Haradinaj tash nuk jep datë për formimin e ushtrisë

Ramush Haradinaj i ka ndryshuar fjalët. Kur na ndajnë pak ditë nga muaji mars kur premtoi formimin e ushtrisë, kryeministri nuk jep afat se kur Kosova do të bëhet me ushtri. Këto ditë kryeministri Ramush Haradinaj po qëndron në SHBA. Gjatë takimit me udhëheqësit e Gardës Kombëtare të Ajovës ai foli për bashkëpunim të dy vendeve […]

Adelina sjellë këngën e re “S’ta fal” (Video)

Adelina Berisha do të kthehet furishëm me këngën e re. Për projektin “S’ta fal”, është realizuar edhe videoklipi, shkruan Indeksonline. E veshur me një fustan të kuq ajo duket si mos më mirë. Ndryshe janë fansa të shumtë të saj që presin me padurim lansimin e kësaj kënge. Kjo këngë do të publikohet nesër në […]

Oriola Marashi pa grim! Të tillë s’e keni parë

Modelja Oriola Marashi është një femër e projektuar drejt suksesit. Me një emër të madh si OTR nga pas, ky sukses do jetë edhe më i shpejtë nga sa pritet. Ajo shpesh luan rolin e asaj që mund të cilësohej “femme falale”, pasi ka guxim të kapërcej të gjithë kufijtë duke rrëmbyer vëmendjen, si një […]

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar një tavolinë shumë e vecantë. Ai ishte ulur bashkë me dy njerëzit më të afërt dhe më më ndikim të presidentit Trump. Thaçi ishte ulkur bashkë […]

U tha se është shtatzënë, ja çka bën Adelina Tahiri (Foto)

Emri i saj muajt e fundit ishte më i përmenduri, kjo sepse këngëtarja i dha fund beqarisë, shkruan Kosovarja. Nuk shkoi larg dhe u tha se ajo është shtatzënë, kjo sipas burimeve të cilat tregon se këngëtarja ishte parë në qendrën klinike për kontrollë, së bashku me bashkëshortin. Me që gjithmonë është përfolur për linjat […]

Çanta e shtrenjtë e Zanfina Ismailit

Këto ditë Zanfina Ismaili e ka publikuar një fotografi në Instagram, në të cilën ka pozuar me fustan të zi të shkurtër. Mirëpo, më shumë vëmendje ka tërhequr çanta, të cilën këngëtarja e ka shoqëruar me veshjen e saj në këtë pozë. (Foto: Instagram/Zanfina.Ismaili) Sipas faqes Whattheywearin që merret me brendet dhe çmimet e gjësendeve të yjeve […]

Pacolli konfirmon koncertin e Ritës në 10-vjetorin e Pavarësisë

Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare me famë botërore pritet t’i argëtojë fansat e saj të shumtë në qendër të kryeqytetit me datën 17 Shkurt Në ndërkohë, ditët e fundit qarkullojnë spekulime […]

Iowa e gatshme ta ndihmojë Kosovën në shumë fusha

Në ditën e fundit të qëndrimit në SHBA, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar vizitë shtetërore në shtetin e Iowa-së. Haradinaj është pritur me nderime të larta nga garda e nderit dhe Guvernatorja, Kim Reynolds. Siç njofton Zyra e Kryeministrit, në takim u bisedua për forcimin e partneritetit në mes të Kosovës dhe Iowa-së, […]

Haskuka vendos flamuj të Turqisë në Prizren, qytetarët ia heqin

Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës në mbarë qytetin e Prizrenit, krahas flamurit të Kosovës është vendosur edhe ai i shtetit turk. Qytetarët e kësaj komune janë revoltuar nga ky veprim i kryetarit të komunës nga radhët e Vetëvendosjes, Mytaher Haskukës, dhe mbrëmë i kanë larguar disa prej këtyre flamujve nga vendet ku […]

Këto ishin provat që dyshohet se u zhdukën nga policët në rastin Ivanoviq

Një gëzhojë e zhdukur e njërit prej plumbave që qëlloi Oliver Ivanoviqin është arsyeja pse dy policë të Kosovës kanë përfunduar në burg. Mësohet për pretendimet e Prokurorisë ndaj dy policëve, të cilët u arrestuan të shtunën me dyshimet se zhdukën prova në rastin Ivanoviq. Politikani serb ishte qëlluar me gjashtë plumba ndërsa forenzika në […]