Ja kë zgjedh Fifi, meshkujt nga Shqipëria apo Kosova? (Foto)

Këngëtarja shqiptare, Fifi u vendos në një situatë të sikletshme gjatë natës së djeshme, në “Shiko Kush Luan”. Në këtë emision ajo u pyet se cilët meshkuj janë më të mirë, shqiptarë apo kosovarë? Por ajo nuk preferoi që të bëjë ndasi duke u shprehur se të gjithë janë shqiptarë. “Kjo është një pyetje…unë zgjedh […]

Tërmet në këtë pjesë të Kosovës [Foto]

Dridhje të tokës janë  dëgjuar pak minuta më herët në qytetin e Pejës. Sipas qytetarëve në rajonin e Dukagjinit kanë ndodhur dy tërmete të njëpasnjëshme. Nga disa fotografi që ka dërguar një lexues në redaksinë e “Indeksonline”  besohet se epiqendra e këtij tërmeti është në kufi me Malin e Zi, pra në Berane që i […]

Media e rajonit: Shqiptarja e bukur, Oriola Marashi

Oriola Marashi është fotomodele nga Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë, ndërsa ka lindur më 18 mars të vitit 1996 – shkruan portali boshnjak klix.ba. Në artikullin kushtuar bukuroshes shqiptare, ky portal shkruan se ajo aktualisht studion në Akademinë e muzikës në Tiranë, ndërsa ka dëshirë që të bëhet muzikante profesioniste. (Foto: Instagram/Oriola Marashi) Shqiptarja 21-vjeçare është […]

E diela argëtuese e Cimës: Njeriu, dy herë fëmijë po u bënte

Rasim Thaçi mbetet një ndër ikonat e gjalla të kinematografisë shqiptare. I njohur më mirë me emrin përkëdhelës, Cima ka kohë që i është larguar pothuajse krejtësisht jetës televizive. Kjo ka bërë që aktori të ketë kohë më shumë për argëtim dhe jetën familjare, nga e cila paksa ishte e privuar shumë dekada më parë. […]

Liberalizimi i vizave në duart e udhëheqësve

Për aq kohë sa institucionet e Kosovës do të mund të kryejnë detyrat e tyre, siç është ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi si dhe rezultatet konkrete në luftën kundër korrupsionit, qytetarët e Kosovës do të mund të kenë liberalizimin e vizave, thonë analistë të integrimeve evropiane. Ata iu bëjnë […]

Mentor Haziri: Unë gjithmonë e njoh si artiste Dua Lipën

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare edhe kur ka qenë në moshën e fëmijërisë ka qenë një artiste e vërtetë. Kështu së paku thotë këngëtari i njohur Mentor Haziri, i cili duket se ka miqësi të kamotshme me bukuroshen që po bën karrierë në Mbretërinë e […]

Adelina Ismaili me familjen: Sa ditë e mirë për të qenë e gjallë

Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare, e cila ka marr epitetin e Divës prej fansave. Këngëtarja është angazhuar së fundi në serialin “O Sa Mirë”, ku po luan rolin e drejtoreshës së kolegjit. Por, krahas angazhimeve në serial dhe sjelljen e këngëve të reja, bukuroshja ka edhe një jetë familjare. Ajo […]

Besa Kokëdhima ishte hidhëruar me të atin që nuk e përcolli në një koncert

Përpara një zgjedhje të vështirë, si ngrënia e një gjuhe lope, këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima është detyruar t’i përgjigjet pyetjes se kur është mërzitur ndonjëherë me babanë e saj, Koço Kokëdhimën? Këngëtarja shqiptare ka qenë mysafire e emisionit të Luana Vjollcës, ku është sfiduar në disa raste me pyetje të vështira. Në rubrikën “Ndaje ose […]

Cozman me të dashur të re, publikon fotografi duke u puthur

Cozmanin nuk e kemi tash e sa kohë me ndonjë të dashur në krah. Reperi prishtinas ishte në lidhje të gjatë me këngëtaren shkupjane, Tunën, e cila pas ndarjes me këngëtarin është bërë nënë në saje të një martese me artistin Patris Berishën. Por, së fundi këngëtari ka publikuar një fotografi në llogarinë personale në […]