Butrinti iu ka mashtruar, kënga ‘Xhanëm’ ishte projekt i dikujt tjetër

Vetëm pak javë para përfundimit të vitit 2017, Butrint Imeri publikoi projektin e tij “Xhanëm”, këngë kjo e cila arriti të mbledhë mbi 23 milionë klikime deri më sot. Por, këtë këngë me tekst pak më ndryshe, e këndoi dikush tjetër para tij, njofton Klan Kosova. Është artisti i ri me emrin Dorand, ai cili […]

Arbana Osmani zbulon të ftuarin e parë në ‘Dua të të bëj të lumtur’

Vetëm pak ditë e ndajnë publikun nga filimi i emisionit të moderuar nga Arbana Osmani, ‘Dua të të bëj të lumtur’. Pjesë e këtij emisioni do të jenë të ftuar emra të njohur të artit dhe muzikës. Moderatorja ka zbuluar emrin e parë që do të jetë pjesë e emisionit. Me anë të një fotoje […]

Naimi tentoi ta puth në gjoks Gjyste Vulajn live në emision, po diçka e keqe i ndodhi

Naim Abazi njihet si shoëman dhe këngëtar, por nuk duket që ka pasur një sukses të madh në asnjërën prej këtyre fushave. Pavarësisht kësaj, atë e dojnë publiku dhe shpesh edhe në emisionet ku ishte mysafir ai solli atmosferë me koleget e tij, përcjell ORAinfo. Është Gjyste Vulaj ajo me të cilën bëri një shoë […]

Arifi: Qeveria do t’i marrë të gjitha obligimet që i takojnë për vendosjen e flamuri

Vendosja e flamurit të Kosovës te ‘rrethi’ i Prishtinës ka shkaktuar reagime nga më të ndryshmet. Mospajtime rreth vendosjes së flamurit ka ndërmjet qeverisë dhe komunës së Prishtinës. Duke mos dashur t’i komentojë deklaratat e të parit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, shefi i Kabinetit Haradinaj, Avni Arifi ka thënë se Qeveria do të marrë të […]

Morena Taraku provokon keq me veshjen! Fustani tepër i shkurtër….

Morena Taraku ka provokuar sërish nëpërmjet fotografive. Në llogarinë e saj në Instagram ajo shihet e veshur me një fustan tejet të shkurtër i cili përpak sa nuk i ka zbuluar pjesën intime, shkruan lajmi.net Nuk është hera e parë që ajo bëhet temë diskutimi sa i përket gjërave të tilla por si duket Morena […]

Shpat Kasapi prezanton të dashurën marokene!? (Foto)

Këngëtari i njohur shqiptar, Shpat Kasapi që nga ndarja e tij me Afërdita Dreshajn, nuk ka bërë publike ndonjë lidhje të tij dashurie. Por duket se kësaj heshtje i erdhi fundi, pasi që ai ka prezantuar te fansat e tij, vajzën e cila supozohet se ia ka “marrë” zemrën. Ai këtë imazh e ka publikuar […]

Korab Jetishi momente intime me bashkëshorten e tij (Foto)

Këngëtari i njohur, Korab Jetishi nuk është se qëndron edhe aq aktiv në rrjetet sociale. Së fundi, ai ka pozuar krahë bashkëshortes së tij, shkruan Indeksonline. Çifti nëfjalë duken në një darkë romantike dhe në momente intime. “Dashur, dashuri, dashuri”, ka shkruar bashkëshortja e Korabit krahas fotografisë./Indeksonline/

Kurti: Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së

Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës të gazetës sllovene DELO. Ai, në këtë intervistë flet për shumë gjëra që kanë ndodhur këto 10 vjet shtetësi të Kosovës. I pyetur për bashkimin me Shqipërinë Kurti ka thënë se […]