Dhurata Dora dhe Flori publikojnë “Trendafil” (Video)

Dhurata Dora dhe Flori patën paralajmëruar projektin e tyre të ri. Kurse sot ky projekt u lansua në kanalin “Youtube”, transmeton Indeksonline. “Trëndafil” mbanë emrin kënga e cila është shoqëruar edhe me video klip. Muzika dhe teksi janë punuar nga Flori Mumajesi kurse video klipi nga MaxProduction./Indeksonline/  

Përplasen dy furgonë në autostradën “Ibrahim Rugova” (Foto)

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën “Ibrahim Rugova”. Nga aksidenti në fjalë shihet se si dy kombi-vetura me pasagjerë brenda janë përplasur ndërmjet vete,  shkruan Indeksonline. Nuk dihet se a ka të lënduar, veçse duket të ketë dëme  materiale. Ndryshe, reshjet e shumta të borës sot në vend kanë bërë që të vështirësohet qarkullimi […]

Ahmeti, Ymeri dhe Molliqaj e bojkotojnë Kurtin në mbledhjen partiake

Doli të flas si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje para delegatëve të kësaj partie. Por, liderin aktual, Albin Kurtin, sot e bojkotuan të dorëhequrit nga pozitat udhëheqëse në Vetëvendosje. Visar Ymeri, Shpend Ahmeti e Dadan Molliqaj, ishin disa nga pjesëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët sot refuzuan që ta dëgjojnë fjalimin e liderit të kësaj partie, […]

Presidenti slloven nesër viziton Kosovën

Presidenti slloven, Borut Pahor nesër pritet të vijë në Kosovë për një vizitë shtetërore, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nesër pret në vizitë shtetërore presidentin slloven, Borut Pahor. Pahor do të pritet në sheshin “Ibrahim Rugova” me pritje ceremoniale, në orën 15:00. Ndërsa, takimi i përbashkët i delegacioneve do të mbahet në orën 15:30. Në […]

Mozzik dhe On Records e vazhdojnë ‘sherrin’ edhe në koncerte

Mozzik ka vazhduar të thumbojë labelin “On Records”, pas sherrit midis tij dhe labelit. Pas prishjes së kontratës midis tyre, labeli do deklaronte se këngëtarët Mozzik dhe Getinjo nuk kishin asnjë të drejtë të këndonin këngët nëpër koncerte pasi ishin produksion i tyre. Ndërkohë Mozzik pas koncertit të tij në Zvicër ka postuar një video […]

Urimi special i Stresit për ditëlindjen e të dashurës(Foto)

Këngëtari i muzikës rep, Arkimed Lushaj, që të gjithë e njohin me emrin e skenës, Stresi, na ka treguar së fundi se nuk e ka fare problem të shfaqë hapur anën e tij romantike. Kejsi, e dashura e tij sot feston ditëlindjen, e në këtë ditë të veçantë për të nuk mund të mungonte urimi […]

Është duke shkruar libër, ka qenë në parapushkatim gjatë luftës, pesë vite ka vozitur pa leje – 10 gjëra që nuk i dini për Gold AG

Gold AG gjatë karrierës ka realizuar shumë këngë solo dhe bashkëpunime të suksesshme, mirëpo ka shumë gjëra nga jeta e tij, të cilat nuk i dinë fansat e shumtë të Arian Agushit. Më poshtë është lista me 10 gjërat që ndoshta nuk i keni ditur për reperin, e të cilat i ka treguar për Prive: Prej […]

Ja cilë Vip morën pjesë në hapjen e biznesit të Andrrës (FOTO)

Andrra Couture” është biznesi luksoz i Andrra Destanit, që mblodhi të enjten në mbrëmje në ambientet e showroom-it, personazhe të njohur të showbizit, miq të afërm të Sinan Hoxhës. Vetë këngëtari në njoftimin e këtij biznesi të familjes së tij, që mban emrin e bashkëshortes, zbuloi se ideja i kishte lindur nga 1 mijë dasmat […]

Fifi publikon “Nanush 1” dhe “Nanush 2” (Video)

Ditën që lamë pas Fiti ka konfirmuar se janë gati dy këngët e saj të reja. Bëhët fjalë për “Nanush 1” dhe “Nanush 2” të cilat janë publikuar në kanalin “Youtube” nga këngëtarja. Teksti dhe muzika janë të punuara nga vet Fifi kurse klipi nga Maxproduction. Ndryshe, këto dy projekte vinë pas suksesit të Fifit […]