Greta publikon klipin e këngës “Ku gabuam

Greta Koçi e ka publikuar videoklipin muzikor të këngës me titull “Ku gabuam”. Kënga e re është realizuar nga United Records, ndërsa vet këngëtarja e ka shkruar tekstin e këngës. Videoja muzikore i është besuar produkisonit Black Fish Entertainment. “Përsëri” është njëri prej projekteve më të fundit që i ka publikuar Greta. Videoja muzikore e […]

Azem Sylës i vazhdohet paraburgimi edhe për një muaj

Ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, i akuzuar për vepra penale që lidhen me krimin e organizuar, në rastin “Toka”, i është vazhduar paraburgimi deri më 12 mars të këtij viti. Këtë e ka konfirmuar avokati mbrojtës i Sylës, Besnik Berisha. Përveç Azem Sylës, paraburgimi i është […]

Kompleksi Memorial i Jasharajve buzë rrënimit, kullat janë në gjendje të rëndë (Video)

Pavarësisht se edhe pak ditë bëhen 20 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari, gjendja e Kompleksit Memorial të kësaj familjeje në Prekaz, është e rëndë dhe buzë rënimit. Kullat, në të cilat Jasharajt ishin përballuar me forcat serbe, kanë filluar të kenë çarje të mureve, rënie të llaçit nga muret dhe dëmtimi serioz të […]

Rrezarta dhe “Metamorfoza” e saj për ndryshimin e fizikut, sfida më e re e Suzanës

Emisioni “Metamorfoza” ka sjellë për shikuesit episodin e 23-të. Ndryshe nga herët tjera, kur përbrenda një episodi prezantohej metamorfoza e personazhit pjesëmarrës, moderatorja e emisionit Suzana Mushkolaj, bëri me dije që në fillim se misioni me personazhin e ri nuk dihet se sa do të zgjasë. E protagonistja e kësaj maratone do të jetë një […]

Koncert me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, ja kush performon

Pak ditë na ndajnë nga 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës. Në kryeqytet janë organizuar shumë aktivitete kulturore- artistike me rastin e kësaj feste, shkruan lajmi.net. Sonte nga ora 20:00 është paralajmëruar të mbahet një koncert në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Në koncertin e sontëm do të perforojnë: Neki Emra, Ana Kabashi, Flaka Krelani, […]

Vjena zyrtare: Njohja e Kosovës është e pakthyeshme

Ministria austriake e Punëve të Jashtme e Austrisë Karin Kneissl ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga ana e Vjenës zyrtare, është pakthyeshme, njofton agjencia serbe e lajmeve tanjug, transmeton Koha.net Ajo, duke reaguar në deklarata e zëvendëskancelarit austriak Heinz-Christian Strache, i cili po qëndron për një vizitë në Beograd, ka theksuar se […]

Më sensuale se kurrë Anxhela Peristeri tregon gjoksin!

Këngëtarja Anxhela Peristeri është shfaqur më seksi se asnjëherë më parë në rrjete sociale. Ajo ka publikuar një foto në të cilën shfaqet e veshur me një kostum të zi mjaft të hapur në pjesën e dekoltesë. Ajo ka ekspozuar reçipetat e saj në ngjyrë të zezë duke u dukur mjaft sensuale.  

Stine merr surprizën më të bukur: Ndihem si në përrallë!

Sot në emisionin “Chaud Patate” në Radio NRG, ishte i ftuar këngëtari Ernest Duka, që me emrin e artit njihet si Stine. Gjatë intervistës ku Stine tregoi se ishte një artist sa i talentuar aq edhe modest, një moment i veçantë e emocionoi atë së tepërmi. Në redaksinë e ENERGY Radio mbërrin një letër surprizë […]

A po anulohet koncerti i Rita Orës në Prishtinë?

Vonesa e Qeverisë së Kosovës për të siguruar një pajisje të nevojshme për koncertin e Rita Orës në 10-vjetorin e Pavarësisë, mund të jetë shkaktar që ky koncert të anulohet, edhe pas një muaj përgatitje, shkruan Gazeta Express. Në 10-vjetorin e parë të Pavarësisë së Kosovës, më 17 Shkurt, pritej të mbahej një koncert ku […]