Aurela Hoxha joshë me pozën e re nga shtrati (Foto)

Modelja e famshme nga Shqipqria, Aurela Hoxha gjithmonë ditë shfaqet joshëse. Modelja dhe aktorja e famshme ka pozuar nga shtrati, duke u treguar ndjekësve të saj se është në formë të përkryer, shkruan Indeksonline. Kujtojmë se Hoxha ndryshe ka bërë disa ndërhyrje kirurgjike në trupin dhe fytyrën e saj. /Indeksonline/

Numri i nxënësve të shkollave të mesme ulet për 15 mijë në katër vjetët e fundit

Numri i nxënësve në arsimin e mesëm është ulur për 15 mijë në periudhën nga viti 2013 deri në vitin 2017 në Maqedoni, tregojnë të dhënat e Institutit për Hulumtime dhe Edukim Strategjik (IHES). “Ajo që bie në sy që në fillim është se në vitin 2013 në të gjitha vitet – viti i parë, […]

Mediat e Erdoganit lëvdojnë Kosovën për ndaljen e mbrëmjes së muzikës kurde

Mediat turke, të afërta me presidentin e vendit, Recep Tayyip Erdogan, e kanë lavdëruar një vendim të Kosovës për të ndalur një ngjarje muzikore, të quajtur “Liri për Kurdistanin”, e cila ishte planifikuar të zhvillohej në Prishtinë të premten, duke thënë se nëpërmjet saj synohej të përhapej propagandë në favor të organizatave terroriste që janë […]

‘Sasa’ ka për t’ju thënë diçka shikuesve të ‘O sa mirë’

Aktorja Adriana Matoshi ka zgjedhur rrjetet sociale për t’i thënë disa fjalë për shikuesit e serialit ‘O sa mirë’. Ajo nëpërmjet Instastory ka falënderuar të gjithë për përkrahjen e vazhdueshme dhe komentet pozitive që merr nga ta, shkruan lajmi.net Adriana me rolin e ‘Sasës’ në serialin e lartëpërmendur ka arritur një pëlqyeshmëri të madhe të […]

Nora Istrefi fle e grimosur…Pamja e saj do t’iu befasojë…

Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive edhe në mbrëmje e koncerte të ndryshme. Gjithashtu është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, ku bën postime të shumta dhe nga më të ndryshme. Jemi mësuar që në paraqitjet e saj ta shohim gjithmonë me veshje dhe […]

Mbahuni! Enca ju provokon keq me imazhin e fundit

Si gjithmonë edhe tani emri i këngëtares Enca Haxhia s’ka se si të mos përmendet në media kur ajo publikon ndonjë fotografi. Në Snapchat së fundmi erdhi me provokimin e radhës ku në fokus të veçantë si zakonisht e ka vënë gjoksin gjigant, shkruan lajmi.net Enca Haxhia ka publikuar një imazh ku shihet me sytjena […]

Ju ka munguar Vildania, ja ku shfaqet me gjoksin gjigant

Bukuroshja Vildane Zeneli ka kohë që nuk është aktive me foto të bukura në rrjetet sociale Por, kjo nuk do të thotë që ajo ka anashkaluar foto të këtilla tërësisht. Kjo pasi që është shumë aktive në SnapChat dhe në InstaStory. Por, foto e fundit, e bërë në një ashensor tregon se bukuroshja nuk i […]

E dashura i kushton një dedikim Ermal Metës, pas suksesit në Sanremo

Ermal Meta vazhdon të jetë personazhi më i përfolur në Itali pas triumfit në Festivalin ikonik të këngës, Sanremo. Kënga “Non mi avete fatto niente”, të cilën 36-vjeçari e ka realizuar në bashkëpunim me Fabrizio Moron, u shpall më e mira në festivalin italian. (Foto: Twitter/Ermal Meta) Dhe padyshim se suksesi i të dashurit e […]

Këngëtari i njohur cilëson të dashurën si “dhuratë të Zotit”

Këngëtari Lind Islami u bë i njohur nga pjesëmarrja në një kompeticion muzikor, ku filluan dhe shkëndijat e para të dashurisë me Venera Lumanin. Prej vitesh ata janë shpërngulur në Tiranë ku po zhvillojnë karrierën e tyre, ndërsa duken shumë të lumtur. Në një postim në Instagram, ai na ka bërë të ditur se festuan […]

Shpat Kasapi, shqiptari i katërt në Eurovision

Shpat Kasapi pretendon të përfaqësojë Maqedoninë në Eurovision. Këngëtari nga Shkupi ka treguar për Pop Culture se kënga e tij është dërguar për të kaluar në fazën përzgjedhëse. Ndryshe nga vendi ynë, që zhvillohet Festivali i Këngës në RTSH dhe kënga fituese atje zgjidhet për të shkuar në Eurovision, në Maqedoni këngëtarët dërgojnë këngët e […]