shumicës së anëtarëve të Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje ka detyruar Albin Kurtin që të mbush Kryesinë me emra të ri. Bëhet fjalë për Arben Vitinë, Mytaher Haskukën, Fitore Pacollin, Vlora Haxhimehmedin e Tinka Kurtin, të cilët do të zëvendësojnë ish-anëtarët. Ani pse disa nga ta janë emra të njohur, tash Kryesia e Kurtit […]

Aktorët e filmit “Shok” festojnë 10 vjetorin e Pavarësisë duke provuar sporte ekstreme

Lum Veseli është ngjitur për herë të parë në një lartësi të cilën gjithnjë e kishte fobi. Aktori, i cili ka luajtur në filmin “Shok” e që kishte garuar për çmimin Oscar, bashkë me kolegun e tij, Andi Bajgora, kanë marrë pjesë sot (e diel) në ‘Zip-line-trip’, aktivitet që është organizuar në bjeshkët e Rugovës […]

Eliza Hoxha: Le ta bëjmë më të mirën për Kosovën

Arkitektja dhe këngëtarja, Eliza Hoxha, mendon se ky përvjetor i pavarësisë së Kosovës është mundësi e mirë për të menduar se çka është shteti. Ajo vlerëson se Kosova për 10 vjet nuk ka mundur t’i vë të gjitha punët në vijë, prandaj thotë se kërkohet durim dhe punë për ta realizuar ëndrrën dhe shtetin e […]

Xhensila shtatzënë?

Ja çka thotë këngëtarja Xhensila Myrtezaj gjatë gjithë ditës së sotme është folur se është shtatzënë. E për këtë çështje ka reaguar edhe vet ajo, shkruan lajmi.net Ajo ka hedhur një fotografi në Instastory ku shihet duke mbyllur gojën me duar,veprim ky që shpreh habi dhe fotos ia la një shkrim ‘Na Zbuluan’. Më pas, […]

Elvana Gjata publikon dy prej këngëve të shumë pritura

Këto janë dy projektet e Elvana Gjatës Pas dokumentarit i cili u publikuar mbrëmë, Elvana Gjata e ka dëshmuar edhe njëherë se është një artiste e kompletuar. Komnetet pozitive nuk kanë munguar edhe përkrahja e familjarëve, kolegëve e fansave është e pashmangshme, shkruan lajmi.net Ata me padurim kanë pritur dhe publikimin në Yotube të tri […]

Genc Prelvukaj lanson videoklipin e këngës “Dimër”

“Dimër” titullohet kënga më e re që e ka publikuar Genc Prelvukaj dhe e ka shoqëruar me videoklip. Është një rep-baladë e interpretuar mirë nga reperi dhe që i përshtatet këtij sezoni. Vet Genci e ka shkruar tekstin dhe është producent i këtij projekti muzikor. Masterizimi është bërë nga Bergin Demaj, ndërsa edhe anën vizuale […]

Argjentina Ramosaj kaq e bukur në ditët me borë (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Argjentina Ramosaj është njëra nga këngëtaret më të hijshme të estradës. Në disa imazhe të publikuara në llogarinë e saj në ‘Instagram” e shohim shumë në formë dhe të bukur, transmeton Indeksonline. Në ditët me borë, ajo thuajse bëhet edhe më e bukur dhe bardhësia i jep asaj edhe me shumë […]

Kalon çdo kufi! Rita Ora publikon fotografi krejtësisht e zhveshur (Foto

Këngëtarja e famshme botërore, Rita Ora është shfaqur shumë provokuese dhe në formë shumë herë. Por në fotografitë e fundit të publikuara shohim që ajo ka thyer çdo kufi, transmeton Indeksonline. Pranë bregdetit, ajo del pa asnjë rrobë dhe shumë provokuese. Ndryshe, Rita pritet që për 10 vjetorin e pavarësisë të mbajë koncert në Kosovë./Indeksonline/

Rrëfimi i jetës së Elvanës, kaq e thjeshtë dhe e dashur (Video)

Në ekranin e Top Channel është shfaqur një dokumentar kushtuar jetës personale dhe profesionale të një prej këngëtareve më të dashura për publikun shqiptar, Elvana Gjata. Gjatë transmetimit të dokumentarit Elvana zbuloi disa detaje personale. si fakti që miqtë më të mirë e thërrasin Ela, personi më të cilin mund të flasë për gjithçka është […]